Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen negatív tapasztalatok...

Milyen negatív tapasztalatok értek már a kórházban, szakrendeléseken?

Figyelt kérdés

Én pl legutóbb a 18-20. hét között elvégzendő vizsgálatra kértem időpontot nőgyógyászati szakrendelésre.

Erre mikor elmondtam a dokinak,miért mentem,azt mondta nem vizsgál meg,most még nem kell,majd egy hónap múlva.(Uh és belső vizsgálat lett volna,van egy információs papír amit ő állított ki,mivel főorvos,hogy melyik héten milyen vizsgálatok végezendők)A védőnő is beírta a kiskönyvembe,de azt ki sem nyitotta.Szóval elküldött,mondta hogy menjek át ultrahangra,hátha még fogadnak.

Átmentem,a másik doki is majd leharapta a fejem,hogy milyen kényelmesek egyes kismamák,hogy akkor járnak be ultrahangra,mikor ők gondolják,Próbáltam elmagyarázni az én érveimet,de nem is hagyta.

Aztán végül meg ultrahangozott.Megkérdeztem tőle,hogy ha lehet látni a baba nemét,akkor legyen szives mondja már meg.

Erre ő: persze majd az is meg fogom mondani,hogy hány kilóval megszületni,nem?

Annyira bunkók tudnak lenni,sírva jöttem ki a rendelőből.Miért válasszák ezt a szakmát,azt sem hagyják,hogy élvezze a terhességét egy kismama.

Ja és még annyi,hogy aztán ez a doki beszélgetett egy másik kismamával,akinek ő volt a fogadott orvosa.Mondanom sem kell,majdhogy nem csöpögött a nyál a szájából,mintha két különböző ember lett volna.Pénz,pénz,pénz.... :(


2011. júl. 3. 20:34
 1/4 anonim válasza:
100%
Én az sztk-s szájsebésszel jártam hasonlóképpen. Ki kellett huzatnom az egyik bölcsességfogamat.Az injekciótól úgy elzsibbadt a szám hogy nem tudtam elég nagyra nyitni, ő meg egy nagy fogóval esett neki, alig fért be a számba. Erre nekiállt velem morgolódni, hogy nem igaz hogy nem birom nagyobbra nyitni és hisztis libának nevezett.A fogamat persze úgy rángatta ki, hogy utána alig akart begyógyulni. Azóta inkább fizetek egy magándokinak, de mégegyszer ilyen bánásmódból nem kérek.
2011. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Engem pont tegnap előtt ért egy ilyen dolog.28 hetes kismama vagyok és szombaton elestem a kertben, megbotlottam valamiben.A két térdemre illetve a tenyeremre estem de olyan gyorsan történt a dolog hogy nem tudom, hogy a hasamat beütöttem e egyáltalán.Nem éreztem de nem tudtam eldönteni a dolog gyorsasága miatt.Felhívtam az orvosomat aki azt mondta hogy szerinte nincs nagy baj, de ha az engem megnyugtat akkor menjek el a legközelebbi kórházba vagy ügyeletre ahol van ultrahang.Na ez nekem a Dél Pesti kórházat jelentette.Közben azért éreztem hogy a manókám izeg-mozog, ami már jót jelent ugyebár.Bementünk, fel vették az adataimat, utána vártunk mivel az ügyeletes doki pont a műtőben volt császározni.Mikor kijött behívott hogy mi a probléma.Elmondtam, mire ő azt kérdezte, hogy nem érzem, hogy NEVETSÉGES ez a HELYZET??????Ugyanis ha van szívhang meg érzem a babát akkor nem leget bajom.Előtte ugyanis egy nagyon kedves nővér megkereste a szívhangot amit egyből megtalált, úgyhogy nagyon ügyes volt, meg kedves.Közölte a doki, hogy megnéz mert ez a dolga és nem küldhet el, de szerinte felesleges.Nekem meg nem.Első babám, nagyon vigyázok, nem értem hogy lehet valaki ilyen KÖCSÖG?Minek megy az ilyen nőgyógyásznak??Engem megnyugtatott hogy megnéztek,nem tudom, hogy mások ,hogy állnának ehhez a dologhoz én így.
2011. júl. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából én most a 6. hét felé közeledve úgy érzem, hogy úgy kiosztottam volna mindegyik orvost, hogy nem álltak volna meg előttem. Egyrészt mert ember vagyok és igenis kiszolgáltatott helyzetben, ha hozzá kell mennem és bánjon velem EMBER-ként, ne NYŰG-ként.

Én értem, hogy vannak rosszabb napjaik, de basszus töltsék ki máson, ne a betegen.

Tudjátok én mindig azt mondom, hogyha én nem engedhetem meg magamnak egy közhivatalban, hogy kutyaként beszéljek emberekkel (sokszor nagyon értetlenek), mert biztos legalább fegyelmit kapnék, akkor igenis elvárom, hogy az orvos, aki a legintimebb és féltve őrzött testrészeimet is láthatja, kitapinthatja, megfoghatja, normálisan viszonyuljon hozzám. Szóval én lazán beköptem volna a főnökének (kértem volna a főnöke nevét).

Egyébként meg az ember honnan tudja az első terhessége alatt, hogy mit is kellene éreznie? Egy férfi meg ne mondja meg, hogy mit is kéne :)

2011. júl. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szt Imre kórház ügyelet, este 7re mentünk be, mert a 8. héten elkezdtem barnázni. Előtte felhívtuk nap közben a kórházat, ők javasolták, hogy az ügyeletre jöjjünk. A doki 2,5 órát váratott minket, rajtam kívül még egy 32 hetes vérző kismamát. Nekem szerencsére addigra már elmúlóban volt a vérzés de mivel voltak előzmények, jobbnak láttuk bemenni.


A doki először kiosztott, hogy mégis mit keresünk itt, létezik szakrendelés, miért nem oda mentünk, mit keresünk itt fél 10kor este. Miután látszott, hogy minden rendben közölte, hogy a felesleges aggódásommal tönkre fogom tenni a gyerekem életét (ja és ez még csak egy szövetcsomó nem baba!!!) Én majdnem pofán röhögtem. Előtte utánaolvastunk a dokinak mert mondták, hogy ő lesz az ügyeletes, tapló bunkó parasztnak írták le, hát az is... Finoman szólva elküldött. ((Korábban viszont itt műtöttek, akkor csak és kizárólag pozitív tapasztalataim voltak mindenkivel, pedig az utcáról estem be mint kiderült súlyos gonddal...))


Másnap hazautaztam vidékre a saját dokimhoz akinél szülni is fogok, szó nélkül felírta a hormonpótlást. Szerencsére minden ok azóta is.


33+6 hkm

2011. júl. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!