Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan viselkedtek veletek az...

Hogyan viselkedtek veletek az ügyeleten? Barnázás/vérzés esetén csináltak UH-t (mármint az ügyeleten)?

Figyelt kérdés

Leírom a történetemet, röviden:

Kisvárosban lakom, van itt szülészet, 4 orvossal, de megmondom őszintén, hogy nem túl jó híre van sem az orvosoknak, sem a kórháznak. 2. babámat várom, és mivel 2 éves a kisfiam, a kicsi télen születik, és gondoltam legyőzöm az előítéleteimet, egyszerűbb, gyorsabb, és kényelmesebb lesz ide járni (a kisfiamat a közeli megyei kórházban szültem....) Felkerestem itt egy orvost, de nem igazán bízom benne, miután az UH talán fél perces sem volt. Eldöntöttem tegnap, hogy visszamegyek a megyeibe, és hétfőn felhívom a kiválasztott orvost...

Nos tegnap este és ma reggel barnás folyást észleltem. Reggel ügyelet, a megyeibe mentünk, ahol úgy beszélt velem az ügyeletes, mint a kutyával, mondván, nem ide tartozom, nincs fogadott orvosom. Alig vizsgált meg, be akart fektetni, de mondta, csak hétfőn csinálnak vizsgálatokat, addig semmit sem, hát így hazajöttem. A nővér még jól belémrúgott, hogy ha valami baj lesz, én leszek a hunyó! De még egy UH-t sem csináltak, hogy a babám jól van e! Majd hétfőn kellene visszamenni, de megmondta, hogy ha nem keresek orvost, senki sem fog velem foglalkozni!

Elmentem itthon is az ügyeletre, itt adtak gyógyszert, nem akartak befektetni, de UH-t nem csináltak! Vissza sem rendeltek, hogy na esetleg jövő héten valamelyik nap egy kontroll.


Mindkét ügyeleten tojtak rám és a babára magyarán szólva. Kicsit rossz érzés, hogy talán bent kellet volna maradnom a megyeiben, de minek, ha fogadott orvos híján rám sem bagóznak, és semmit sem csinálnak! Itthon pedig vár a 2 évesem, segít a család, feküdni tudok!


Annyira felháborodtam, Ti jártatok már hasonlóan?


(Még annyi, hogy az egyik helyem a méhszájam C3000, a másikon C2100, jó mi?)


2010. jún. 12. 15:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

A méhszáj adatokra nincs tippem.

Azért viselkedhettek így(szerintem) mert ez esetben nem nagyon lehet mit tenni, csak a pihenés segít.

Ha a terhesség korai szakában megszakad, az sajnos attól van, hogy vmi nincs rendben, nem egészséges a zigóta.

Ez persze nagyon rosszul esik a szülőknek, de így van.


A sztoridhoz: Amikor 2. gyermekem születése felé tartott, akkor az ügyeletes szülésznő azzal "igyekezett belém erőt önteni", hogy minden rendben lesz! Ha mégsem, az a természetes szelekció.

Hoppá. igaz, de mégis.


Szóval, ne szívd túlságosan mellre az esetet, hanem pihenj sokat és ne idegeskedj, mert az a legrosszabb.

2010. jún. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Inkább a bánásmódon vagyok kiakadva, azon, hogy nincs emberség bennük! :-( 9 hetes vagyok, az itteni doki csak annyit mondott 2 hete volt UH, a baba akkor élt, most is biztos jól van! Ja, biztos...

Pihenek, és hiszek abban, ha egy baba meg akar születni, akkor meg is fog, de a bizonytalanságot nem szeretem...

2010. jún. 12. 15:25
 3/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Én még szerencsére nem szorultam az ügyeletre, de nem Te vagy az első, akitől ezt hallom, hogy csúnyán bánnak az emberrel...nem igazán értem, hogy hogy merik ezt megtenni, végülis ezért vannak ott.

oké, hogy 9 hetesen még bármi lehet, de akkoris, itt arról van szó, hogy még a kutyámat is megnyugtatom ha dörög az ég, nemhogy egy kismamát. Ki vagyok akadva ezen...Nagyon sajnálom, hogy így bántak Veled...

Lehet, hogy egy pár ezres segített volna, hogy csináljanak egy Uh-ot...:-(


Felétek nincs hétvégén is nyitva tartó 4d-s Uh vizsgáló??? Mert oda elmehetnél, ha nagyon izgulsz...


Jó egészséget!

31 hetes km.

2010. jún. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Szia!

lehet csak egy kis haematomád volt, az pukkant ki :-)

ne aggódj, és jól tetted, hogy nem maradtál, ugyanis csak befektetnek, meg adnak magnéziumot, de ennyi...

a kicsidnek meg szüksége van rád, pihenni mg-t szedni otthon is tudsz.

Hétfőn viszont keress egy orvost, tudom nem olcsó mulatság, de anélkül igy fognak veled bánni mindig, tapasztalat...

miután volt dokim, a s.ggem kinyalták, bocsi

2010. jún. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A megyeiben nem fogadta el a doki a borítékot, ahhoz nem volt pofája, bár utána egy fokkal emberibb volt a hangnem! Itthon, természetesen zsebre tette a doki, de legalább adott valami gyógyszert.... Kívánom, hogy nem is kelljen az ügyeletre menned! :-) Én is gondoltam, hogy utánanézek az UH-nak hátha, de már nézegettem korábban, és általában előzetes bejelentkezés kell! Bár még kicsi a baba, de él, és tényleg csak emberségesség kellene... Mert ha baj is van, inkább most derüljön ki, int a 12 hetes UH-n! :-(
2010. jún. 12. 15:42
 6/18 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy minden pénz kérdése, itthon is perkáltam, és az UH-m mégis szó szerint 30 mp-es volt! Ezért is akartam váltani, csak ez a kis gikszer a hétvégén jött!

Köszi Nektek a biztató szavakat!

2010. jún. 12. 15:44
 7/18 anonim ***** válasza:

Nekem is 9. héten volt egy kis maszatolás.Most várom a 3. babámat. Nekem is uh-t csináltak, meg írtak Utrogestan kúpot. Azóta szerencsére nem volt semmi. De annak idején, amikor a 2. babámat vártam akkor a 12. héttől szinte 20. hétig volt maszatolás, mert minden este hánytam, és éreztem, hogy mozog a hasam. Hajlamos vagyok rá, hogy a méhlepény a melső falon tapad és elég alul, ezért szokott ilyen maszatolás lenni, legalábbis azt mondták annak idején, mert az 1. babám is ott tapadt. Igaz most amikor nézte a doki semmi helyét sem látta a vérzésnek, és annak idején sem, hanem amikor már a 20 hetes uh-n voltam ott mondták, hogy a lepényen látták, hogy volt valami. Szerintem ne pánikolj, hanem pihenj, amennyit lehet, bár 1 kicsi mellett állandó mozgásban van az ember.

Ja és még annak idején amikor a 2. babámat megszültem be volt fektetve egy cigánylány, aki konkrétan vérzett, de nagyon, cigizett, és a lépcsőn mászkált, és idegeskedett, és persze egyre jobban vérzett. Szerintem amíg annyira nem rosz a helyzet, addig ne idegeskedj! :-)

2010. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi, igyekszem pihenni!:-)
2010. jún. 12. 15:52
 9/18 anonim ***** válasza:
Az ügyeleten hülye kis csitrinek néztek aki nem ismeri fel a mensijét,hiába hajtogattam,hogy értsék már meg pozitív a tesztem,és darabosan vérzek,görcsölök.El is ment a baba.Pedig az első babámmal is a 6.héten barnázni kezdtem,de ott volt fogadott dokim,aki írt gyógyszert és így megmaradt a kicsi.Lehet hogy most is csak egy kis gyógyszer kellett volna.:(Szóval legközelebb mehetek vissza a magándokihoz,és perkálhatom a pénzt,így talán emberszámba vesznek.Szomorú.
2010. jún. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Sajnálom, tényleg szomorú ez a helyzet!
2010. jún. 12. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!