Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt előfordult...

Terhesség alatt előfordult már valakinél? Kezdek ebbe beleőrülni, mert nagyon zavaró!

Figyelt kérdés
14 hetes kismama vagyok. Vasárnap óta (sajnos nem tudom szebben írni) viszket a nem szervem. Nem ég csak viszket. Mivel nemi betegségem és gombám biztos, hogy nincs ezért csak arra tudok tippelni, hogy a bugyi dörzsölhette ki. Vasárnap reggel konkrétan így ébredtem és már kezdek megőrülni ettől. Sodocreamot használtam, de nem vállt be. Mit tehetnék, hogy elmúljon? Mivel terhes vagyok körültekintőnek kell lennem a gyógymódok tekintetében, hogy ne ártsak a babának. Az orvosom a héten szabin van!
2011. júl. 21. 10:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy nem gomba?

A gombás fertőzés hamar kialakulhat - főleg terhesen, mert ilyenkor érzékenyebb az ember.


Bármilyen más fertőzés lehet, mert egy bugyitól csak nem viszket már napok óta!

Én azt javaslom, hogy menj el jövőhéten dokihoz és nézzen meg inkább. Házi gyógymódot erre nem igazán tudok mondani, és nem is akarok, nehogy még rosszabbá váljon a helyzet.

2011. júl. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Onnan tudom, hogy már 2x is volt gombás fertőzésem akkor az uszodától, nos 2008. augusztusában úsztam utoljára akkor is tengerben. Nyilvános wc-n nem voltam így onnan is kizárható a fertőzés. Csak itthon voltam itt pedig tisztaság van. A fehérneműimet naponta többször is váltom. Ebből gondolom, hogy kidörzsölhette és ugye mind a mai napig tart mivel az fehérnemű dörzsöli.
2011. júl. 21. 11:10
 3/22 anonim ***** válasza:
Akkor kérdeznék valamit! Pisilés előtt mindig megmosod a kezed?
2011. júl. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen! Kézmosás, fertőtlenítő zselé, pisilés, kézmosás, fertőtlenítő zselé évek óta így csinálom. Amúgy amikor régen volt gombás fertőzésem egyáltalán nem viszketett, orvosi rutinvizsgálaton derült ki.
2011. júl. 21. 11:16
 5/22 anonim ***** válasza:
Azt tudtad,hogy fertőzés külső okok nélkül is kialakulhat? Én a helyedben elmennék,ha mást nem sztk-s rendelésre. A fertőzésnek elég komoly következményei lehetnek!
2011. júl. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Sokszor a túlzott tisztálkodás is bajokhoz vezethet, mert megöli a jó bacikat is.

Ha az orvosod szabin van akkor menj sztk-s rendelésre, nehogy bajotok legyen.

2011. júl. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Amiket leírtál, attól még lehet gomba. Én ha nem járok sehová, nem csinálok semmit, akkor is képes kialakulni a gombám! Ez nem csak a higiéniával van összefüggésben!

Szerintem egy bugyi nem tudja így kidörzsölni, úgyhogy én mennék orvoshoz, mert ha meg mégis gomba, akkor nehogy bajt okozzon a babánál, vagy majd szüléskor.

2011. júl. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
kend be körömvirágkrémmel. Az nem árt. Nekem is azt ajánlotta az orvsom. No ugyan nem viszketésre van, hanem gyulladásra, de egy próbát megér.
2011. júl. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Rendben! Mindenkinek köszönöm, akkor holnap orvos, mert ma már nincsen sajnos.
2011. júl. 21. 11:58
 10/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Gombás fertőzés általában "magától" is kialakulhat, mivel egy átlagos ember hordozza, tehát mindig van a szervezetében. Ha a hüvely PH-ja felborul, (fogamzásgátló szedése, terhesség) akkor a gomba túlsúlyba kerülhet. Tehát így is lehet fertőzésed...

2011. júl. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!