Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenkinek van linea negra...

Mindenkinek van linea negra (függőleges barna csík) a hasán?

Figyelt kérdés

Nekem az első terhességemnél nem volt,pedig minden egyes szakirodalom említést tesz róla.

Most a második babáánkat várom, 14 hetes vagyok,a könyvek azt írják ilyenkor jelenik meg...de sehol semmi..


Ezért jutott eszembe a kérdés.


2011. júl. 13. 15:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Két terhességem volt, egyiknél se jelent meg.
2011. júl. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%
A harmadikkal vagyok 21 hetes, és soha nem volt.
2011. júl. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
67%

Nekem a fiamnál volt, nem emlékszem, mikor jött ki, de még szülés után kb. 3 hónapig nagyon látszott. Majdnem a mellemig ért, elég furcsán nézett ki.

Azért érdekes, mert most 21 hetes terhes vagyok, és nincs. A dokim szerint lehet, hogy kislány. Esetleg azért? nincs itt egy linea-szakértő?:)

2011. júl. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Vajon mitől függ,hogy van-e ilyen?
2011. júl. 13. 15:48
 5/29 anonim ***** válasza:
89%
Még csak 1 terhességem volt, és volt, de elég halványka. Viszont olyan, mintha az a kis vékony, halvány csík még mindig ott lenne. Bár elég erősen kell szugerálni, h látszon valami.
2011. júl. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
89%

nekem csak az utolsó 1-2 hónapban jelent meg, köldöktől lefelé- azt mondják, az kislányra utal... az is lett ;)

már lassan 1 éves, de nagyon-nagyon halványan még mindig látszik a csík :-s

2011. júl. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
82%

A barna csík, a bőrszínnel van össze függésben! A sötétebb bőrű kismamáknál nagyobb eséllyel válik láthatóvá,mint a világosabb bőrűeknél!- a szakirodalom szerint.

Világos bőröm van,és egyszer sem volt.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:3. babáját váró, 31heteske

2011. júl. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%
Nekem még nincs (remélem nem is lesz),és kislányom lesz! Nem tudom mitől függ! 25 hetes km
2011. júl. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
96%
Minden nő hasán ott van ez a csík, akkor is, ha nem terhes. Csak ekkor még nem látszik. Ezért is hívják latinul linea albának, magyarul fehér vonalnak. Terhesség alatt a hormonok miatt előfordulhat bőrpigmentáció a testen több helyen, többek között a hason is. A linea alba is ilyenkor szokott megsötétedni: sötétebb bőrszínű kismamáknál jobban, mint világos alapszínűeknél (nekem pl. nem látszódott, de nagyon fehér bőrű vagyok). Ilyenkor hívják ezt a vonalat linea nigrának, fekete vonalnak.
2011. júl. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
89%
Nekem a lányommal nem volt. Most 31 hetes vagyok, de még most sincs.
2011. júl. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!