Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden reggel rosszul vagyok,...

Minden reggel rosszul vagyok, ébredés után tömény epét hányok, és napközben is egész nap émelygek. Most 16. héten vagyok, a 6. hét óta tart a rosszullét. Nem a gyomorsavam sok, hanem az epefolyadék bántja a gyomromat. Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Évek óta tudom, hogy van epekövem, de nem operáltak, mert ún. néma kő. Most sem görcsöl, nincsenek heveny rosszulléteim. De sajnos az egész napos hányinger borzasztó. Alig van pár kaja, amit meg tudok enni, száraz rágcsa (keksz, ropi), kompót, natúr csirkemell, néha zöldségleves. 10 kilót fogytam, igaz, van miből, de most már a babát féltem. És az is rossz, hogy szinte semmit nem tudok csinálni, mert ha nem fekszem, hányásig fokozódik. A doki, védőnő szerint "majd elmúlik"

Sajnos az első babámmal is igen rosszullevős voltam, de nem ennyire.


Volt más is így? Nincs valami ötletetek arra, hogyan tudnám rendbehozni a gyomromat, csökkenteni az epetermelődést?


2009. márc. 31. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire rosszúl vagy és csak annyit mondtak, hogy majd elmúlik?

Szerintem menj be a kórházba mert ez az állandó rosszullét és hányás kiszáradáshoz vezet ami tényleg veszélyezteti a baba egészségét,

21 hetes kismama

2009. márc. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Üsd az asztalt! Nem múlik az el ám! Esetleg ha megmozdul akkor. Ki kell vizsgálni, ez már nem normális szerintem 16 hetesen meg főleg...Bár én nem vagyok rosszul, de sejtem milyen rossz lehet.
2009. márc. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nugyanígy voltam, 13 kilót fogytam, epés diétán voltam és rendbe jöttem. Igaz engem kórházban kezeltek és kaptam vagy 10 l infúziót!
2009. márc. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Arra figyelek, hogy eleget igyak, bár volt néhány nap, amikor a víz se maradt bennem, de most már fekvés mellett ez legalább nem gond.

Mivel van túlsúlyom, a dokim nem aggódik a kevés evés miatt. Az első gyereknél azzal vigasztalt az epehányással kapcsolatban, hogy volt neki 25 hetes kismamája, akit epével műtöttek, ne aggódjak. Hmm.

Az meg senkit nem érdekel, hogy pocsék a közérzetem, és már kezdek magamba fordulni teljesen. Én szeretném élvezni a babavárást, de ez így kínlódás.

2009. márc. 31. 11:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és hagyd a fenébe a háziorvost és a védőnőt! Menj be a kórházba, majd ők megmondják mi legyen! De -10 kiló már nem játék! Utolsó voltam
2009. márc. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!En ugyan ebben a cipoben jarok annyi kulonbseggel,hogy en gorcsoltem is eleg rendesen.Nekem most derult ki egy hete,hogy epekoveim vannak.Engem sem mutenek de irtak fel nekem egy gyogyszert.Igazabol ezt lehet kapni recept nelkul is az a neve,hogy Buscopan.Ezt kell szednem naponta 3x 2 szemet es elmultak a panaszaim.Nem ehetek zsirosat,se tul fuszereset.Kimeletesen kell etkeznem.En csak ajanlani tudom de elobb konzultalj az orvosoddal errol.Elmulni sajnos nem fog es ez a gyogyszer is csak a tuneteket szunteti meg de sokkal jobban erzem magam!Jobbulast neked!

29 hetes kismami.

2009. márc. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia!Én is voltam igy,a 3.terhességemben epekövel görcsöltem,diétázni kellett,mindig sokszor keveset enni,legfőképp zöltséget meg gyümölcsöt.A banán nagyon nyugtatólag hatott a beleimre.Aztán,mikor 1 évre rá megműtöttek,mert 15kg ledobtam 1,5hónap alatt,utánna meg nem elég hogy hánytam,de még ami felül bement,alul kijött.A 4.terhességemet igy kezdtem,mikor a barátnőm javasolta a mezymFortét.Na ettől úgy helyre jöttem,hogy azóta sincs semmi bajom,se hányás,se hasmenés.Néha igaz úgy 2havonta begörcsölök,alul kijön minden,azt ezzel minden letudva.Kérdezd meg,hogy terhességben lehet-e enni ezt a tablettát,hátha javulsz!Próbáld meg a banánt,sárgaborsófőzeléket,tésztákat.Hátha valami megmarad.Különben disznók egyes orvosok!Szerintem keress fel egy másik orvost,akár maszekon is,egy gasztroenterológust és vele nézetesd meg magad.Majd segit!Ez az állapot nem tűr halasztást és nem fog elmúlni,legfeljebb csökkenthető a tünet!Bocsi,hogy hosszú voltam!
2009. márc. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem az első terhességem, és én is ugyanigy voltam a 19.hétig. Mindennap hánytam, ötször-hatszor, a dokim azt mondta, h ne aggódjak.Pedig nem volt túlsúlyom sem.Nagyon rossz volt,h mindenki tojt rám,én meg csak szenvedtem.Éjjel is hánytam.Most már a terhesség végén járok,remélem minden rendben lesz! DE a 19.héttől fokozatosan jobban lettem,minden gyógyszerszedés nélkül.Nem tudom, másodjára is igy csinálnám-e,de az biztos,h nekem akkoriban nagyon rossz volt,h mindenki csak a terhesség szépségeiről beszélt.Én meg csak szenvedtem.Úgyhogy megértelek, maximálisan! Ne aggódj,gondolj arra,h már nem sok van hátra és el fog múlni!!!

Remélem igy lesz, ezt őszintén kivánom Neked!

2009. márc. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Benten válasza:

Bárki,aki hirtelen ennyit fogy...főleg szervi betegségtől az nincs rendben!!!Az orvosoknak elvileg kötelességük lenne fájdalmat csillapítani,állapotot javítani ...!Bár 1000ből 1et érdekel a beteg-pénz,pénz,pénz és még több pénz!

Ilyen problémával esetleg endokrinológust vagy gasztroenterológushoz kéne menni!

Katasztrofális a magyar egészségügyi rendszer!Nem szabad hagyni magát senkinek!!!

2017. júl. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!