Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai terhességnél, spontán...

Korai terhességnél, spontán vetéléskor a vérzés és a görcsölés mennyi ideig tartott annál, aki keresztülment ezen? Mikor, hányadik napon mentetek dokihoz, hogy megnézze teljesen kiürült-e minden?

Figyelt kérdés
Nekem 5 hetesen már kiderült, nem nő a hcg, el fog menni a baba. Tegnap be is indult a vérzés (a 6 hetet sem értem el), de érdekelne kinél mennyi ideig tartott a vérzés és milyen erősen görcsölt közben?
2010. jún. 15. 12:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6 nappal jött meg később, mint kellett volna. AZ első két napban jobban véreztem, mint a szokásos mensi alatt, és sokkal jobban görcsöltem. (amúgy nem szoktam szendvedni a mensi alatt, akkor már gondoltam arra, hogy be kéne venni valami görcsoldót. ). Én voltam utána dokinál, ahogy a vérzés elmúlt. A vérzés előtt nem. Mármint a + teszt és a vérzás között. Egyzser csak megjött, minden előzmény nélkül. A köv. hóban már össze is jött a bébi.
2010. jún. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is nagyon sajnálom ami veled történt! :-(

Nekem tavaly júliusban volt egy spontán vetélésem, annyi idős voltam, mint te.

A vérzés nálam olyan volt,mintha menstruáltam volna, csak az elején darabos volt:-(

Voltak görcseim, de nem volt nagyon erős, szintén mensi szerű, és 6-7 napig véreztem.

Amikor teljesen elmúlt a vérzésem, akkor kellett visszamennem a dokihoz.

Szerencsére nem kellett műszeresen befejezni,mert ki tudott magától tisztulni a szervezetem.

3 ciklust kellett megvárni a próbálkozással.


Minden jót kívánok neked!

2010. jún. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 eszo ***** válasza:
73%

Szia!

nekem a barnázgatás 8 napig tartott, utána kissé véres lett..2 napig..a harmadik napon meg már jött rendesen a bér, de negyon begörcsöltem és rosszul lettem, ezért be kellett vinni a kórházba és még aznap kiürítettek műtéti úton. azóta egy hét telt el, és mostanra nagyjából mindenféle vérzésem megszűnt. Talán néha még egy nagyon pici barnás folyás van..de elenyésző.


Nekem 5 és fél hetesen volt a műtét..nagyon sajnállak!

tudom min mész keresztül!


Én próbáltam úgy felfogni, hogy biztosan nem lett volna egészséges és szegény egész életében csak szenvedett volna..és még mindig jobb, hogy ilyen korán történt minthogy több hónaposan.

( tegnap olvastam itt egy esetet 26 hetesen ment el a babája )


szóval kitartás!és fel a fejjel!!

2010. jún. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Olyan szörnyű, hogy ennyien vagyunk/voltunk így. Remélem mindenkinél jön az újabb babó, minden gond nélkül és senkinek nem kell újraátélni ezt. Akinek meg már sikerült azóta, szívből gratulálok!

Remélem nekem legalább annyi "jó" lesz ebben az egészben, hogy a kaparást elkerülöm és kitisztul magától.

Az is "vigasztal", hogy ennyire korán történt, később, ha már lett volna szívhang ilyesmi, még sokkal szörnyűbb lehetett volna. Ettől függetlenül végigbőgtem azokat a napokat, amikor kiderült, a baba elakadt a fejlődésben, a legjobb amit remélni lehet, hogy beindul a spontán vetélés és nem missed ab lesz belőle.

Ez lehet fura kérdés, de elképzelhető, hogy a petezsákot láttam tegnap a vérzéssel együtt? Volt még valaki így?

2010. jún. 15. 12:44
 5/14 eszo ***** válasza:
100%

szerintem elképzelhető, hogy láttad a petezsákot..én vagyok az egy hete műtéses..amikor nagyon rosszul lettem és bementem a kórházba, legalább 3-4 doki vizsgált meg..és az egyik látott bennem valamit..csipesszel ki tudta szedni..nah, azt én is láttam..de nagyon nem kellett volna látnom..pfu..2-3 percig azt nézegették az asszisztenssel hogy mi lehet az..végül a zárójelentésemen placentadarab-ként szerepelt.


De akkor azt mondta a doki, hogy az nem lehet, hogy csak 5 és fél hetes vagyok..pedig tuti annyi voltam..


szóval távozhatott belőled!

2010. jún. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nagyon sajnálom, hogy még műteni is kellett, de legalább így biztos nem marad bent semmi, ami kárt okozhatna. :(

Nekem is azt mondta előzetesen a doki számoljak úgy, a rendes menstruációnál erősebb görcsök és vérzés is természetes ilyenkor, de ha nagyon darabos és nagyon erős, akkor rögtön kórház.

Megkérdezhetem: neked egyértelmű volt, hogy már túl van a "normális" határán, amit te éltél át?

Mielőbbi regenerálódást neked, mind testileg, mind lelkileg!

A doki azt mondta egyes adatok szerint 30%-a terhességeknek elhal ilyen korai korban, úgyhogy ne keseredjek el, ez nem jelent semmi rosszat a jövőre nézve...

Mivel mi 3 gyereket is szeretnénk, azzal is tömöm magam, hátha ezzel letudtuk most az átlagot, és a többivel nem lesz gond... Első baba lett volna.

2010. jún. 15. 13:05
 7/14 A kérdező kommentje:
Én se tudom mi volt ez tegnap, de én sem örültem, hogy láttam :(
2010. jún. 15. 13:07
 8/14 eszo ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Igen, egyértelműen tudtam, hogy megindult a vetélés..előtte nap voltam bennt az ügyeleten, mert már picit vérezgettem, és akkor már felkészített a doki, hogy sajnos úgy néz ki, hogy nem sikerült megtapadnia..és el fog menni..azt mondta csak erősebb vérzésre kell számítani, de ha vmi baj van, akkor azonnal menjek vissza..


Hát nekem ilyen erős fájdalmam még életemben nem volt. úgy görcsölt mindenem..az volt még félelmetes, hogy zsibbadtak a kézfejeim..ráadásul mindez bennt történt a munkahelyemen:-(


vettem be egy görcsoldót, de azt meg kihánytam, és annyira gyenge voltam, hogy alig tudtam menni is. + falfehér voltam.


nem tudom, hogy nálam mennyire kellett kaparni, mert végülis magától megindult a vetélés, csak ami darabot pl én láttam, az magától tuti nem tudott volna kijönni..mondjuk mikor azt kivette a doki, utána már elenyésző görcseim voltak.


Hát reméljük mindenkinek a legjobbakat! és gyors felépülést!

amúgy nekem is első baba lett volna.


és még egy másik doki nekem is azt mondta, hogy nagyon sok terhesség elhel az elején, csak azok még tényleg olyan koraiak, hogy sima menzesszel távoznak, és a legtönn nő észre sem veszi, így nem is szerez tudomást arról hogy terhes volt.


szóval fel a fejjel mindenkinek!


Hamarosan nekünk is sikerülni fog!:-)

2010. jún. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Uhh, ezt olvasni is szörnyű, nagyon sajnálom :(

Én is tudtam előre, hogy mire számítsak, de nekem is a munkahelyen kezdődött persze. Azért szerencsére nem ennyire durván, csak vér és rengeteg nyálkahártya meg görcsök, de ilyen rosszullét, amit te éltél meg - nem.

Amúgy nekem az egész terhesség úgy kezdődött, hogy normál időben jóformán "megjött", csak nem annyi és nem piros vérrel, aztán lett pozitív a teszt, de onnantól kezdve én is végig barna pecsételtem ezt a jóformán két hetet... ezért is kellett annyit járkálnom a dokihoz és szúrogattak állandóan hcg-szintet nézni. :(

Te kaptál bármit is a pecsétéelésre amúgy? Én csak rutascorbint.

2010. jún. 15. 13:46
 10/14 eszo ***** válasza:

Sajnos semmit nem kaptam rá..pedig 2* is voltam vele orvosnál..mindegyik azt mondta, hogy nem tötrődjek vele, és addig nincs baj, míg nem vérzek és nem darabos!!


De ez perzse nem igaz!

már akkor sejtettem, hogy vmi nem oké!

csak háát leszarták a fejemet!


én magamtól kezdtem el szedni a rutaszkorbint..itt olvastam róla.

De szerintem ha az elején kaptam volna vmi magzatmegtartót, vagy sárgatesthormon-növelőt ( duphastont vagy utrogestant ), akkor lehet, hogy nem így végződött volna. persze ezekről a gyógyszerekről csak később szereztem tudomást..és nem orvostól, hanem itt a gyakorin..szörnyű! csak nem értem miért nem ajánlotta fel 1 doki sem!

mindegyik azzal érvelt, hogy még nagyon korai meg kicsi a terhességem..ebből még akármi is lehet..hát nem lett! :-(


de a következőnél nem leszek ilyen könnyen lerázható az biztos!!!


Különben az egyik doki azt mondta, hogy el van savasodva a szervezetem és lehet, hogy ettől lökődött ki a baba..szóval most lugosító kúrát kell tartanom..aztán ha helyreállt a ciklusom majd újrapróbálkozunk...


Mindenkinek sok sikert! és bőséges gyermekáldást!

2010. jún. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!