Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogadott dokim csak akkor...

Fogadott dokim csak akkor lehet ha elejétől fogva hozzá járok terhesgondozásra, ugye?

Figyelt kérdés
Nálunk SZTK-ba kell járni terhesgondozásra kötelezően, és eddig nem lehetett választani orvost a szülésre. Most viszont bevezették hogy lehet fogadott dokinál szülni, de a gondozás még most is a kórházban történik. Ilyen esetben érdemes dokit fogadni? Már 26 hetes múltam.
2011. júl. 8. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha találtál egy megbízható dokit, és úgy érzed, hogy szeretnéd, hogy veled legyen szüléskor, akkor nem késő őt felkérni. Van, aki csak a legvégén kéri fel a dokit.
2011. júl. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A fogadott dokinak általában pont az a lényege,hogy olyan valaki,aki ismer viszonylag rég, legalábbis mióta terhes vagy,és kialakul egy olyan bizalmi viszony,amit nem tudsz kialakítani egy idegennel.

Pusztán azért mert lehet választani,nem feltétlenül muszáj,főleg ha nincsen potenciális jelölted,aki sokkal kedvesebb,szimpatikusabb mint a többiek.


Ráadásul, fogadott dokit bármikor fogadhatsz a terhességed során,abban az esetben ha ezt az illető orvos elvállalja.

Ugyanis az a helyzet,hogy a dokik nem igazán szeretnek kockáztatni,és nem szivesen vállalnak el utolsó hónap(ok)ban olyan kismamát,akinél ők maguk nem ismerik az előzményeket,hiszen ezzel kockázatot is vállalnak...

2011. júl. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan fogadhatsz most is orvost.

Megkérdezhetem melyik városban laksz?

2011. júl. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 20 hetesen jártam először a dokimnál, és azt kell, hogy mondjam, mehettem volna hamarabb hozzá, legalább a 18 hetes genetikai előtt. Próbál belőlem felkészülni, figyeli a vérnyomásom, mert sokszor magas, mindig ultrahangoz, de talán mostanra jutottunk el arra a szintre, hogy már megismer a kórházba, de csak talán, mert nem mernék rá mérget venni, hogy ha rám is köszön, tudja e egyáltalán kivagyok, vagy csak ismerős az arcom neki.

De mindenesetre már hetente találkozunk (NST), sokat beszélgetünk, így próbálom magam megismertetni vele.

Szerintem neked így már felesleges.

2011. júl. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, ellent kell, hogy mondjak. Én fogadtam orvost, egy olyat, aki elég népszerű, marha sokan járnak hozzá. A legelejétől hozzá jártam, már elvállalta a szülést is, amire 26 hetes lettem. De fogalma nem volt sosem, hogy ki is vagyok, mindig csak a kartonomból puskázott. Egy voltam neki a sokszáz közül.


És slusszpoén: 28 hetesen toxémiát kaptam, és nem értem el a dokit, napokkal szülés után hívott fel, hogy éppen rólam beszélgetett a kollégájával, aki akkor volt ügyelets, amikor bementem a kórházba, és most hallotta, hogy megszültem. Na.


Bármikor fogadhatsz saját dokit, pénzért simán elvállal. Max sz*rban hagy, mint engem. :( Ez a nagy magyar valóság. :(

2011. júl. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!