Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy tudtatok dolgoni rosszull...

Hogy tudtatok dolgoni rosszulletek mellett? 12hetre nem lehet elmenni tappenzre, csak veszelyeztetett terhesseg eseten. Nekem meg tanulni is kell munka utan este. Szerintetek meg lehet csinalni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia. Én veszélyeztetett vagyok, úgyhogy első perctől nem dolgozom. De megmondom őszintén nekem nem ment volna az első 10 hétben a munka. Pedig még csak nem is hánytam, de olyan rosszul voltam, hogy volt úgy hogy nem tudtam felkelni az ágyból.

Feleslegesen ne szenvedj!

2010. jan. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
akármikor el lehet menni táppénzre, ha normális a doki kiír.
2010. jan. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én rögtön kiírattam magamat a dokival mondtam hogy olyan helyen dolgozok hogy minden féle vegyszerek vannak,hogy nem bírom és nem szeretnék kockáztatni.szerintem te is meg tudod vele beszélni.
2010. jan. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is rögtön kiírnak. Engem úgy akartak kiírni, hogy nem is akartam elmenni még a melóból. Még majdnem ők erőltették, pedig saját irodám van/volt, nem volt 1 megfeszített menet.
2010. jan. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A dokiddal beszéld meg hogy nem tudsz így dolgozni!Ki fog írni!
2010. jan. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én 8hetes voltam mikor abbahagytam a melót és kiirtak táppénzre.Mivel pénztárosként dolgoztam iy veszélyeztetetnek irtak ki. ennyiből könnyebb dolgom volt de addig is csak szenvedtem a melóba.kész megváltás volt.

20hetes km

2010. jan. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én a 6. héttől vagyok táppénzen, a doki egyből kiírt, nem is kérdezett semmit. Ha terhes vagy, elmehetsz táppénzre, nem csak akkor, ha veszélyeztetett terhes vagy, hanem akármikor. Jogod van rá, és indokolnod sem kell.


Amúőgy meg ha megnézed a vérvételeid beutalóit, mindegyiken rajta van, hogy Kód: veszélyeztetett terhes. Mondta a nődokim, hogy ettől ne ijedjek meg, azért kell ráírni, mert egészséges terhesség esetén egy vércsoportvizsgálatot se finanszírozna az OEP, kifelejtették a jogszabályból. Ezért aztán papíron minden kismama veszélyeztetett. :-)

2010. jan. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

en is vegysyerekkel dolgozom, ugyhogy korulottem vegyszer szag arad.Ha nem en csinalom akkor a melllettem levo szobaban.

A fonokom nem tul megerto olyan teren, hogy otthon uljek ezert sem nagyon merek. Ugyanis elottem aki dolgozott vegig dolgozott a terhesseg 8. heteig.

2010. jan. 27. 10:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha határozatlan idejű a szerződésed akkor végképp nincs beleszólása a fönöködnek hogy téged a nőgyógyász vagy az orvos mikortól ír ki táppénzre. ha menni akarsz menj, senki nem tarthat vissza.beszélj az orvosoddal és hidd el azonnal ki fog írni.
2010. jan. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha hatűározatlan idejű szerződésed van, akkor a főnököd meg is pukkadhat, de nem tehet mást: be kell tartania a jogszabályokat. Azaz:

1) nem küldhet el

2) nem kötelezhet sem túőlórára, sem éjszakai mszakra

3) állapotodnak megfelelő, a terhességet nem veszélyeztető munkakörbe kell helyeznie

4) ha ez nemlehetséges, akkor fel kell mentenie a munkavégzés alól úgy, hogy közben kiadja neked a teljes béredet

5) akármikor elmehetsz táppénzre, ebből az első 15 napot ő fizeti


Ha ezeket nem tartja be, akkor a munkaügyi bíróság elé kerül az ügy, ahol a következők történnek:

1) megnyered a pert

2) köteles visszavenni ugyanabba az állásba

2) az elmaradt béredet köteles kifizetni

4) ő állja a perköltségeket

5) fizetheti a bírságot is.


Védve vagy, de ahhoz, hogy érvényesítsd a jogaidat, ismerned is kell azokat.

2010. jan. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!