Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 évesen megtartanátok a babát?

16 évesen megtartanátok a babát?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 20:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed hogy megtudod csinálni hogy "eldobod" az eddigi életed SIMÁN!

Képes lennél megölni?:(

18 éves 31hkm

2011. júl. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
49%

Nem.

És nem csak azért mert gyereknek nem való gyerek.

Sajnos a nagy abortusz ellenesek mind lepontozzák az ilyen válaszokat,de pont arról van szó,hoyg az embernek csak egy élete van,és nagyon nagyon nem mindegy,hoyg azt hogy éli le!


Ha nem tartja meg a babát,aki még nem is baba, akkor van esélye arra,hoyg gyerkként él amíg gyerek, és akkro nő fel amikor eljön az ideje. Tanul, munkát vállal, adót fizet, házat vesz és ezután gyereket vállal, akár többet is akinek megfelelő szociális körülményeket és megfelelő lelki háttértámogatást nyújt.


Az a gyerek 2 évesen a 18 éves édesanyjától kérdezze meg az élet dolait?

Hogyan várható ez el egy ilyen fiataltól?


Biznyára sokan vannak abortusz ellenesek,akik mindnen körülménytől függetlenül a megtartást javasolják,és olyanok is lesznek, akik megtartották ennyi idősen,és mivel azóta már megöregedtek,túl vannak a nehezén, az idő pedig megszépíti a dolgokat...és ők is azt mondják tartsd meg.


De sajnos az a nagy helyzte,hoyg mindeféle elveket vallav, és ész nélkül döntve elég nehéz leélni az életet.

Az is épp elég baj,ha valaki 16 évesen teherbe esik,de nem tenném tönkre az életem azzal,hoyg nulla élettapasztalat mellett megtartom azt a gyermeket!

2011. júl. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
44%
Megtartanám, bármilyen körülmények között! Nem lennék a gyermekem gyilkosa. De ez csak az én véleményem...
2011. júl. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
80%

16évesen a nagy semmibe tuti nem szülnék gyereket.

valoban gyerekmég egy 16éves, bármennyire is érett gondolkodású(bár ha nem tud védekezni akkor nem is tudom...bár peeeersze vannak véletlenek...)

16évesen még tanulni kell, élni a fiatalságot, szórakozni stb...8általánossal mit akarsz majd kezdeni ha megvan a baba? vagy majd anyukád neveli, neki szülöd s te sulizol tovább???ááá...szerintem bármennyire is fáj és nehéz döntés, nem szabad megtartani...

ez az én véleményem, amit kérdeztél, őszintén...

2011. júl. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%
Nem!
2011. júl. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
21:48-as.. Egy 2 éves gyerek még nem kérdezi meg az élet dolgait.. Majd 20 évesen. Addigra anyuka màr 36 éves lesz és csak lesz egy kis tapasztalata az életrol ;)
2011. júl. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

szia.

én megtartottam nem mondom hogy könnyü de felnőttem a feladathoz.ma már 25 vagyok és várom a 3.cseppem..van lakásom,munkám,férjem..az életem sinen van és semmit sem bánok..de persze én csak egy kis % vagyok azok a fiatal anyák közül akinek sikerült

2011. júl. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


Én 17 évesen estem teherbe és igen, megtartottam.

Azóta én vagyok a világ legboldogabb anyukája.

A férjemmel és a 6 éves nagyfiammal most izgatottan várjuk a kistesót, aki pár hét múlva megszületik.

Én nem tudnám elképzelni az életem a fiam nélkül.Mi is kaptunk a párommal hideget,meleget.Voltak jó és rosszindulatú megjegyzések.De nem foglalkoztunk velük.

Egyrészt mert mindennél jobban szerettük volna a babát, másrészt nem lett volna szívünk elvetetni.Én biztos,hogy életem végéig bántam volna.Sokan jönnek az anyagi dolgokkal, persze az is fontos,mi sem dúskáltunk és dúskálunk az anyagiakban, de valahogy mindig sikerült annyit előteremteni, amennyire szükségünk volt.Ha az embernek gyermeke lesz, akkor ő kerül előtérbe és mindent megtesz, hogy előteremtse neki,amire szüksége van.Kortól függetlenül.

Én így látom, én így tettem.Biztos,hogy vannak,akik nem értenek velem egyet, de nem mindenki egyforma.

Remélem a történetemmel tudtam valamit segíteni...de ez egy olyan döntés,amit neked kell meghozod, alaposan átgondolva és mérlegelve a lehetőségeket.

Tudom, ez ilyen fiatalon nem könnyű.

Kívánom,hogy a legjobb döntést hozd!

Egy 32 hetes kismama


Egy 32 hetes kismama

2011. júl. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Atroposz ***** válasza:
77%
Anyukám 17 évesen szült meg, de akkor más volt a helyzet ő már akkor férjnél volt,akkor már ő dolgozott keményen.Nem függött senkitől ő csak magára számíthatott ,mert bár a férje idősebb volt, de semmirekellő lusta aki nem törődött a családjával. A mai fiataloknál más ,nem tudod befejezni az iskolát és ez a mai világban már nagyon ciki. Semmi szakképesítés? Én a helyedben nem tartanám meg.Befejezném az iskolát és nem raknék a szüleimre terhet. Az apa ő hány éves? Ő vajon érett-e annyira, hogy elláthassa apai teendőit? Ismerek egy lányt és egy fiút akik nem voltak nagykorúak amikor a gyereküket várták. Megszületett a gyerek, fiúnak és a lánynak be kellett fejezni a sulit mert dolgozni a kellett. A lány nem törődik a gyerekével csak akkor látogatja amikor megjön a családi pótlék.A fiú amikor haza megy már nem tud a gyerekével foglalkozni mert fáradt...Ki neveli a gyereket? A fiú szülei.
2011. júl. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ hogy a szüleim a párom támogatnának e hogy a körülmények milyenek és hogy betudnám e fejezni a sulit. Ha anyám vállalná a gyámságot és segítene akkor igen megtartanám de segítség nélkül sajnos nem tudnám. Egyébként 16 évesen ha már folytattok szexuális életet legalább legyen annyi eszetek hogy normálisan védekeztek. Egyébként én már elmúltam 16 pár éve.
2011. júl. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!