Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány napig tarthat spontán...

Hány napig tarthat spontán vetéléskor a vérzés, és mennyi az a mennyiség, ami még "normális"?

Figyelt kérdés
Nekem ez a 4. nap, de most olyan, mintha több lenne, mint az elején volt. Görcseim már nincsenek, másfél hét múlva megyek kontroll ultrahangra.
2011. júl. 16. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Küret nem volt?

Ha nincsenek görcseid, ne izgulj szerintem, a 4 nap simán belefér, nekem kb. 2 hét volt, bár nekem kürettel fejezték be a terhességet, bár azt mondták nem sok volt már meg belőle.

2011. júl. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem volt, gondolom azért kell menni majd az uh-ra, hogy megnézzék szükséges lesz e. Remélem nem, és kitisztul magától. De akkor akár két hétig is tarthat:(
2011. júl. 16. 14:07
 3/9 anonim ***** válasza:
Gondolom akkor a kontrollig kell nagyjából elmúlnia. Az a jó, ha tisztul, ha marad benn még valami akkor lesz a küret.
2011. júl. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem csütörtökön este fejezték be a vetélésemet a kürettel - 5-6 hetes volt - még ma is vérzek és fájdogálok, gondolom húzódnak vissza a dolgok az eredeti állapotukba :( ettől jobban csak a lelkem fáj, nekem ez volt a 2. másfél év alatt. Érdekes, hogy nem tisztítottak ki, nekem azt mondták az előzőnél, hogy könnyebben regenerálódik a méhfal és megelőzik a mérgezést, fertőzést. Nem akarlak megijeszteni, gondolom neked is elég a bajod, de ha nagyon véreznél - több mint a menszis - és görcsölnél, akkor menj készültségre.
2011. júl. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szia! sajnálom ami veled történt.2009ben volt spontán vetélésem mentem éjszakásba dolgozni 5hetes 6napos voltam görcsöltem eleinte csak barna folyás volt, mint a mensi vége felé uh-n láttam a pár mm-s petezsákot még bent is tartottak, aztán másnap reggelre jobban vérzett uh-n már nem látták a petezsákot valószínű vérzéssel kiürült,de műtöttek is. A lelet "magazti elemet nem találtak".Idén áprilisban újab műtét 8hetes múltam életjelhiány miatt missed ab. Most 6 hetes 4 napos vagyok ma voltunk uh-n és volt életjel :) Nagyon szorítok,hogy ne kelljen műteni én tom milyen rossz.Elsőnél nem hsználtak semmi tágítót csak kapartak a 2.nál volt laminária.Fel a fejjel kívánom mihamarabb legyél édesanya.De ha nagyon vérzel ne sokat várj itt már a te életed a tét.
2011. júl. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam, csak akkor csinálnak kaparást, ha nem ürül ki? Sokan nem is tudják, hogy elvetélnek, csak azt gondolják, késett és megjött mégis, aztán nem is foglalkoznak vele tovább. Ha ilyen gyorsan orvoshoz kéne mennem, a dokim csak mondta volna, h rögtön menjek be, és nem ad másfél hét múlvára időpontot?? Amúgy nem több, mint a mensinél, és már nem is darabos annyira.
2011. júl. 16. 18:45
 7/9 anonim ***** válasza:

a 3. terhességem előtt kaptam ezt egy dokitól azóta ő az orvosom és 1.5órát utazunk hozá,de ez segített ezért egy kis bíztatásként küldöm nektek is:

"Gyakori kérdés a nőgyógyászati rendelőben, mennyi időt szükséges

várni egy spontán vetélést követően a következő terhesség vállalásával

ahhoz, hogy a lehető legkisebb legyen az ismételten sikertelen

terhesség kockázata. A WHO ajánlásában azt fogalmazza meg, hogy

legalább 6 hónapot érdemes várni a következő terhesség vállalásával,

míg néhol akár 18 hónapos várakozási időt is javasolnak, ettől remélve

a lehető legjobb szülészeti kimenetelt a következő terhességben.

Egészen mást mutatnak azonban annak a friss tanulmánynak az

eredményei, amely a British Medical Journal online kiadásában 2010.

augusztus elején jelentek meg.


Az Aberdeeni Egyetemen dolgozó Eleanor R. Love és kollégái közel 31000

olyan második terhesség kimenetelét dolgozták fel, ahol az első

terhesség spontán vetéléssel végződött. Ezeknek a skóciai kórházakban

lezajlott szüléseknek az esetében az ismételt vetélés, élve- és

halvaszülés, méhen kívüli terhesség, koraszülés, preeclampsia,

placenta previa, lepényleválás, szülésindukció és császármetszés

gyakoriságát hasonlították össze olyan terheseknél, akiknél 6 hónapnál

kevesebb, illetve több idő telt el a második terhesség fogantatása és

a megelőző vetélés között.Szorgalmazzák a WHO irányelvek

újragondolását, illetve azt javasolják, hogy azokat a nőket, akik

vetélést követően szeretnének minél előbb teherbe esni, semmiképpen ne

beszéljük le szándékukról. Azt találták, hogy azokban az esetekben, ahol 6

hónapnál rövidebb volt ez a várakozási idő, kisebb eséllyel

következett be ismételt vetélés ."

nekem is 6hónapot mondtak április 4én műtöttek május 31 volt az utolsó mensim most mint írta 6hét 4nap tehát nem sokat vártunk de itt van és él.Ne várjatok annyit lányok mint a doki mond.Én is 2évet vártam a 2.ra és... na de most itt van és nem törödök a múltal.Tudom nehéz egész addig bennünk lesz a seb amíg nem lesz egy sikeres terhesség...én anno akkor nme tudtam kismamákra és kisgyerekre sem nézni.Ha kell megadom ennek a dokinak a számát....vagy kérjetek a következőnél vizsgálatokat nekem is csináltak, meg kaptam utrogestant sárgatest pótló hüvelykúp meg Clexane véralvadás gátlót.sok sikert nektek

2011. júl. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
65%
én elestem 2 napra rá jött a görcs-vérzéssel így tudtam,hogy baj van.Nekem is olyan adag jött mint mensinél.ez eü okokból lett a kaparás pedig kiürült.sőt a missed ab.-nál is műtét reggelén látták az embrió telepet de a műtét vége megint az lett hogy magzati elemet nem találtak...sz#r az egészségügy.én csak a DOTE klinikát tom ajánlani
2011. júl. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! NAgyon sajnalom, ami veled tortent.

Nekem 2 vetelesem volt, ez egyik 10 hetesen, a masik 8 hetesen, mindketto spontan volt, nem volt mutet utana. Az 10 hetesnel 2 hetig vereztem, ott nagyon sok volt az elejen, be is mentem a korhazba, mert szo szerint omlott a ver, es 1 hetig eros mensis verzesem volt, masodik heten mar kevesebb. A 8 hetes utan 1 hetig vereztem, az csak az elso 2 nap volt eros, utana gyengult. Jobbulast.

2011. júl. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!