Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Emelgetéstől lehet egy picit...

Emelgetéstől lehet egy picit halvány piros vércsíkos a folyásom? (picit gusztustalan, úgyhogy aki nem bírja, az nehogy elolvassa! )

Figyelt kérdés

Nemrég jöttünk haza a kislányommal a vásárlásból.

Szombaton leszek 10 hetes. Őt általában többször is emelgetem egyébb okok miatt,de most hogy voltunk vásárolni,így még plusszban azokat is emelgettem.. 6-os ásványvíz..stb...szóval nem könnyű dolgokat.

Kislányom 13 kg,idáig nem vettem észre hogy jelezne a testem,hogy nem kéne őt emelgetnem.. Mikor hazajöttünk elmentem pisilni és mikor megtöröltem magam,akkor láttam kis halvány pirosas csíkokat a folyásomban. Mikor láttam megismételtem,biztos ami biztos alapon picit fel is nyúltam papírral és tényleg a hüvelyemből jött. Valószínű hogy a sok emelgetéstől volt ez ügye? Most az előbb újra elmentem megnézni,de nem volt semmi se a kisbetétemen,se mikor újra megtöröltem. Ja..azt nem írtam hogy kicsit fáj a hasam alja.. :(


2011. júl. 21. 15:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Görcs és/vagy vérzés esetén AZONNAL NŐGYÓGYÁSZ! Pláne ilyen fiatal terhességnél.
2011. júl. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Doki!Vérzés esetén (mert ugye ez már az), adnak gyógyszert.Plusz fekvés.

Nekem is volt.Azóta nem emelhetek egyáltalán.Még a kétéves lányomat sem:(

2011. júl. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
15:23-as vagyok.Elfelejttem, hogy nekem is csak így fordult elő a vérzés.Egy csík, aztán semmi.Uh-val megnéztek.
2011. júl. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Igazából reménykedtem hogy megnyugtattok,hogy jól van...van ilyen..vagy nekem is meg nekem is volt már,de nem lett semmi bajom...

De tényleg nem ilyen durva vérzés volt,hanem csak ilyen pici halovány csíkok...


Kedves 2. válaszoló!

Neked mikor jelentkezett a vérzés és milyen állagban?

Nekem is 2 éves lesz jövőhéten a kislányom és neki még eléggé nehéz elmagyarázni,hogy anya miért nem veheti őt fel.. :( ,így nagyon rosszul érintene engem is,ha nem vehetném fel...nem hogy még őt.. :'(

Milyen gyógyszert kaptál és meddíg kellett feküdnöd?


Előre is köszi a válaszod!


Akinek meg volt ilyenben része,légyszi ossza meg velem!!

Köszönöm!

2011. júl. 21. 15:33
 5/16 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzászeretnék fűzni a leírás részhez,hogy igazából 2 óra alatt 10-szer emeltem fel csak a kislányomat,hogy betegyem a gyerekülésébe,meg a bevásárló kocsiba..,ugyanis 2 helyre mentünk és annyiszor kellett fel le rakosgatni..szóval innen gondoltam hogy sokat emelhettem..
2011. júl. 21. 15:38
 6/16 anonim ***** válasza:
Én megnézetném magam dokival a helyedben, az a biztos. És kerülném az emelgetést, hidd el, megoldható. Nem pelenkázón pelenkázni, hanem a földön, nekünk szétszedhető az etetőszék (átalakítható kisasztallá meg székké), és a székbe így egyedül is bele tud ülni a kisfiam, na és csak akkor emelgetni, ha muszáj. Nyilván nem lehet megoldani, hogy sose vedd fel, de minél ritkábban, annál jobb. Nekem a sok emelgetés az elején szerencsére nem okozott gondot, de sikeresen elértem vele, hogy a külső méhszájam kinyílt a 34. hétre. Úgyhogy onnantól nem emelgetem, csak ha tényleg muszáj, hidd el, ennyit megér a dolog. Nem könnyű kivitelezni, tudom, de muszáj vigyázni a Babára!
2011. júl. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Még nagyon vacilálok az orvossal... :S :(

Sajnos akihez elkezdtem járni,ő csak hétfőnként rendel..


Amúgy az én kislányom is egyedül mászik fel az etetőszékébe,meg az ágyon vagy a földön pelusozunk..-mikor hol- :) ,a lépcsőn kézenfogva közlekedünk...,de néha felkéredzkedik a kezembe,hogy megölelgessem... a kádba mondjuk én szoktam általában ki-be rakni....,meg ha mosom a kezét,akkor felemelni... na de azt olvastam itt annó én is hogy egy csomó mindenkinek azt mondta a dokija,hogy a gyerekhez már ilyenkor hozzászokik az ember szervezete,meg ha baj lenne az emelgetésből,akkor már az elején sem maradt volna meg a kicsi,mikor még azt sem tudtuk hogy jönni fog...

2011. júl. 21. 16:04
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát azért mégiscsak meg kéne nézetned magad. Próbáld meg a kislányodat úgy emelgetni, hogy nem feszíted meg a hasad közben, hanem csak a karizmaiddal próbálod. Nagyon ne cipekedj a jövőben, mert nagyon veszélyes, pláne a terhesség elején.
2011. júl. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
41%

Picit indulatos lettem- megmondom őszintén- az írásodtól. Felelőtlennek érezlek, nem vigyázol arra a babára eléggé. Biztos, hogy szeretnétek őt? Több kiló emelgetés nagyon jól tudod (vagy nem eléggé), hogy milyen veszélyes lehet pláne a terhesség elején. A vérzés intő jel erre, ami vagy attól van, hogy máris keletkezett egy hematómád, vagy rosszabb esetben inkább nem mondom ki.

Mindenesetre alap, hogy terhesség alatt minden vérzéssel melegen ajánlott az orvosi vizit. Én ezt nem érzem átgondolandó problémának, hanem olyannak, hogy menni kell azonnal az ügyeletre.


A másik dolog, egy két éves sokkal többet megért, mint amennyit kinézel belőle, és meg is kell tanulnia megérteni dolgokat. A "nem"-et is meg lehet és meg is kell neki tanítani. Ez egy kivételezett helyzet, el kell neki magyarázni, hogy anya nagyon szeret, de nem szabad neki most semmit felemelnie, ezért máshogyan fogja ölelgetni és puszilgatni. (mondjuk leguggolok hozzá) Arra fel lehet készülni, hogy százszor megkérdezi, hogy miért nem. Ez nem baj, akkor elmondom százszor is.

Ásványvizeket nem 6-osával veszek a boltban és cipelem fel az emeletre terhesen.

Bocsáss meg kérlek, de ezek annyira evidens dolgok valahogy. Ennek ellenére kívánom, hogy ne legyen semmi bajotok, remélem jó tanulság volt az eset.

2011. júl. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

2. vagyok.Bocsi, de csak most értem ide.!Szóval nekem korábban volt.A 6. héten.Duphastont kaptam, és pár nap pihenést javasolt az ügyeletes.A saját dokim viszont azóta is javasolja, hogy pihizzek, és meg ne próbáljam emelni a lányomat.A vérzés már aznap elmúlt, viszont helyette barnázás jelentkezett.A Duphaston viszont teljesen rendbe tett.Ma már nincs semmi bajom.

Az előző terhességemnél is volt ilyen.Akkor viszont Pipolphent kaptam, amitől két napig aludtam.

2011. júl. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!