Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sajnos benőtt a nagylábujjam...

Sajnos benőtt a nagylábujjam körme a húsa és be is gennyesedett, duzzadt és piros. Betadine-t nem használhatok a jód miatt de így mégis mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés
Három hetem van hátra a szülésig, nem szívesen mennék el a sebészetre most kivágatni. :(
2011. aug. 5. 18:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Nekem is benőtt a köröm a múlthéten. Én úgy oldottam meg, hogy megpróbáltam azért kivágni, persze vérzett, de bekentem aolé vera kaktusz levével.( nekem van otthon kaktuszom, abból vágtam le egy darabot) Rendbe jött! Nem tudom nálad ez megoldás-e.
2011. aug. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nekem már legutóbb is nagyon fájt amikor megpróbáltam kivágni ... Most meg már egy gennyes hólyag is van rajta. :( Nem tudom mit kezdjek vele ... :(
2011. aug. 5. 18:45
 3/26 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne felkeresni egy lézersebészetet.Amikor benőtt a körmöm szintén a nagylábujjamon,akkor ilyen úton távolították el.Érzéstelenítik,majd eltávolítják a benőtt körömrészt és bekötözik,varrás nincs.Naponta át kell kötözni és fertőtleníteni,ill. elősegíti a mihamarabbi gyógyulást az Aloe first spray.Szerintem intézd el inkább,ne szenvedj vele!
2011. aug. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Az érzéstelenítő injekciót a lábamba kapom nem? Fáj?
2011. aug. 5. 18:55
 5/26 anonim ***** válasza:
Bocs a kérdésért, de miért nem lehet jódot?
2011. aug. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

mindenképp menj orvoshoz!

még csak az hiányzik h elmérgedjen és vérmérgezést kapj terhesen...hidd el jobb most letudni, mert ha megszületik a pici még macerább lesz elmenni orvoshoz. nem szabad halogatni ha ennyire csunya és gondolom nagyon fáj is...

2011. aug. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok.Az érzéstelenítőt a lábujjadba kapod,előtte én kaptam ilyen jeges spray-t,ami annyira lezsibbasztotta a lábujjam,hogy nem is éreztem az érzéstelenítő injekció beszúrását.Miután befecskendezték,azután kissé kellemetlen feszítő érzés tapasztalható,de elmúlik és mehet a köröm kiszedése.É igaza van az egyik válaszolónal,ne halogasd,nehogy vérmérgezésed legyen....
2011. aug. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Alapjáraton nem fáj csak ha pl belerugok vmibe :-) a gennyes hólyag pedig nagyon picike.
2011. aug. 5. 19:33
 9/26 anonim ***** válasza:

Szia szerintem nem kell egyből drasztikus dologra gondolni, mint a sebészet. Hívj fel telefonon a közeledben dolgozó (gyógy) pedikűröst, és mond el, hogy mi a helyzet. Így vállal-e. Simán meg lehet oldani. A szakmában naponta látunk ilyet, és kezelünk is nem is keveset.

Fertőtlenítő lábfürdő egy jó székben. Ettől felpuhul a köröm. Speckó eszközzel végig hasítják a köröm oldalát, és a benőtt részt 2 mozdulattal kiszedi egy gyakorlott szakember. A genny magától távozik. A végén alá tamponálják, hogy újból ne ismétlődjön meg. Közben folyamatosan fertőtlenítik. Csak mondani kell, ha jód érzékeny vagy. Csak menj minél hamarabb!! Általában szombaton is dolgoznak.

2011. aug. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
55%

utolsó elötti vagyok,aki a vérmérgezést irtA....

akkor csak keress kifogásokat, várj és ne tegyél semmit...

csak akkor mért kérdezel minket is? nem bunkoságból irom, de igenis legyen időd ilyen nem jelentéktelen dolgokat elintézni!

2011. aug. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!