Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ezt megtudnam oldani?

Szerintetek ezt megtudnam oldani?

Figyelt kérdés
Nemrég derült ki h terhes vagyok 4 hetes, és hétfőn kezdek el dolgozni az új munkahelyemen ahol 2 műszak van reggel 8-től 16:00-ig ill. 16:00-tol 00:00-ig. A munkahelyen nem szóltam h terhes vagyok. Ha 1 hónapot letudok húzni akkor utána kiirathattatom magam táppénzre ?
2011. júl. 20. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki. Az egy másik dolog, hogy ha lejár a próbaidő nem hosszabítják meg a szerződést.
2011. júl. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki, csak az a kérdés, hogy minek... Nálunk három szak van, és a kolléganő 8 hónapos terhesen még jár dolgozni, mivel kell is nekik a pénz, és a táppénz nem elég, másrészt így kapja majd a GYED-et.

Ha az az egy hónap nem oszt, nem szoroz, akkor ne menj dolgozni. A próbaidő gondolom neked még 3 hónap, tehát indoklás nélkül kirúghatnak, függetlenül attól hogy terhes vagy és betegszabira mentél.

Sőt, arra se számíthatsz, hogy a GYES után visszavesznek.

2011. júl. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a próbahónap (30.nap végén közlöd hogy terhes vagy) nem fogják meghosszabítani a szerződésed!

Inkább kérdezz rá mi van ilyenkor!

Lehet tudnak adni könnyített munkát!

2011. júl. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki tudod, csakhogy a 3hónap próbaidő alatt elküldhetnek, mikor kiderül. Márpedig ki fog. Próbaidő pedig mindenhol van. Szerintem nem kivitelezhető. Húzd ameddig tudod, viszont készülj fel, hogy amint kiderül, nagy valószínűséggel elküldenek sajnos.Ezt táppénz alatt is megtehetik.
2011. júl. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kfc gyorsetteremrol van szó és 8 órát végig kell sajnos állnom:( bírni fogom?
2011. júl. 20. 20:45
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen 3 hónapos próbaidőre van szó.
2011. júl. 20. 20:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem bírnád. AMikor nem dolgozol, pihenj sokat.


Korábban dolgoztál? Mert ha nem, akkor táppénzt is legfeljebb annyi ideig kaphatsz, amíg dolgozol, ha egy hónapig, akkor annyit.

2011. júl. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha egeszseges a terhesseged, akkor ki lehet huzni harom honapot is, vagy attol tobbet is.

En hasonlo korulmenyek kozott dolgoztam, sot, talan egy fokkal rosszabb volt, mert nem etteremben, hanem egy hutohazban. 6-8 fok volt az atlaghomerseklet. Napi nyolc ora, ket szunet. Alltam/jartam folyamatosan, ulni nem lehetett.

Elso gyerekkel 30. hetig dolgoztam, masodikkal 27. hetig.

Nem volt gond.

2011. júl. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sztem amíg nem látszik rajtad addig dolgozz nyugodtan és ne szólj,hogy terhes vagy,mert tényleg elküldenek.Én 36hetesen még dolgoztam 2 műszakban+a hétvégi túlórák,ráadásul pont akkor volt a legmelegebb,bent is volt 35fok.
2011. júl. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A próbaidő alatt bármikor felmondhatnak, indoklás nélkül.

Ha letelik a próbaidő és elmész táppénzre:

Ha nincs egy éves munkaviszonyod, akkor a táppénz 50%, és csak annyi napig jár, amennyit előtte dolgoztál. Utána semmi nincs.

2011. júl. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!