Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetes terhes vagyok....

11 hetes terhes vagyok. Húsvétkor mennénk rokonokhoz ebédre ahol töltött káposzta lesz a menü? Ehetek e terhesen belőle vagy nem?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy szoptatás alatt melőzni kell az ilyen kajcsit mert az anya tejen keresztül kihat a babára és hasfájást okoz nála,de ilyenkor terhesen esetleg más a a helyzet vagy ugyanugy kihat rá?
2009. ápr. 2. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyél amennyi jólesik! Ha nem túl fűszeres, és nem füstölt húsból készítik, semmi bajod nem lesz. A fűszeres kaják és a füstölt ételek sem jelentenek gondot, csak ha érzékeny a gyomrod, vigyázz a mennyiséggel! Én mindent ettem amit megkívántam, tiramisut is, pedig abban tojás van, és egészséges a babánk.

Üdv: egy 19 hetes kismama

2009. ápr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én szinte minden nap eszek valami káposzta tartalmú kaját, korábban is szerettem, de amióta terhes vagyok még sokkal jobban kívánom :)

A töltött káposzta az egyik kedvencem.

Nagyon egészséges, egy gond van vele, hogy egy "kissé" puffaszt, de ha neked ez nem jelent gondot, nyugodtan egyél. Szerintem ez csak attól függ, hogy Te hogy bírod az ilyen "nehezebb" kajákat.

Persze a kisbaba megszületése után más lesz a helyzet, ahogy azt Te is leírtad...Előre félek attól az időszaktól :(

2009. ápr. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 12 hetes vagyok, tegnap épp töltött káposztát ebédeltem, és annyira jól esett hogy ma is lecsúsztatok egyet:) Nemrég ért véget a hányingeres korszakom és szinte ez volt az első olyan kaja amit nagy étvággyal, jóízűen ettem. Sajna nem is tudtam hol a határ, így kicsit teletömtem magam és fájt a gyomrom, de akkor is megérte:)
2009. ápr. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugodtan ehetsz töltött káposztát (nekem is a kedvencem!). Lehet, hogy egy kicsit jobban fog puffasztani, de semmi gond nem lesz.

Abban nincs teljesen igazatok, hogy szoptatás alatt nem szabad. Ha nem érzékeny a baba pocakja, akkor nyugodtan lehet. Persze nem a pár hetes babán kell kísérletezni, de majd úgyis ráérzel, hogy mikor lehet először kipróbálni a puffasztó kajákat. Nekem szerencsém volt, soha nem fájt semmitől a baba hasa, így én bármit ehettem.

2009. ápr. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
eggyél persze,meg a káposztában rengeteg vitamin van...
2009. ápr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!