Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az apukáknak jár valamennyi...

Az apukáknak jár valamennyi szabadság a szülés után? Hol tudok ennek utánanézni?

Figyelt kérdés
2009. jún. 9. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
5 napot vehet ki az apuka, ez tuti. nálunk így volt. bement a munkahelyére, kiíratta az 5 napot és itthonvolt :)
2009. jún. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, jár az 5 nap! Olyan jó volt! :)
2009. jún. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1.vagyok: ja és nálunk amikor megszületett a kisfiunk és lemondtam 2 nap szabimról és azt is kivette a férjem. ez évben is lemondok a 2 napról(amit ha összegyűjtesz míg ottho vagy a gyerekkel és ha visszamennék dolgozni azt kivehetném) és így azt is kiveheti a férjem :)
2009. jún. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hivatalosan 5 nap JÁR.

(Ami természetesen nem vonódik le az éves szabadságból.)

Majd le kell adnia a születési anyakönyvi kivonatot és annak a hátuljára a munkáltató ráírja,hogy igénybe vette a szabit.

2009. jún. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Így van, öt nap jár és az apukának a gyerek születési anyakönyvi kivonatával meg a taj kártyájával kell igazolni, hogy a baba miatt vette ki azt az 5 napot, ha jól emlékszem.
2009. jún. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A Munka Törvénykönyvében találod meg

( [link]


"138/A. § (1) Gyermeke születése esetén öt munkanap munkaidő-kedvezmény illeti meg az apát, melyet legkésőbb a születést követő második hónap végéig kérésének megfelelő időpontban köteles a munkáltató kiadni. A munkaidő-kedvezmény tartamára távolléti díj jár.


(2) Az (1) bekezdésben foglalt kedvezmény abban az esetben is megilleti az apát, ha gyermeke halva születik, vagy meghal.


(3) Az (1) bekezdés alkalmazása során apa alatt a szülői felügyeleti jogot gyakorló vér szerinti vagy örökbe fogadó apát kell érteni.


(4) A munkaidő-kedvezmény tartamára járó távolléti díj kifizetése - az állami költségvetés terhére - kormányrendelet alapján történik."

2009. jún. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem is gondoltam, hogy ez ilyen egyszerű. Köszönöm a válaszokat.
2009. jún. 9. 14:39
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom hogy 5 nap jár. Nagyon jó lesz!


De le lehet mondani szabiról a férj javára? Ez tényleg lehetséges?

2009. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
első vagyok és igen le lehet mondani. én már 2x írtam alá lemondó nyilatkozatot. bár az én férjem a rendőrségen dolgozik, de szerintem ez nem munkahelyfüggő
2009. jún. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt az 5 napot fizetik?
2009. jún. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!