Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól nézik a kenetet?...

Mikortól nézik a kenetet? Amit szűlés közeledtével vesznek le, hogy van e fertőzés a hüvelyben? Többször is leveszik?

Figyelt kérdés
2008. febr. 28. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a 34. héttől már lehet,hogy ha gond van legyen idő kezelni, de aki kifut az időből azt is meg tudják oldani,szülés alatti infúzióval.Egyről tudok.
2008. febr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És ha vmi miatt korábban be kell indítani a szűlést és nem volt meg a vizsgálat? Úgy tudom a baba ha elkapja a fertőzést, akkor élete végéig bármikor kijön neki is... :(
2008. febr. 28. 13:24
 3/4 anonim válasza:
Nálunk az a gyakorlat, hogy amikor az orvos megállapítja a terhességet, leveszi a kenetet abban az esetben, ha 1 évnél régebben volt az előző szűrés. Ha ettől közelebbi időpontban volt és a lelet negatív lett, valamint a kismamának nincsenek panaszai, akkor a továbbiakban nem vesznek kenetet. Viszont 5 évvel ezelőtt (akkor szültem az előző babát) a 8. hónap végén felírtak antibiotikumot - függetlenül attól, hogy volt-e valami panaszod vagy sem -, amit be kellett szedni, hogy a szülés idejére minden esetleges gyulladástól mentes legyen a kismama szervezete.
2008. febr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha előbb megindul a szülés,egyrészt a korábbi orvosi vizsgálatokra adnak,másrészt ha úgy látja jónak az orvos, infúziós megoldás is van.Igen ,ha baci,vagxy gomba van a hüvelyben szüléskor, az bajt okozhat, de az orvosod erre biztosan oda fog figyelni.Tedd fel neki is ezt a kérdést,hogy nálatok mi a teendő.Én is szülés előtt vagyok,nincs tapasztalatom,ezt olvastam,hallottam,az orvosod tudna megnyugtatni.Ha meg eleve úgy mész hogy gondod van,akkor úgyis odafigyelnek.
2008. febr. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!