Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor intézzem el az apaságit?...

Mikor intézzem el az apaságit? Nem korai még? Van még valami papír amit szülés előtt kell elintézni? Mi az? és azt mikor?

Figyelt kérdés

30+4 hetes terhes vagyok

köszönöm előre is :D


2011. júl. 5. 13:57
1 2
 11/16 sumergo ***** válasza:

Tegnap csináltattam, nem jár le, és visszavonhatatlan!

Amikor kérdeztem az anyakönyvvezetőt, mikor érdemes megcsináltatni, ő mondta, hogy szerinte minél hamarabb érdemes, mert ha esetleg be kell feküdni kórházba, akkor nem tudjuk megcsináltatni, és akkor később már bonyolultabb. Múlt héten kértem igazolást a dokitól, és meg is csináltattuk.


22+1 hkm

2011. júl. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ !!

Igazolás?milyen ?ne haragudjatok a a tudatlanságom végett de nekem semmit nem mondd senki:( és nem nagyon tudom mit hogyan kell

mit kell mondani a dokinak?

2011. júl. 5. 21:50
 13/16 A kérdező kommentje:
Esteleg kiskönyv nem elég?
2011. júl. 5. 21:51
 14/16 anonim ***** válasza:

Nálunk a gyámhatóság foglalkozik ezzel.

Kell kérni a dokitól egy igazolást a fogantatás vélhető idejéről. Utána az önkormányzattól az anyakönyvi hivatalban egy másik igazolást, hogy a fogantatási időben nem éltél házasságban és bejegyzett élettársi kapcsolatban (hajadon igazolás). Utána elsétáltok az illetékes szervhez (mondom, mi a gyámhatóságon csináltattuk, de van, ahol az önkormányzatnál csinálják). A gyámhatóságon nekünk a nő felolvasott egy nyilatkozatot, amit aláírtunk, hogy tudomásul vettük a dolgokat. Kell a személyi, lakcímkártya mindkét szülőtől. Megkérdezte, hogy milyen néven legyen anyakönyvezve a gyerkőc (milyen vezetéknevet kapjon, itt lehet választani, de a később született gyerekek is azt a nevet kapják. Tehát nem lehet olyat, hogy az első mondjuk mindkét szülő nevét kapja, a második meg már csak az apáét, kivéve, ha más az apa).

3 példányban aláírtuk a határozatot, egyet kaptam én, egyet az apa, egyet pedig lepecsételt borítékban ideadott, azt kellett leadni a szülőszobán.

Mi a 27. héten csináltattuk, ez visszavonhatatlan és nincs lejárati ideje, mert ha az apa egyszer elismerte a gyereket, akkor onnan nincs vissza út.

2011. júl. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 sumergo ***** válasza:
Mikor mész terhesgondozásra az orvosodhoz, ha kérsz tőle igazolást az apasági nyilatkozathoz, akkor ő tudni fogja, milyen papír kell neked!
2011. júl. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Ma sikerült elintézni elég volt hozzá a kiskönyv meg apuka meg az én lakcím kártyánk+személyink :D

köszönöm a válaszokat!

2011. júl. 7. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!