Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt anyuka aki Ács doktorh...

Babácska22 kérdése:

Van itt anyuka aki Ács doktorhoz járt Kunhegyesre végig és Karcagon szült? Hogy viselkedtek veletek a korházban? Mit kellet vinnetek a babának? Milyen iratokat adtak ki mikor jöttetek hazafele?

Figyelt kérdés
Hogy az öszes vizsgálatra nst-re mindenre .
2011. júl. 13. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon nem sokan vannak innen! :-D

Na, Ács doktóre! Jobb lenne személyesen elmesélni,mert ide alig fér,de hát Te olvasod...


Nem tudom hány hetes vagy,ezért mindent leírok,amit tudni kell- Ácsról is!

Az elsővel minden 2. héten jártam hozzá a táppénzes papír miatt,a 16. héttől mindig kiírt kúpot- azt tudni kell róla,hogy ez a mániája! Ha nincs is baja a kismamának akkor is kiírja! -ez esetben nem javallott használni,mert tönkre vágja a hüvely védekező rendszerét!

Uh- csinált 12. héten- hüvelyit,28-22. hét közt 1x hasit,28-32. hét közt hasi uh,36. héttől hetente nst.

Most várom a 3. babót,mindegyikkel hozzá jártam.

A 2. babánál már csak a kötelező uh-re és az nst-re voltam hajlandó járni -bár Marika kani betűkkel írta be,hogy "UH-RA" és érveltem is,nem csinálta meg az utolsó (36. hét utáni) uh-t,mire a szülőszobán kiderült,a méhlepénnyel gondok voltak.

A rendelésre mindig 9 előtt érj oda,mert elég nyűgös ember,addig meg normálisan beszél,kedves,de utána már pfú!


Elsőre csak "kipottyant" a gyerkőc,letoltak,hogy miért ilyen későn értünk be. A másodiknál Ács bezavart,mondván,hogy bármikor szülhetek,végül 2 nap múlva meg is született a babó. A dokikkal nem volt baj Karcagon! Ha tanácsolhatom,akkor babás szobát kérj,mert a simában a szopi idő letelte után van olyan csecsemős,aki letépi a ciciről a gyermeket! -na,az nem volt kellemes!

2 éve voltam ott utoljára,akkor a babának az ott tartózkodásra semmit nem kértek,a hazahozatalnál: kis sapi,ruha,pólya.

Az elsőnél az 5. napon jöttünk haza,akkor kiadták az anyakönyvi kivonatot,a zárókat,és a személyes irataimat-amit az adat felvételnél kértek el.

A másodiknál a 4. napon jöttünk haza,akkor nem adták ki csak a zárót,másnap vissza kellett menni a többiért.


Remélem,mindent leírtam,amire kíváncsi voltál! Ha mégsem,akkor bármilyen kérdésedre szívesen válaszolok!



Üdv:2gyermekes,31 heteske

2011. júl. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ:) hát 30 hetes vagyok és a kúpokat most az egyszer nem írta már fel nekem is a táppénzes papír miatt kellet sűrűn mennem mert az istennek nem akart kiírni,nemvoltak veled bent szemetek hogy hagytak sokáig szenvedni mert sokmindenki azt mondtja ügye ha nincs fogadott orvosod meg hát ácsot nem nagyon szeretik .mégvalami küldött a végefele valamien vizsgálatra karcagra vagy ő megcsinálta mindet ott ?

Kunhegyesi vagy egyébként?

2011. júl. 13. 16:38
 3/11 A kérdező kommentje:
Mikorra vagy kiírva?
2011. júl. 13. 16:40
 4/11 anonim ***** válasza:

Szeptember 13-ra vagyok kiírva,de eddig nálunk később jöttek a gyerkőcök.

Engem sem akart táppénzre venni,mire elsírtam magam (4 éve). Majd az Paxi vagy hogy hívják, megkérdezte,hol dolgozom,majd pár jó szót mondott az érdekemben.

Karcagon normálisak voltak velem... Az elsővel a néger dokinál szültem ügyeletben-ráadásul én ébresztettem hajnalban. Tök normális volt! Mondjuk nagyon gyors szülés volt,az egyetlen rossz szavuk,hogy miért nem mentem be hamarabb?! (az első "fájástól" számolva 1:57 perc volt az egész) Amikor szóltam a dokinak varrásnál,hogy kezdem érzeni a dolgokat,akkor azonnal adott be lidokaint.

Másodjára bent voltam 2 napot- mert Ács bezavart. Nem értették a kórházban,hogy miért kellett bemennem... de normálisak voltak! Ezúttal volt rossz emlékem egy pár: amikor beindult a szülés-megint gyors volt. Reggel az nst nem mutatott semmit,azt mondták,hogy csak keménykedek,mire pár perc múlva perces fájásaim voltak,fél órán keresztül. Látták,hogy nagyon járkálok,így beengedtek a szülőszobába. Ott az volt rossz,amikor burokrepesztés után a nő rám parancsolt,hogy ne nyomjak! Majd a gátvarrás volt nagyon rossz-nem hatott az érzéstelenítés. Végül amikor a csecsemős letépte a szopi idő leteltével a kicsit rólam.


Az nst-t is meg tudja Ács csinálni. Ha a kiírt időt átlépi a kismama,akkor a magzatvíz vizsgálatot-amikor megnézik hogy még tiszta e a m.víz- azt nem csinálja meg,Karcagra kell menni 2 naponta.. elvileg.


Hogy helyi vagyok e? Ha nem lennék,nem is hozzá járnék! De most még nincs della normális dokira!


Fiút-vagy lány vártok?

2011. júl. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

én szept 21 re vagyok kiírva egyik hónapban lányt a másikban már fiút mondott nekünk sincs pénz fogadott dokira csak arra gondoltam esetlek az utcsó hónapban eljárni valakihez hogy mégse szenvedjek anyit ha bekerülök én am abádszalóki vagyok és ügye körzetileg ő az orvos így nem is szivesen látnak el karcagon vagyis a multkor azt mondta debreceni (mármint bent a szakrendelésen)hát nemtudom ebből mi volt igaz

de am ki mit mond van itt anyuka akit nagyon megszenvedtettek de van akit nem de volt olyan pl munkatárs akit a fogadott orvosa szenvegtettet meg úgyhogy nem tudom mit higgyek csak hogy ő ügye nem szüleszt ott és és kitudja hogy fogadják az embert.

2011. júl. 13. 17:58
 6/11 A kérdező kommentje:
ti milyet vártok? am első baba és kicsit bevagyok tojva
2011. júl. 13. 18:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Az oviban beszélgettem egy anyukával,aki ott körül van kiírva,mint Te. Ő Kisújszállásra jár át,ott is van szakrendelés-ahogy a szavaiból kivettem. Minden hónapban csinál uh-t. Mindegy,ki hova tartozik területileg,szabadon meg lehet választani,hogy ki hova szeretne járni,hol szeretne szülni. Túrkevéről is járnak át Karcagra nőgyógyászati szakrendelésre- pedig oda Mezőtúr közelebb van.

Az is lehet,hogy azért "szenvedtették" egy némely kismamát,mert fájdalom csillapításra nincs lehetőség Karcagon (láttam feltüntetve a honlapjukon).

A kórházba nem szeretik,ha bejár terhes gondozásra a kismama-ezt nekem is mondták anno.


Mit vittél a dokinak,hogy 2x is "meg mondta" hogy Kit vártok?

Neked csak a kötelező uh-kat csinálta meg,vagy amikor mész mindig csinál? Szokott adni képet? Veled hogy viselkedik?

(bocs,meg kell kérdeznem,bár nem témába vág: fával fűtötök? ha igen,milyennel és mennyiért veszitek?-mert ismerek valakit,aki fát árul,papírja van róla,de nagy kakiban van...ott is jön a 3. baba,nagyon ki vannak...)

Találtatok már nevet a kicsinek?


Nekünk eddig 2 lányunk van,a 3. nem tudjuk,hogy ki lesz...bár kislánnyal álmodtam 2 hete. :-D A párom majd hülyét kapott!

2011. júl. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

van amikor goromba multkor ott feküdtem széttet lábakkal míg ő kint beszélgetet majd egy fél órát mikor megyek a táppénzes papírhoz kell ügye havonta vinni hogy tudjon hosszíbítani a házidoki és olyankor csinál ultrahangot mert valamit írnia kell rá 2000 ft ot adtam neki hogy az öszes papírt megadja meg még megmondja hogy milyen de másodjára nem adtam semmit akkor csak mondta de már akkor fiút mondott így most valamikor ner nem jót mondott vagy elősször vagy másodszor hát ha nem fiú lesz az én párom is ki lesz akadva ő nagyon azt szeretne de szerintem ha viszel neki egy pezsgőt akkor is megmondja volt aki azt vitt és megmondta nekik.


Most nem bírtam kivenni belőle hogy eladják a fát vagy venni akarnak ? mi még nem vettünk mert nincs még egyben a pénz hozzá még nem is nagyon néztük mennyibe vannak az árak, valamennyi még van ha véletlen nem bírunk venni míg megszületik de szeptemberrig remélem meg lesz a pénz rá .Meg kandallót is szeretnénk venni de még nem tudjuk hol.


Ha lány lesz Anita ha fiú József ,

2011. júl. 13. 19:06
 9/11 anonim ***** válasza:

A József szép fiú név! :-D


Fát árulnak. Mi is majd az egyszeri anyaságiból fogunk fát venni! Szeptemberben még úgy sem kell fűteni.


A 2. lányunk is a szülésnél derült ki,hogy lány... 1x mondta,hogy 1 hét múlva menjek,vigyek 1 ü. pezsgőt,akkor megmondja. Oda állítottam 1 hét múlva,erre elzavart...

Szilveszterkor nem kellett pezsgőt venni!:-D


Ha bármi kérdésed van,akkor csak nyugodtan tedd fel! Ha tudok,nagyon szívesen válaszolok!!


További boldog babavárást és egészséges kisbabát!! :-D

2011. júl. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én karcagi vagyok, és elképedve olvasom, amit írtok. Mi az, hogy pezsgőt kér cserébe az orvos, hogy megmondja a baba nemét?! Ez elképesztő!! Jogotok van hogy választ kapjatok az összes kérdésetekre az orvostól, legyen az a baba neme vagy bármi más!! Tudom én, hogy nem nagyon ugrálhat az ember, ki van szolgáltatva ebben a helyzetben, de akkor is felháborító!! Nem ismerem ezt a dokit, szerencsémre....

Nagyon jó egészséget kívánok nektek és jó babavárást!

2011. júl. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!