Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Asztma és terhesség? Milyen...

Asztma és terhesség? Milyen esély van végigcsinálni egy terhességet és szülni?

Figyelt kérdés
Nem szedem már 6hónapja a gyógyszereimet,mert babát szeretnénk, de így is tünet mentes vagyok. A pulmonológusom szerint szedjem, mert ha egyszer vki elkezdi nem lehet tudni, mikor esik vissza. Korábban elég komoly volt az asztmám, de már 1éve semmi tünetem nincs.Azt olvastam ezek a szteroidok nem valami jótékony hatásúak a babára- koraszülést és betegségeket okozhat. A nőgyógyászom nem akar állástfoglalni. 6hetes kismami
2009. márc. 29. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Húgom asztmás. De már jó pár éve csak tavasszal meg ősszel jött ki rajta az allergia annyira, hogy gyógyszer nélkülmár nem bírta.Októberben csodaszép kislánya született. A terhessége tünetmentes volt, majdnem végig dolgozott. A baba teljesen egészséges, egy héttel hordta túl.


Boldog babavárást!

19 hetes kismama

2009. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi ugyanígy voltunk. Babát szerettünk volna, így nem használtam a gyógyszereimet, amúgy sem volt sokszor szükség rá. A pulmicolort teljesen elhagytam, a ventolint csak akkor használtam, ha kell.

Amikor teherbeestem, utána már azt sem használtam és annak ellenére, hogy a terhességgel majdnem 30 kilót híztam, egyetlen egyszer sem volt rá szükség! Az én nődokim azt mondta, hogy a ventolint csak igazán indokolt esetben használhatom.

Sima szülésem volt és érdekes módon a szoptatás végéig egyáltalán nem volt fulladásom. Ahogy abbahagytam a szopit, utána ismét előjött néha.

2009. márc. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!28 hetes kismama vagyok és asztmás.Mikor tervbe vettük, hogy babát szeretnénk,megbeszéltem a pulmonológusommal aki azt javasolta, hogy váltsuk le az előző gyógyszereimet és használjak Symbicort turbuhalert (napi 2x2 belélegzés).Azóta ezt használom,teljesen panaszmentes vagyok.A nőgyógyászom is beleegyezett, szerinte is ez a gyógyszer biztonsággal alkalmazható terhesség alatt is. Szerencsére minden leletem teljesen jó, a picur is szépen, megfelelően fejlődik. Ha már 6 hónapja tünetmentes vagy az még nem jelent semmit, mert a terhesség alatt az asztmás rohamok száma vagy fokozódik vagy teljesen elmúlik. Ha gondolod várjál amíg az első tünet elő nem jön, de ha már egy picikét is fulladsz, irány a doki! Nagyon fontos a megelőzés, mert az oxigénhiány százszor súlyosabban károsítja a babát, mint bármely gyógyszer!

Remélem segítettem!

2009. márc. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Korábban nekem is a Symbicort turbuhalert kellett napi 2x használni, ha gáz volt Ventolint. Mivel profi sportoló voltam, a pulmonológusom szerint én már észre sem veszem, hogy kesebb az oxigén felvételem. Ez viszont lehet, hogy ártalmas a babának? Mi a véleményetek?
2009. márc. 29. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!