Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan döntenétek az én...

Hogyan döntenétek az én helyemben?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy babát várok...Párommal 8 éve vagyunk együtt, van már egy 7 éves lányunk.Most úgy tűnik egy "lakó" van a pocakomban.Nem tervezett baba volt d emégis nagyon könnyen "összejött"...A kérdés az, hogy megtarsuk-e vagy... A párom sokat dolgozik én itthon vagyok.Fizetünk egy 100.000 ft-os lakáshitelt.Meg ugye a számlákat.Tartozásain mindíg vannak de azért elvagyunk...A szüleim mindenben segítenek, a párom szülei meg még azt is elvenék amink van.Bennem vegyesek az érzelmek... Félek... hogy milyen lenne az életünk, hogy el tudnánk-e rendesen tartani stb... Valahol meg vágyom még egy gyerekre, hogy a lányomnak is legyen egy testvére.Mindíg 2 gyerekes( vagy 3) anyukaként gondoltam magamra fiatalon.Párom... azt mondja ő bárhogy is döntök mellettem áll.Mivl nem ő hordja ki, nem ő szüli meg és nem ő lesz vele és kel fel éjjelenként 3 óránként:-) Nem tud ebben "dönteni" anyagilag azt mondja mindent megteremt amit eddig is próbált...Anyukámmal nagyon jó a kapcsolatom ő nem örűlne neki...Szerintetek???
2011. júl. 18. 19:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
Én megtartanám. De kérdezd meg a lányod!:))
2011. júl. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%

ez csak te tudod eldönteni. Szerintem tudat alatt meg akarod tartani. Azt biztosan tudnád, ha nem akarod.

Legalábbis én nem itt kérdezgetnék, ha becsúszna a 3., hanem elvetetném, mert én biztosan tudom, hogy nem akarok többet.

Mindig is kettőre vágytál. Igaz, nagyon sok pénz és újra kellene kezdeni a babázást. Nehéz, de mivel van egy gyereked, tudod, mire számíthatsz. Én afelé hajlok, hogy tartsd meg.

2011. júl. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%
Ha már él, akkor nincs kérdés. A 7 éves lányodnak se vágnád át a torkát csak mert lakáshiteled van. A kicsi is ugyanúgy él, ugyanúgy a te gyereked.
2011. júl. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

Ezt senki nem döntheti el helyetted és az se legyen számodra mérvadó, hogy itt ki mit ír. Azért ne, mert mindannyian más helyzetbe vállalunk babát, azt, hogy Te milyen anyagi ill. családi körülmények közé vállalod, csak Te láthatod még akkor is, ha itt leírsz néhány dolgot az életeddel kapcsolatban, ebbe mi nem látunk bele. Ezt ne értsd félre, nem rosszindulatból mondom de az az igazság, hogy egy picike élete fölött senki más nem dönthet csak az anyukája és itt bármit is írjunk Neked, a végén úgyis Te fogod meghozni a végső döntést és nem ezek alapján a válaszok alapján, hanem az alapján amit a szíved diktál, hidd el. :-) De úgy látom, hogy Te a lelked mélyén tudod, hogyan kell döntened csak félsz, ami a Te helyzetedben teljesen természetes! Próbáld meg leküzdeni a félelmeidet és nézd a lehető legpozitívabb oldaláról a dolgot. Tulajdonképpen ez egy csoda, egy új élet növekszik a pocakodban. :-) Ha mindig is szerettél volna még gyermeket a kislányod mellé akkor biztos vagyok benne, hogy örülsz Neki és, hogy nem szeretnéd elvetetni. Ne foglalkozz a szüleitek véleményével, csak az számít, hogy Te és a párod hogyan vélekedtek erről. Hiszen Ti lesztek felelős és gondoskodó szülei a Babádnak! :-) Kívánom, hogy a lehető legjobb döntést hozd meg!

34+6 hetes kismama

2011. júl. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

hu az utolsó kicsit durva hasonlat azért..szerintem messze nem ugyanaz a 2 ...na mindegy, ezt mindenki másképp látja

ezt csak te/ti tudjátok h be tudjátok e vállalni. én is ugy érzem, h afelé hajlasz h szülessen meg ez a kicsi,ha már ennyire jönni akart ilyen sok év után.szerinte ha elvetetnéd azt nagyon bán nád utána.drukkolok h sikerüljön helyes döntést hoznod, akármi is lesz az

2011. júl. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
már utolsó elötti:)
2011. júl. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyetértek azzal, hogy ugyanolyan élet a pici baba a hasában mint a már megszületett kislánya, de a hasonlat valóban nagyon durva volt ... Ennyire nem kellett volna drasztikusan fogalmazni.
2011. júl. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
hát amit leírtál abból egyértelmű a válasz! jöhet a tesó :) mivel már van egy kislányod, tudod milyen csodálatos érzés anyának lenni, szerintem meg sem tudnád tenni, hogy megölöd a másik gyermeked, boldog babavárást :)
2011. júl. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.Azért tettem fel itt a kérdést, hogy ha beleképzelitek magatokat az én helyemben akkor ti hogy döntenétek.Tudom, hogy nekem kell meghoznom ezt a döntést... Kislányom hol így beszél, hol úgy:-))De szerintem "gondoskodó lenne" :-)
2011. júl. 18. 20:36
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem,ha most égigolvasod azokat a sorokat amiket a kérdésedben írtál,már benne is van a válasz,csak megerősítésre vársz!Soha ne foglalkozz senkivel,senki véleményével,a ti életetek,a ti családotok lesz.És ha azt vesszük,szinte a párok 60%-ának nem születne gyermeke,ha csak az anyagi helyzetünket néznénk.Nekem ugyan van két gyermekem az egyik 12,a másik 2 éves,anyagi megfontolásból született a második ilyen későn,de már ha újra kezdhetném,biztosan nem várnék ennyi évet a második gyerekkel.Gondolj bele ,szinte mindent leírtál:szeretnél másodikat,eddig is megoldottátok,a férjed is mindent megtesz azért,hogy jó legyen....szóval,miről beszélünk?
2011. júl. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!