Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A toxoplazmózis a terhesség...

A toxoplazmózis a terhesség mely időszakában veszélyes? Az elején, a közepén, vagy inkább a végén? Van kifejezett veszélyes idő?

Figyelt kérdés
2008. febr. 28. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, az elején, az első 3-4 hónapban főként! De könnyen megvizsgálják vérből, hogy átestél-e már rajt, és akkor nem kell aggódni. Ha még nem estél át, akkor többször fogják vizsgálni. Ha van otthon háziállatod, vidd el az állatorvoshoz, és megvizsgálják, ő fertőzött-e. Ha nem, akkor elég csak a macskaalomtisztítás elkerülésével óvnod magad, biztos ami biztos. De mosatlan zöldség,gyümölcstől is meg lehet kapni.Unokatesómnak állata sem volt, mégis emiatt kellett elvetetnie a babát. én ezt a vizsgálatot rögtön megcsináltattam, és szerencsére pozitív, azaz már átestem rajt az életem során!:)
2008. febr. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Inkább még terhesség előtt át kell esni rajta, a fiatal magzatra a legveszélyesebb.

De annyira ne aggódj, kicsit túl van ez lihegve.

Ha állatozol, jól moss kezet utána, és kerüld, hogy a veled érintkező dolgok (ágy kanapé, ruha..) szőrös legyen.

2008. febr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
ha a lakásban van a macska, hogy lehet elkerülni, hogy ne érintkezz a szőrrel?
2008. febr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha nem estél még át rajt,akkor mindenképp vizsgáltasd,mert,ha terhesen kapod el,súlyos testi és értelmi fogyatékosságot okozhat.A baj az,hogy rajtad általában nincs tünete.Az első 3 hónapban okozhatja a legtöbb bajt.

Szerintem jobb biztosra menni,mint keseregni,ha baj van,amit nem lehet visszafordítani.


Boldog babavárást!

2008. febr. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!