Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nst voltam? Miért nem kellet...

Nst voltam? Miért nem kellet valamit nyomkodnom amikor éreztem a baba rúgását? Csak a hasamra raktak műszert, itt pedig úgy olvastam nyomkodni is kell a mozgásnál valamit.

Figyelt kérdés
2011. júl. 6. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem semmit nem kellett nyomkodni!! Legfeljebb a hasam, hogy felébredjen a gyerek :))
2011. júl. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyomkodni akkor kell, ha X idős kismama vagy. Nem mindenkinél van rá szükség.
2011. júl. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az nst-n a babamozgását és szívműködését nézik, ezen nyomkodni kell. A ctg ugyanígy néz ki, a hasadra teszik a műszert, és a szívműködést és méhösszehúzódást nézik, ezen nem kell nyomkodni. Szüléskor is ezt teszik rád.
2011. júl. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól is függ milyen a gép.

Én két helyen voltam nst-n, az egyiknél volt gomb, amit nyomi kellett, a másiknál nem volt!

2011. júl. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik sztk-ban kellett, a másikban nem... Fogalmam sincs, hogy miért. Bár ugye összefüggés van a baba szívverése és a mozgás között és lehet, hogy egyszerűbb valakinek, ha látja, hogy óóó igen, itt éppen mozgott. A másik meg magától is tudja, hogy valószínűleg éppen mozgott.
2011. júl. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. júl. 6. 12:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem sohasem kellett. Pedig tobb helyre is jartam. Egyszer mondott annyit a noci, hogy szamoljam a magzatmozgasokat kozben, de vegul meg sem kerdezte, hogy mennyi volt.
2011. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az sztk-ban nem kellett nyomkodni,de a kórházban igen!
2011. júl. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyebkent a dolog lenyege az, hogy nagyobb mozgas kozben a baba szivhangja megugrik, ez normalis, de van egy minimum-maximum ertektartomanya a valtozasnak. Ha mozgas hatasara nem gyorsul be a szivveres elegge az is baj, ha nagyon begyorsul az is baj es ez mind keringesi elegtelensegre, mehlepeny tulzott eloregedesere utalhat, ezt nezik ezzel az utolso hetekben.
2011. júl. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!