Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kihagyhatom a CTG-t? Vagy...

Kihagyhatom a CTG-t? Vagy legalább csak egyet-kettőt?

Figyelt kérdés
35 hetes terhes vagyok,Budapesten élek,de Monorra kell lejárnom terhesgondozásra,ott van bejelentett címem. Azt szeretném tudni,hogy miért olyan fontos a hetenkénti ctg.Mert én már utálok elmenni itthonról még boltba is,nemhogy vonatozni,meg gyalogolni. És nem akarok hetente lemenni. A ctg gyerekszívhang,nem? A fájásokat bizonyára magamtól is érezni fogom,nem kell hozzá gép. Ha mozog a gyerekem,akkor biztos dobog a szíve is,nem? Belgyógyászatilag semmi bajom,csak kicsit dagad a lábam,meg eléggé fáj a keresztcsontom,ami tudom hogy a medence tágulás miatt van,és úgy mozgok,mint egy nyomorék. És mi van,ha utazás közben jön rám a szülés? Mennyire muszáj bevállalni ezt a macerát? Régen is születtek gyerekek ctg nélkül. Esetleg valami anyagi károm keletkezhet?Pl hogy nem adnak meg valamilyen juttatást? NA tanácsoljátok a Bp-ere való bejelentkezést,vagy orvosválasztást,mert az egyiknek bürokráciai, a másiknak anyagi és elvi akadálya van! A lényeg,hogy mennyire fontos,vagy kihagyható a hetenkénti ctg? Köszönöm
2011. júl. 11. 20:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%

Igen, régen is születtek ctg nélkül babák, meg voltak tragédiák is bőven. Ma sajnos ctg mellett is vannak tragédiák. A ctg nézi a baba szívfrekvenciáját, de baj nem csak akkor lehet, ha nem érzed mozogni a picit. Engem küldtek úgy áramlásvizsgálatra ctg után, hogy bébibogyó majd szét rugta a hasam. Neki pl akkor nagyon magas volt a szívfrekvenciája és az sem jó.

Sajnos azt, hogy valamilyen anyagi károd származik e abból, ha nem mész el azt nem tudom, de én elég parás voltam végig (pedig alapvetően probléma mentes terhességem volt), így mindig nagyon vártam, hogy mehessek ctg-re. Ha gyakrabban kellett volna menni, akkor is mentem volna.

2011. júl. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
Nálatok úgy látszik másképp van,nálunk a 37.héttől kell ctg-re járni.De ahogy írtad a ctg=szívhang,és ha valami baj van abból az orvos észre veszi.Én mondjuk alig vártam mindig hogy halhassam a babám szívhangját,persze éreztem hogy mozog de megnyugtatóbb volt mikor halottam.
2011. júl. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%
Nálam a 37. heti ctg-nek olyan eredménye lett, hogy aznap indították is a szülést. Szóval ne a saját kényelmedet figyeld, tényleg menj!
2011. júl. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%
nekem is ctg-n derült ki, hogy nem jó a baba szívhangja, aznap este már be kellett feküdnöm..
2011. júl. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%

Az én babám egy rossz ctg eredmény miatt sürgösségi császáros lett. Meconiumos volt a magzatvíz, enyhe oxigénhiánnyal született. Bele sem merek gondolni, hogy mi lett volna, ha nem megyek el arra ctg-re!

Én sem mernék kihagyni egyet sem!

2011. júl. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%

Nem akarlak riogatni én sem, de szerintem se érdemes kihagyni főleg nem mindet! nekem a második terhességemmel volt olyan hogy 36 hetesen mentem, de 37 hetesen nem jutottam el, mert a kisfiam nagyon beteg lett, nem volt kire bízzam és nekem is 30 km-re van a város busszal.

Azért is jó nagy letolást kaptam.

Amúgy anyagi vonzata nincsen, csak számíts rá hogy lépten nyomon kérdezni fogják miért nem jársz vagy jártál (pl. védőnő márha találkozol vele) illetve gondolom az orvosodat is érdekelné a ctg eredménye hiszen attól sok minden függ.

Ha dagad a lábad is, lehet hogy a vérnyomásod se a legjobb már, bármi történhet akkor, hiszen a magas vérnyomás a lepényi keringést is károsítja.

Nekem a két terhességem alatt 2 anyukát is onnan a vizsgálóból vittek el egyből szülni mert nagyon beszűkült volt a baba szívműködése, pedig ők is saját lábukon sétáltak be, panaszuk se volt.

2011. júl. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%

Nézd, én megértem, hogy macera és kényelmetlen az utazgatás, pláne ilyen melegben, de erre gondolnod kellett volna hamarabb. Nem hiszem, hogy megoldhatatlan dolog lett volna találnod közelebbi orvost, kórházat TB alapon... akik 2-300 km-re laknak az állandó lakcímüktől, pl. albérletben, gondolod hogy hazajárnak háziorvoshoz, nőgyógyászhoz, meg gyerekorvoshoz??? Most már mindegy, de a CTG-t ne hagyd ki. Nem csak a gyereked életével játszol, hanem a sajátoddal is, ugyanis a CTG-n neked is mérnek vérnyomást, súlyt, vizeletben cukrot, fehérjét, hogy az esetleges toxémiát időben kiszűrjék. Abba pedig ha nem veszik észre időben, akár bele is halhatsz.

Arra sem alapoznék, hogy észreveszed, hogy nem mozog a gyerek... ugyanis mire ezzel orvoshoz mész,már lehet, hogy késő. Nem biztos, hogy görcsök, vagy vérzés jelzi a baj közeledtét, ha pl. elöregszik a méhlepény, abból Te nem érzel semmit, csak a gyerek megfullad, mert nem jut elég oxigénhez...

Ezekkel a dolgokkal azért illik tisztában lenni egy várandós nőnek, az internet korában már elvárható ilyen minimális tájékozottság.

Az anyaság pedig ezzel jár, hogy a gyerek érdekében feláldozzuk a saját kényelmünket...vagy erről is most hallasz először?

2011. júl. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

egyet kettot..de ha jol emlekszem lesz, hogy naponta kell majd CTGre menned, na azt nem hagyhatod ki

egyebkent egyutterzek veled, nem jo helyzet

sajnalom

es igen, en bejarnek.

utaltam maszkalni a fiamnal, de ctgre mindig mentem,hogy "lathassam" (elég lusta volt, es tul is hordtam, fontosnak tartottam, hogy szemmel tartsam)

2011. júl. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Utolsó 4 hetet kórházban voltam, ott naponta kellett ctg-t csinálni, rossz eredmény esetén meg kellett később ismételni. Ha az sem stimmel, irány a szülészet, 8 óra a gépen, megfigyelésen. Én mindennap alig vártam, hogy hallhassam, hogy a kicsikémmel minden rendben van ott bent, ki nem hagytam volna. Amúgy Pesten lakom, a lakhelyem pedig egy fejér megyei település nem messze a Balcsitól, és minden vizsgálatot itt csináltak Pesten és itt is szültem.

Egy vizsgálatot sem hagytam volna ki semmi pénzért. Lesz még ennél nagyobb fáradság is, ha meglesz a baba, mint ctg-re járni. Túlhordás esetén amúgy is naponta kell majd menni.

Anyagi vonzata nincs, de ha valami gáz lesz a kicsivel, csak magadat okolhatod, senki mást.

2011. júl. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%

Sziasztok!

Akkor az én történetemet olvassátok el!

34 hetes terhesen voltam dokinál. Mondta mérjek vérnyomást stb,36.héten megkezdjük a CTG-t. a 36. héten,nagy boldogsággal mentem az Sztk-ba végre hallom a kisfiam szívét. Megyek a kartonozóhoz,mondom a nőnek a nőgyógyászatra szeretnék bejelentkezni. Erre közli velem,hogy 2 hétig nincs egyáltalán nőgyógyászat! Mondom neki és akkor most mit csináljak? Azt mondta ő nem tudja.

Én azóta nem voltam orvosnál. Szerintetek mit csináljak ilyenkor?

Én a helyedben nem hagynék ki egy alkalmat sem kérdező,elég fontos ez azért.


37 heteske

2011. júl. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!