Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabétesz. Szülés...

Terhességi diabétesz. Szülés simán vagy császárral?

Figyelt kérdés

2. babámat várom. Az elsőnél nem volt semmi gond. Simán szültem. Most viszont a 25.héten megállapították,hogy terhességi cukorbetegségem van. Az éhgyomi jó lett, csak a terheléses lett 8.4. 200-as diétát csinálom. A kérdésem,hogy, akiknek volt ilyen cukra, simán vagy császárral szültek? Én nagyon szeretnék ismét simán szülni. Bár az orvosom nem mondta,hogy ebből lehet császár is,csak a neten nézelődve bukkantam rá...

Köszi,aki válaszol. Ja és a baba súlya mennyi lett?


2011. júl. 20. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:

nekem első babámnál ugyanez volt(csak a terhelés lett magas de az épp elég ugye..)

végül sajnos császárral szültem,de semmi köze nem volt a diabhoz. nem tágultam inditásra sem, s a kicsinek is sokszor leesett a szivverése, ezért gyorsan császár lett a vége...:( 3030g-al született a fiam.

most ujra kismama vagyok,s nagyon bizom benne h sikerül ezt a babát renndesen megszülnöm...ez minden vágyam. h ujra lesz e diab-om, hát valószinű...de mondom, szerintem csak sulyos esetben (inzulinozni kell stb) lesz ez miatt császi a vége

2011. júl. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is sürgősségi császár volt, mert a baba betekerte magát a köldökzsinórba, de olyan szinten, hogy nem tudott lemenni a kismedencébe, mindig visszarántotta.
2011. júl. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, korábban elküldtem...


Na, szóval... semmi köze nem volt a diabéteszhez.

A végén hetente kétszer menni kell áramlásvizsgálatra, figyelik, hogy mennyi a magzatvíz, nem hízik-e rendellenesen sokat a baba. Nagyon oda fognak figyelni rád. Ha semmi gond nem lesz, akkor szülhetsz természetesen is. Ha pedig ne adj' Isten gond van, akkor jobb a császár, minthogy bajotok legyen.

2011. júl. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is diab.om volt és simán szültem. Csak velem a 160as diétát csináltatták sokszor sírtam, mert éhes voltam :(
2011. júl. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én nem csak diétáztam, hanem inzulinos voltam az elsőnél, és simán szültem. Pedig a kislányom 4150 g volt, és meg tudtam szülni. A terhességi diabétesz miatt általában nagyobbak a babák, és ezért nagyobb az esély a császárra, de nem törvényszerű. A mostani terhességemnél eddig nem volt gond a cukrommal, kezdetektől diétázom.
2011. júl. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is inzulinos voltam, a lányom súlya 3260 g volt, szóba sem került a császár.
2011. júl. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

160 g szénhidrátdiétával tudtuk kordában tartani a terhességi cukromat, ami már a legelején kiderült.

A babám 3060 grammal született természetes úton, nem került szóba a császár egyáltalán (első baba)!

2011. júl. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ. Az első gyermekem 3900gr-al született, de vele nem voltam cukros,és meg tudtam szülni. Bár őt túlhordtam egy héttel. Most is számítok egy ilyen súlyú babára. De remélem azért max. 4kg-nál megáll :)
2011. júl. 20. 10:06
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy szülhetsz, a terhességi cukor nem befolyásolja (kivéve ha nem tartod a diétát és óriás bébi lesz...).

Amúgy a második gyerek mindig (általában) nagyobb súllyal születik.

Mind 2 terhességemnél diabéteszem lett. 160gr-os diétát csináltam. Első gyermekem 3060gr-mal született császárral mert nem fordult be. Második 3800gr-mal természetes úton. Mind a kettőnél végig betartottam a diétát.


Sok boldogságot!

2011. júl. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!