Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki nem tudott pihenni a...

Aki nem tudott pihenni a terhesség alatt, nem bántották érte?

Figyelt kérdés
Olyan sok kérdésnél olvastam,hogy milyen felelőtlen az,aki nem tud otthon pihenni egész nap.Biztos nem fontos neki a babája,minek az ilyennek gyerek,stb.Természetesen arra gondolok,ha valakinek hivatalosan kímélnie kéne magát.Akinek nem első babája,vagy nincs segítsége,az hogy a fenébe pihenjen?Én is megkaptam már,hogy olyan nincs hogy nem tudom megoldani,hogy ne emeljem a nagyot,hadd szaladjon a lakás,stb.Nyilván pihenek amennyit tudok,de egész nap egyedül vagyok vele,férjem késő estig dolgozik,nem varrhatom utána még ezeket is a nyakába.Annyira rosszul esik,mikor ezeket olvasom.
2011. jún. 30. 10:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Én is érzékeny vagyok, és minden megjegyzést képes vagyok magamra venni! De most már tudom, hogy felesleges ezen görcsölni!

Próbálj meg lazítani a dologgal kapcsolatban, mert annyi mindent fognak még a fejedhez vágni! Én egy dolgot tanultam meg, hogy tök mindegy mit csinálsz, rosszul csinálod. :)

De tényleg, nem lehet senkinek sem 100%-ig megfelelni, és aki nem jár ugyanabban a helyzetben, amiben te, akkor nem is tudja beleélni magát, és könnyebb kritizálni az embert!

Ne vegyél mindent komolyan!

A babádnak te leszel a legjobb, és ez a legfontosabb!

2011. jún. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Senki nem bántásként írja. Tény hogy nagyon nehéz, de gondolj bele ha ne adj isten valakinek komplikációk esetleg vetélés lép fel, az utána hiába panaszkodik vagy sajnáltatja magát, hogy mekkora tragédia érte (ami tény is) mivel nem véletlen volt pihenésre késztetve.

Igaza van, aki azt mondja, hogy ne emelgesd a gyereket és a házimunka ráér. Ha sajnos ilyen helyzetbe kerültél, hogy pihenned kell, akkor tessék azt tenni a saját és a születendő babád érdekében. Az én kisifam 2 éves volt, amikor jött a tesó. Veszélyeztetett voltam. Nekem is nehezemre esett, de amikor 30 hetesen bevéreztem mert nem pihentem eleget, megértettem, hogy miért is fontos. Valóban megvár a házimunka és a gyerekkel is lehet cipelés nélkül foglalkozni. Egyik nap megcsinálod a mosogatást, másik nap feltörölsz. Mindent szép sorjában. Hamar eltelik ez az idő és jobb helyesen cselekedni, mint később magadat szidni, hogy miért nem pihentél.

2011. jún. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Igazad van részben! De, az van,hogy lehet nincs választás. Ha belegebed és elúszik a lakás, akkor is pihenni kell, vagy a baba életét veszélyezteti. Azt megértem,hogy a nagyobbal nem tud mit csinálni. De amikor nekem veszélyeztetett kismama társam azt mondja,hogy neki főzni kell minden nap, meg takarítani,mert hogy néz ki minden, akkor én is elgondolkodom,hogy akarja-e a babáját. Őszintén, szarom én le, ha akár egy hétig nincs mondjuk felmosva. Inkább legyen otthon por, mint kerüljek kórházba.

Az említett ismerősnek is mondták, adja be bölcsibe legalább délelőttre a nagyobba. Felvették volna. Nem, mert ő mártírkodik. Ne haragudj, de az ilyet én is lecseszem.

Más kérdés,hogy én speciel,ha olyanok lennének a körülmények,hogy se segítségem, a férjem is dolgozik nem vállalnám be a tesót, amíg nagy ovis nem lesz!

2011. jún. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nyilván nem mártírkodásról van szó és még csak nem is arról,hogy minden nap főzni kell (mondjuk kétnaponta kell) és takarítani,de azért nem fekhetek egész nap a kanapén,mikor egy dackorstakban lévő állandóan rohanó gyerekem van.És ez most nem panasz,mert nyilván én vállaltam,ez is benne volt a pakliban.
2011. jún. 30. 11:05
 5/14 anonim ***** válasza:
De miért kell főzni kétnaponta? Átmenetileg nem tudnátok hordani a kaját?
2011. jún. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Spéci étrendje van a gyermekemnek,a férjem meg itthonról viszi az ebédet.Amúgy gyors kajákat csinálok,nincs vele gond.Én a takarításon "spórolok".Nem ezek viszik el az energiám,hanem a gyerek.
2011. jún. 30. 11:12
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

Most nem leszek népszerű, de a terhesség nem betegség. Ha nem vagy veszélyeztetett, minden komplikáció mentes a terhességed miért kéne a főzés mosás takarítást hanyagolni. Semmi baja nem lesz a babának, mert megcsinálod a dolgod. Én épp azt nem bírom, hogy valakit sajnálni kell, mert terhes, meg hogy nem bírja a dolgát megcsinálni. A napi házimunkától egy baba se ment el vagy született meg szerintem. Persze ha a doki pihenést javasol az más tészta. Terhesen két kicsi gyerekkel voltam itthon, fát kellett vágnom, tavasszal füvet nyírnom. Nulla segítségem volt. Minden nap bicajozni az oviba velük. Bár én veszélyeztetett voltam, de nem volt választásom. Szerencsére nem lett baj. De pl barátnőmnek meghalt 20 hetesen a babája, komplikációmentes terhesség volt, ő pihent, mama főzött stb. Mégis megtörtént a baj.

Szóval nem a házimunkától, a gyerekneveléstől lesz valakinek baj a terhesség alatt.

2011. jún. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Gondolom itt elsősorban veszélyeztetett terhességre gondolt a kérdező.

Más esetben én is osztom,hogy nem betegség a terhesség. De ha a doki azt mondja pihenni kell,mert baj lehet, akkor valahogy muszáj!

2011. jún. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom, hogy ez a terhesség alatti pihenés erősen túl van misztifikálva. Természetesen nem arra gondolok, amikor valakinek veszélyeztetettség miatt pihennie kell, hanem egy szabályos, komplikációmentes várandósságra.

Engem is megszóltak a (gyermektelen) kollegáim, amiért hátizsákkal jártam, piacra mentem (nem hordtam haza tíz kilókat, de el kellett intézni), sőt, a kedvencem az volt, amikor azon kezdtek problémázni, hogy miért gyalog járok fel a harmadikra. Mondjuk azért, mert nem volt lift...

Egy egészséges terhesnek semmi baja nem lesz a napi házimunkától, sőt, még jót is tesz, ha mozog egy keveset. Én is főztem, takarítottam, földhivatalba jártam, intéztem a költözést, és örültem, hogy minden rendben van, így nem kell egész nap a kanapéról bámulnom a plafont.

Egyébként meg hidd el, ha kímélnéd magad, azért kapnád a megjegyzéseket, mert "nyafogsz". Mivel van már egy gyereked, gondolom feltűnt, hogy őt sem tudod úgy nevelni, hogy az mindenki ízlésének megfeleljen. :)

Ha még nem ismernéd, hadd idézzek Neked egy klasszikust: [link]


Jó babavárást!

2011. jún. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Fú, ne törődj senki ilyen véleményével!

Nyilván pihensz annyit, amennyit csak tudsz, és olyan keveset emelsz, amennyit feltétlen muszáj. Mást úgy sem tudsz tenni.

Ha ez valakinek nem tetszik, azt nyugodtan invitáld át egy alapos takarításra, vagy játszóterezésre a gyerekkel.

2011. jún. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!