Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a teendő most? Első baba.

Mi a teendő most? Első baba.

Figyelt kérdés

Sziasztok, most lesz az első babám és lehet butaságnak tartjátok amit kérek, de a szüleim már nem élnek és nem tudok kitől kérdezni:)

Nem rég derült ki, hogy baba lesz, nagyon boldogok vagyunk, viszont nem tudjuk mit csináljunk. Hova kellene elmenni orvoshoz, házihoz vagy egyből nődoki?

És miket csináljak, hogy biztos maradjon a baba és véletlenül se vetélhessek el valamitől, főleg ebben a nagy melegben. Mit jó ilyenkor csinálni? Vagy hogyan?

És mikre lehet számítani? Most reggelente picit hányingerem van, de csak az inger... De gondolom ez normális...

Mikor kezdhet el nőni a hasam? Jó ha ilyenkor csináljuk a párommal, vagy kicsit szüneteltessük? Jobb ha zuhanyzok ilyenkor vagy fürdök? vagy mindegy? És mikre számíthatok a terhesség alatt?:)

fuhh hát egyenlőre ennyi jutott az eszembe...:)

Előre is köszönöm a válaszokat:)

24/L


2011. júl. 10. 23:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Jaj még annyi, hogy baj, ha kicsit fáj ott lent a hasam?
2011. júl. 10. 23:34
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok!

A nőgyógyászt keresd fel mindenképp, a háziorvos is hozzá küldene!

Semimit sem tudsz tenni. Annyit tudnod kell, hogy egy egészséges terhesség csak úgy, magától nem szakad meg. Ha meg valami gond van, azt az orvosnak mondd! A meleg nem befolyásolja, hogy megmarad-e a baba :)

Ha a doki látott és nem mondja, hogy tilos a szex, akár a szülésig csinálhatjátok, ha lesz hozzá kedvetek!

Hogy milyen terhestüneteid lehetnek még, az egyénileg változó: émelygés, hányinger, hányás, szédülés, mellek érzékenysége, eressé válása, megnövekedése, aluszékonyság... De ezek nem mindenkinél jelentkeznek és a 12. hét után általában teljesen elmúlnak.

Az, hogy a pocid mikortól lesz látható, egyéni.. első babával a legtöbb kismamának csak a 16. hét környékétől látható ruha nélkül. Külső szemlélőnek meg a 20. hét után.

Zuhanyzás vagy fürdés: mindkettő mehet, csak arra figyelj, hogy ne legyen forró a víz!

Hogy mire számíthatsz? ezt nem értem..

2011. júl. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából én sem tudom, csak a tapasztalatokra vagyok kíváncsi, hogy mik lehetnek:)
2011. júl. 11. 00:02
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt olvasgass: [link]

[link]

Igazán az, hogy mire számíthatsz, nagyon tág fogalom (még nekem is, így 4 terhesség után), főleg, hogy 9 hónap elég hosszú idő :)

2011. júl. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

eloszor is:

gyogyszertarba el, femibion 800at, vagy mas terhesvitamint venni. ha nincs a terhesvitaminban folsav, folsavat. magne b6 is ajanlott.


eloszor nodoki, ha megallapitotta a terhesseget, felkeresed a védőnőt, akitol kapsz egy kiskonyvet


a terhesseg korai szakaszaban termeszetes az alhasi verboseg, ami sokaknal (nalam is) megnovekedett szexualis ingerenciaval jar, vissza ne fogd magad (kesobb jon a lovaglas, aztan a kutyapoz, és legvegul a farkaspoz) (aki nem tudja mi a farkaspoz: ul a ferfi a lyuk mellett es vonyit :))


a zuhanyzas jobb, furodhetsz is, de ne forro vizbe (bar az ilyen idoben ugyse)


mielott felkelsz egyel egy kekszet (keszitsd ki), allitolag az segit


felig nyers, nyers kajat ne egyel.


orrverzestol a hanyasig az allando rosszullettol kezdve a teljes tunetmentessegig barmi elofordulhat a terhesseg alatt. mindenkinel mas.


remelem segitettem

ja, es gratula


ja: ugy kb 20-22. hettol kezdd el nezegetni a babacuccokat, és keszulj fel a gyakori vizsgalatra, vervetelre

2011. júl. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne félj, nem lesz semmi gond, én is 24 éves vagyok, nekem csak az édesapám él, de őt nem mertem soha ilyen terhességi dolgokkal zaklatni, anyu 16 éve halt meg, de még mindig nagyon fáj neki.

Anyósod nincsen esetleg? Nekem még az sincs.

Na de se baj, én is eljutottam a 35. hétig és már közel a cél.

Először is nőgyógyász, majd a papírokkal a védőnő. Ha bármilyen kérdésed van, akár most, akár a terhesség alatt, tőlük megkérdezheted.

Ami fontos: 12 és 18. heti ultrahang, nyersen csak zöldséget és gyümölcsöt fogyassz. Tilos a camamber és egyéb penészes dolgok, lágy tojás. Én nem ajánlom neked a terhesvitamint, engem is leállított róla a doki, ha egészségesen étkezel nem lesz semmi gond, folsavat viszont jó ha szedsz, később magnéziumot a keményedésekre, és ha vérszegény vagy akkor Neo-Ferro-Folgammát.

Nekem a 20 héttől nő a hasam. Nyugodtan lehettek együtt a pároddal, mehetsz még strandra is, bárhová, csak vigyázz az erős nappal, ilyenkor durván krémezd magad naptejjel.

Boldog Babavárást!

2011. júl. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

terhesség hétről hétre,én mindent itt néztem!

Gratulálok! :)

2011. júl. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
[link] Minden jót neked!
2011. júl. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!