Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9hetes kismama vagyok. Úgy...

9hetes kismama vagyok. Úgy begyulladt a bölcsességfogam, hogy már két napja nem tudok enni és aludni. Gyógyszert nem szedhetek rá. Az orvos azt mondta, ki kell húzni. Az érzéstelenítés nem fog ártani. Hogyan enyhíthetem addig is a fájdalmaimat?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 3. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Jegeld. Bekapsz egy jégkockát és ráharapsz.
2009. ápr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Áll.nem árt a lidokain,de szolj az orvosnak az állapotodrol.Én kammillateával öblögettem,de viszont van a dentinox n gél,babáknak való,nagyon jó.Kibirhatatlan fogfájást mulasztott el nekem pár hetesen,azota sem fájt pedig már 1 éves a lányom.
2009. ápr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Szia!

Én 10 hetes voltam mikor igy jártam,mint te. Nekem is begyulladt,de mondtam,h terhes vagyok és igy nem vették ki,hanem egy magánrendelőben helyi érzéstelenitéssel felvágták az inyt,gézt raktak rá amit három napig naponta cseréltek,elmult a gyulladás és rendbe jött! Nekem azt mondta a doki a bölcsesség fogat nem egyszerü kivenni,vésik,kalapálják ha kell ugyhogy én a helyedben még mondanám a dokinak,h próbálkozzon megmenteni. Egyébként egy algopyrint nyugodtan bevehetsz,én is vettem be és semmi bajod nem lesz!

Sok sikert a foghoz.

És boldog babavárást!

2009. ápr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért az algopyrinnel vigyázzatok!

A tájékoztatóból:

"Terhesség: Terhesség során, elsősorban az első három hónapban és a terhesség utolsó 6 hetében, csak különösen indokolt esetben, fokozott orvosi ellenőrzés mellett alkalmazható. "

2009. ápr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem rogton kihuztak,lidokainnal fujta be hogy ne fajjon az injekcio es mar kinn is volt.A bolcsessegfog egy felesleges fog ha lyukas.Nem kezelik altalaban.Nem erdemes napokat kinlodni mert rosszabbat teszel a babanak,a fajdalom mehosszehuzodasokat okoz.
2009. ápr. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Természetesen az orvosnak mondtam, hogy kisbabát várok. Ő ugyanazt mondta, mint kedves hozzászólóm: hogy először kivágja az ínyt! Köszi a válaszokat!
2009. ápr. 4. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!