Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valószínű, hogy amniocentézist...

Valószínű, hogy amniocentézist kell csináltatnom. Tényleg nagyon veszélyes?

Figyelt kérdés
Az SP1 eredményem nagyon magas lett (8,4), és a jó UH adatok ellenére is úgy néz ki, hogy alá kell vetnem magam a viszgálatnak. nagyon félek, akinek csinálták, nyugtasson meg legyen szíves!
2009. márc. 27. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha javasolják, akkor valószínűleg több a kockázat azzal, ha nem csináltatod meg. Én valószínűleg a helyedben elmennék a Baross utcai klinikára és ott csináltatnám, nagyon jó genetikusaik vannak. Ne izgulj, minden rendben lesz!


Szorítok! Írj majd, mi lett veled!

2009. márc. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a nyugtatást, hétfőn megyünk, remélem minden rendben lesz!
2009. márc. 27. 15:01
 3/11 anonim ***** válasza:

Utána pihenj nagyon sokat.


Első voltam

2009. márc. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Maga a beavatkozás nem fájdalmas,csak egy kicsit kellemetlen, és nem is tart sokáig. ( kb.5 perc)

Utána viszont nagyon fonotos betartani az utasításokat, hogy a szúrás miatt nehogy megrepedjen a magzatburok, vagy szivárogjon a magzatvíz.Igaz, egy pár nap pihenést javasoltak, de az orvos elmondta, hogy sokkal több idő kell ahhoz, hogy teljesen regenerálódjon a pocak.Én egy hétig feküdtem, és még 3 hétig nagyon vigyáztam magamra, nem hajbókoltam, nem emeltem.Ha vigyázol magadra, nem lehet semmi baj!!!

Minden jót kívánok Nektek!

28 hetes kismama

2009. márc. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem méhlepény biopsziát csináltak 20 hetesen, ami hasonló módon zajlik mint az amniocentézis.

Helyi érzéstelenítésben végzik, emiatt csak egy tompa nyomást lehet érezni, de azt is csak egy pillanatig.

Ultrahang kontroll mellett végzik, emiatt a baba nem sérülhet meg.

Utána 1-2 napig érzékeny a szúrás helye, nekem olyan érzésem volt a hasamban, mintha izomlázam lenne.

A szúrás után pár napig pihenni kell és nem szabad emelni, és ezt be is kell tartani.

Ne aggódj, nem lesz semmi baj!

2009. márc. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is voltam, igaz, én Debrecenben. Maga a vizsgálat nem volt fájdalmas, nagyon vigyáztak a babára. Utána egy hétig feküdtem, és semmi komplikáció nem lépett fel. Azután én mentem is dolgozni. Ne izgulj, inkább csináltasd meg, és legyen nyugodt terhességed! Minden jót.
2009. márc. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha jók az UH-eredmények, miért KELL megcsináltatnod?
2009. márc. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak: mert lehetnek olyan kromoszómarendellenességek, melyeket ultrhangon nem lehet felismerni.
2009. márc. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csináltasd meg nyugodtan,nem olyan rossz kilehet bírni.De utána pihenj sokat.!!! Nekem is volt a korom miatt. 1hétig pihentem, jól voltam de később begörcsöltem még 2 hétig feküdnöm kellett.Szedd a MAGNEB6 sokat segít. Nem akartalak ijesztgetni, bocsika
2009. márc. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb tanácsokat, aranyosak vagytok. A kombi tesztem jó volt, viszont a 21-triszómia kockázat 1:43-hoz, ami túl sok, ezért kell megcsináltatnom. Eddig minden eredmény rendben volt, de nagyon félek!!! Egyébként nekem is Debrecenbe kell mennem, remélem utána nem lesz gond a hazaúton(80 km).
2009. márc. 28. 06:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!