Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A juhtúró az ártalmas terhesen...

A juhtúró az ártalmas terhesen? Sok fehérjét kellene egyek, a védőnő mondta tanácsadáson.

Figyelt kérdés

Tej, joghurt, csirke hús, túró.De ez nem árt??? Nem híztam eddig, sőt fogytam 2 egész kilót, de mondjuk van is miből.170 vagyok, és 82 kg val kezdtem.Most 80 vagyok

Tudom sok hülye ilyen kérdés van, hogy ezt lehet? Azt lehet? De ezt tényleg nem tudom. Nem mellesleg baromira kívánom. Ez a második terhességem, az elsőnél sose feszélyezett, hogy mit lehet mit nem, ettem amit megkívánta,szép egészséges 5 éves a lányom. De most hogy a neten olvasgatok, általában itt, és olyan sok "újat" hallok, így néha lelkiismeret furdalásom van, hogy én eszek fahéjat, madártejet, szalámit...


2009. márc. 26. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
én juhtúrót nem mertem enni a - már nem is tudom milyen nevű bacik miatt - de túrót,joghurtot ehetsz nyugodtan,amennyi beléd fér. (bolti) tejet is ihatsz,húsokat is egyél nyugodtan. Sajtból kemény sajtokat részesítsd előnyben, a lágy sajtban ugyanaz lehet,mint a juhtúróban.sokan enegm is hülyének néztek,hogy miért nem eszek juhtúrót,biztos nem lett volna semmi baj,csak én nem mertem mégse. A többit viszont biztosan tudom,hogy lehet enni!
2009. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ésszerű keretek között megehetsz bárit, amit megkívánsz.

Én is csupa fahéjas dolgokat kívántam és ettem várandósan, és semmi bajunk nem lett tőle :)

Sőt, juhtúrós sztrapacskát is ettem többször, meg rengeteg túrós sütit sütöttem és faltam fel.

Én 6 kilót fogytam várandósan, a nyolcadik hónapra sikerült az eredeti súlyomra visszajönni, de tökegészséges, boldog babám van (172 cm és 72 kilós vagyok).

2009. márc. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
14 hetes vagyok, de van hogy magába is csipegetek belőle. 3 nap alatt 15 dkg-t ettem meg.
2009. márc. 26. 19:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan egyél juhtúrót is, ha megkívántad, de a madártejtől és a szalámitól se lesz semmi bajotok. A szervezeted tudja, mire van szüksége. Én néha jókat vigyorgok vagy elborzadok, amikor mindenféle tiltólistákat emlegetnek itt a várandós és a szoptató anyukák. Igen, van néhány dolog, amit nem tanácsos enni, pl. nyers húsok (szusi, tatát beefsteak), de nem kell túlzásba esni a különféle tiltásokkal, mert a vége az lesz, amit nem régen itt olvastam, a szoptató anyuka hetek óta csak 4-5 féle dolgot mert megenni, mert állítólag a védőnője minden mást "tiltólistára" tett... A fogyásról annyit, hogy én most a 4. babámmal 62 kilóval kezdtem a terhességet (11 hetesen, 160 centivel) és ugyanennyivel is mentem szülni. Egész terhesség alatt nem tudtam megenni semmi édességet (bezzeg most), de ezen kívül mindent ettem és rengeteget. Mégis fogytam, azaz csak a babám nőtt :)) Az orvosom szerint ilyen is megeshet... nem piszkált miatta és a védőnő se. A kislányom a 38. héten született 2950 grammal, a tesói se voltak sokkal nagyobbak, pedig velük 7-9 kilót híztam. Ja és a kórházból 55 kilóval jöttem haza. 10 éve az előző terhességem előtt voltam ennyi.
2009. márc. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hät sajnos a net,remiszgeti a kismamäkat!En Ausztriäban elek,se az oevosom,se a szülesznö,senki nem szolt olyan dolgokrol,hogy jaj..neegyel x.y turot,vagy madärtejet!!!Annyit mondtak,hogy probäljak egeszseges eteleket enni!A terhesseg szerintem nem betegseg!!De ha sokat olvasunk a neten akkor szinte "betegek"leszünk töle!Nem kell mindent tul komplikälni!!Szerintem ehetsz,persze nem kiloszämra!

Toväbbi szep babaväräst kivänok!(es nem kell mindent komolyan venni amit itt irnak)

37 hetes kismama

2009. márc. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!