Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki fürdőt terhesen tóban,...

Ki fürdőt terhesen tóban, Folyóba, Uszódában, Strandon Stb?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy aki fürdőt annak lett-e valamilyen fertőzése vagy sem. Ki nek tiltotta az orvosa vagy a védőnője hogy nem ajánlja. Amikor anyukám volt terhes a húgommal akkor fürdöt a Balatónban és folyása lett és ugye el ment az orvoshoz a problémájával és az orvos leszúrta.


Azért kérdezem mert szeretnék fürödni a Velencei tóban.


2011. jún. 28. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Én fürödtem többször is a Balatonban, nem lett semmi bajom, pedig aztán én extrán hajlamos vagyok a gombásodásra.

Annyi volt, hogy a fürdés után egyből levettem a vizes bugyit és felhúztam egy szárazat.

2011. jún. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő, szerintem ezt csak az orvosoddal tudod megvitatni, hiszen az egészségi állapotodnak megfelelő tanácsot ad. Van aki a levegőben is elkapja a gombát:) pl én, van aki mindent tehet. Nem tiltotta az orvosom amikor megkérdeztem, ennek ellenére nem mentem fürödni, a sógornőm úszkált a Balcsiban, orvosi tanács ellenére!!, olyan fertőzése lett, hogy veszélyeztette a babát. Most a másodikat várom, a kicsit kivisszük strandra, de én nem megyek bele, ha melegem van lezuhanyzok. Nem éri meg számomra, majd jövőre bepótolom, akkor majd apa ül a parton:)
2011. jún. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem a védőnő mondta h folyóban ne, tóban lehet. én fürödtem tóban (ausztriai strandnak ialakított tavacska, nem lett semmi bajom, pedig amúgy az uszodában rendszerint összeszedek vmit).
2011. jún. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én nem tenném. Rokonom uszodába járt és fertőzést kapott és meg kellett szülnie a babát mert meghalt. 22-23 hetes volt. persze biztos sokan járnak és nem lesz semmi bajuk, de nem szeretnék én lenni az az egyetlen aki így jár.
2011. jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom nem engedte, pedig komplikációmentes terhességem volt!
2011. jún. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor nem nagyon ajánlanátok nekem?


Csak már olyan a terhesség mintha mindentől el lenne tiltva az ember és úgy jönni ki már ez az egész állapot hogy rosszul éreze magát a kismama.

2011. jún. 28. 15:53
 7/9 anonim ***** válasza:

Semmi akadálya egészséges terhességnél, ne félj!

A baba magzatburokban ficánkol amit egy hatalmas nyák dugaszol el, valamint a terhesség nagy részében a zárt méhszáj is. Egy korszerű uszodában nagyon odafigyelnek a fertőtlenítésre.

Én jártam uszodába (jelzem terhes vízi tornára is - csak nem lenne ilyen, ha kicsit is veszélyes) é fürödtem tengerben is 36 hetesen. Egyedül strandra nem mennék, mert ott aztán nagy melegben lubickol boldog-boldogtalan, de egy természetes tónak a flórája sokkal kevésbé árthat. A legszörnyűbb dolog ami történhet az egy hüvelygomba, amit egy terhes nő egyszer tuti összegyűjt...de nem azért mert vízbe merészkedik. Szóval nyugodtan!

2011. jún. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem természetes vízbe mehetsz. Én csak abból indulok ki, hogy a nővérem terhesen is járt úszni,majd Balcsiban és tengerben is fürdött terhessége alatt, a barátnőm szintúgy fürdött tengerben terhesen.

Sőt a meddőség ellen szokták is ajánlani a tengerben való fürdést a sótartalom miatt.

4-5 hetesen amikor még nem is tudtam a terhességről strandon voltam, és nem szedtem össze semmit, pedig hajlamos vagyok rá sajnos.

És én is fogok tengerben fürdeni, amennyiben minden rendben van, mert úgy gondolom, hogy a természetes vizekben sokkal nehezebben tudsz elkapni fertőzést.

Bár ha aggódsz, és ki bírod hagyni, akkor szerintem hagyd ki, ha ezzel nyugodtabb leszel.

Én mivel vízimádó vagyok, képtelenség hogy egészségesen kibírjam 9 hónapig víz nélkül :) Úgyhogy remélem 2 hónap múlva ilyenkor már a tengerben fogom áztatni a pocakomat :)

2011. jún. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató gondolatokat és tanácsokat egyben.
2011. jún. 29. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!