Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki milyen (pampers, libero,...

Ki milyen (pampers, libero, huggies, stb. ) pelenkát vesz az újszülött babájának? Milyen méretet és mennyit?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 15:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Szia! Bár én már megszültem, de kezdetnek a tescos newborn pelenkát vettük, egy csomagot. Azt hiszem, talán 30 db volt benne. Ahogy az elfogyott, Pampers Active baby-t.
2011. júl. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Huggies 1-es kacsa :) (newborn)

1 csomaggal.

2011. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Libero newbornt vettem először két csomaggal,de egy elég lett volna,utána minit,Pamperst,vagy Liberot,éppen mi volt olcsóbb,aztán 1 hónapos korában váltanunk kellett midire.

Amíg kizárólag anyatejes volt,addig a fehér Pampers vált be a legjobban,mert hálós a felülete.

2011. júl. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Én huggiest akartam, de a barátnőm lebeszélt róla, azt mondta, nagyon merev és nem passzolt az ő lányára. Így pamperst vettem, 1-eset, egy csomaggal, egyelőre.
2011. júl. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Libero 3-6 kilósat 2 csomaggal.
2011. júl. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Liberot vettünk kislánynak. Fiúnak nem vált be.
2011. júl. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Én Pampers new born pelust vettem 1 csomaggal. A jövő hónapban kiderül jó-e. De mivel már akármikor pelenkához lehet jutni, úgyis azonnal ugraszthatom Apát, ha szükséges, ezért nem akartam előre bespájzolni.
2011. júl. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Én kettő kilósan hotzam haza a kicsi fiamat a kórházból (korababa volt), és nekünk a Libero 1-e nagyon tetszett. De jó volt a Huggies is.


Akkoriban napi 8-szor ettünk, mivel nem volt bukós a kicsi, ezért én kaja után tettem mindig tisztába, mert így nem pisilt és kakilt össze (azt mindig kaja közben csinálja), szóval napi 8 pelus kellett.

Most, hogy már nagyobb, napi 6-szor eszik, napi 6 pelenkát koszol.


(Egy ideig a kórházban fordítva csináltam, mert ott először pelenkáztak, utána volt etetés, és nekünk is így tanították - és összecsinált egy csomószor a gyerek, szóval nem volt túl gazdaságos sem pelenka, sem a ruhacsere szempontjából. :) )


Mi kb két hétre előre vettünk mindig pelust, aztán amikor már kezdte kinőni az egyik méretet, vagy fajtát, akkor kísérleteztünk. 10 félét próbáltunk, a kedvencünk most (már a 3-as méretet hordja) a Tescós színes, a Rossmannos Babydream éjszakára és a Mülleres Beauty Baby. Nagyból már nem tetszik a Libero.


Nekem azt ajánlotta a védőnőm, hogy mindegyikből keveset szerezzünk be, hátha nem válik be, nehogy a nyakunkon maradjon. Ezt úgyis a Babád fogja eldőnteni :), mindenesetre én egyedül a Pamperst nem ajánlom. Nem szeretjük, nem tehetünk róla :D.


Jó babázást kívánok Neked!

2011. júl. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket! Látom mindenkinek más vált be, hát majd kiderült lassan nálunk is, mindenesetre túl sokat akkor nem érdemes venni egyszerre.

Minden jót!

2011. júl. 11. 17:06
 10/23 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy maximum 1-1 csomagot vegyél. Az én fiam mondjuk 35. héten született, 2600 grammal, tehát ő több mint egy hónapig 1-es méretű pelust hordott (2-5 kg), de azért az átlag babáknak már születéskor is kicsi lehet ez a méret.

Mi egyébként először Pamperst vettünk. Kifolyt minden. Jött a Libero, abból is kifolyt minden. Következett a Huggies, na az nagyon jó volt. 2-es méretig azt használtuk, majd kipróbáltuk újra a Pamperst, és 3-as mérettől már azt használjuk.

2011. júl. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!