Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan döntenétek az én...

Hogyan döntenétek az én helyemben?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy babát várok...Párommal 8 éve vagyunk együtt, van már egy 7 éves lányunk.Most úgy tűnik egy "lakó" van a pocakomban.Nem tervezett baba volt d emégis nagyon könnyen "összejött"...A kérdés az, hogy megtarsuk-e vagy... A párom sokat dolgozik én itthon vagyok.Fizetünk egy 100.000 ft-os lakáshitelt.Meg ugye a számlákat.Tartozásain mindíg vannak de azért elvagyunk...A szüleim mindenben segítenek, a párom szülei meg még azt is elvenék amink van.Bennem vegyesek az érzelmek... Félek... hogy milyen lenne az életünk, hogy el tudnánk-e rendesen tartani stb... Valahol meg vágyom még egy gyerekre, hogy a lányomnak is legyen egy testvére.Mindíg 2 gyerekes( vagy 3) anyukaként gondoltam magamra fiatalon.Párom... azt mondja ő bárhogy is döntök mellettem áll.Mivl nem ő hordja ki, nem ő szüli meg és nem ő lesz vele és kel fel éjjelenként 3 óránként:-) Nem tud ebben "dönteni" anyagilag azt mondja mindent megteremt amit eddig is próbált...Anyukámmal nagyon jó a kapcsolatom ő nem örűlne neki...Szerintetek???
2011. júl. 18. 19:57
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Hm... igen szeretnék, de nem minden a szeretet.Amikor a lányom született (ő tervezett baba volt) a babavárás egy kész rémálom volt.Végig rosszúl voltam vele a szülés is rémálom volt.Aztán mikor megszületett eléggé "dilis" voltam.Depressziós.Félek nehogy megint ez legyen... :-( Anyukám meg ellene van...Sokat segít nekünk anyagilag is meg fizikailag is.Számít a véleménye... Már volt abortuszom és... nem akarom megint.Az is megviselt...
2011. júl. 18. 20:46
 12/22 anonim ***** válasza:
48%
És még mindig nem tudsz védekezni???
2011. júl. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ezekszerint nem jól védekeztünk... de ez nem válasz kedves utolsó.
2011. júl. 18. 21:39
 14/22 anonim ***** válasza:
32%
Nem lenne kérdés sem ha védekeznél amikor nem akarsz gyereket ahelyett, hogy abortáltatni futkosol nem is egyszer. Gyomorforgató.
2011. júl. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Beavatlak ha már ennyire bele akarod ütni az orrodat:-)Amikor anno teherbe estem még szoptattam a lányom és használtam mellette azt a híres pharmatexet amit ugye orvos javasolt mert a fogamzásgátló tabletták árjutnak a cicibe... Akkor nagyobb problémákkal kűzdöttünk ezért döntöttünk az abortusz mellett.Egyébként én is elítélem ezt...de akkor így láttam helyesnek.
2011. júl. 18. 21:47
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

7 éves a lányod te otthon vagy?Mármint otthonról dolgozol?

Bocsi nem kötözködöm csak nem tiszta nekem.

2011. júl. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
5 évesen vették fel csak az óvodába és azóta betegeskedett szegény.1hetet-1,5 oviztunk,1-1,5 hetet otthon töltöttünk.Így vagyok itthon.Nem,nem dolgozom mert úgy láttuk, hogyha megoszlik a gyerek felügyelete akkor több pénztől esünk el mint így...
2011. júl. 18. 22:17
 18/22 anonim ***** válasza:
Nektek kell meghozni a döntést! Én a helyedben az alábbiakat mérlegelném: biztosan nehéz lesz újra átélni a pici babákkal járó nehézségeket, ugyanakkor felnőtt emberek vagytok, meg tudtok élni, van hol laknotok, normál család vagytok. A nagy lány valószínűleg sokat fog segíteni. Sógoroméknál a nagy lány 8 éves, a kicsi 2 és rengeteget segít a pici körül, imád "anyáskodni". Ez a szülőknek is segítség, ugyanakkor a két gyereknek is jó. Ha elvetetnéd, lehet, hogy sosem szabadulnál a lelkiismeret furdalástól, bár én nem látok bele a lelkedbe. Mindenesetre más a szitu, mintha egy tizenéves lány esett volna teherbe, aki még tanul, nincs megélhetése, lakása stb. Nekünk egy 3 éves lányunk van, sokat beszélgetünk a férjemmel a tesóról, egyikünk sem érzi teljes bizonyossággal, hogy kellene (bár férjem azért többször mondta, hogy végülis felőle jöhetne, én már más tészta vagyok). Viszont úgy érzem, ha "becsúszna" megtartanám, hacsak nem lenne abból probléma, hogy gyógyszer mellett csúszna be. Ha ez veszélyeztetné, akkor nem, de ez már nem ide tartozik. Szóval én megtartanám, de hogy Te/Ti mit csináltok, azt csakis Ti dönthetitek el. Sok sikert a döntéshozatalban, remélem megmarad a picúrka!
2011. júl. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek aki választ írt a kérdésre!
2011. júl. 19. 16:56
 20/22 anonim ***** válasza:
Majd írd meg, hogy döntöttél!:)
2011. júl. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!