Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell-e diétáznom, vagy sem,...

Kell-e diétáznom, vagy sem, ha a cukorterhelés 6,3 volt?

Figyelt kérdés

A normál tartományt 3,89 és 5,85 közé tették a leletemen. A doki szerint oda kéne figyelnem az étkezésre, cukor elhagyására. De mást nem mondott. Akkor ez most terhességi diabétesz, vagy csak kicsit rosszabbak az értékeim?


A 26. héten vagyok és az elmúlt 1 hónapban 5kg-ot rántottam fel (ami szerintem elég sok). Így összesen már 11kg-nál tartok. Elég sokat szédülök, de ez lehet, hogy csak az alacsony vérnyomásom miatt van. Sokat kell innom, és naponta vagy 6x mosok fogat, mert állandóan rossz ízű a szám. Viszont a cukorbetegséget és úgy tudtam, hogy (7,2) 7,8tól számítják. Mit javasoltok?


2011. júl. 21. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Az éhgyomrid lett 6,3 vagy a 2 órás vérvétel?
2011. júl. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kicsit rosszak az értékeid, de nem vészes. EGYELŐRE! Figyelj oda, hogy mikor és mit eszel, csökkentsd a nagy cukortartalmú ételeket.1 hónap alatt 5 kg az rengeteg. Sétálj, tekerj mellette minden nap, kell a mozgás is.
2011. júl. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy mint mindig a normál tartományt a nem terhes nők értéke szerint jelölték a papíron. Terhességi cukorbetegségről 7,8 fölött beszélnek. Ez nálad még csak enyhén emelkedett érték. Ha a dokid nem mondta, még nem kell komoly diétába kezdened, de oda kell figyelni arra, hogy mit eszel. [link]
2011. júl. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A leleten nincs kiírva csak ez az egy (glukose) érték. Így gondolom, ez az utáni lehet.
2011. júl. 21. 21:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha ez a terhelés utáni érték, akkor semmi okod aggódni, nem vagy terhességi diab.os.
2011. júl. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

semmi bajod nincs! 7-8 felett azt mondanám diétázz de így...

Max annyi, hogy kerüld a cukrászsüteményt és a cukrozott üdítőt de azt alapból nem árt, semmi baj, nem vagy cukros!

2011. júl. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
6.1 az éhgyomri szint felső határa, legalábbis ott, ahol nekem csinálták. Biztosan nem vagy cukorbeteg, lehet, hogy a doki a hízás mértéke miatt figyelmeztetett a mértéktartásra?
2011. júl. 22. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem 7,6 volt a 2 órás és 7,8 a határérték. Kicsit csóválta a fejét a doki de végül azt azt mondta, hogy jó.
2011. júl. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha az megnyugtat, beszélj egy dietetikussal!

Nekem a terheléses érték 9,2 volt! Egy 180g-os CH-diétával kordában lehetett tartani!

Az én dietetikusom azt ajánlotta, hogy nézzek szét a macosz.hu-n (CH-táblázat, receptek).

Remélem, nem lesz semmi gond!

Szia!

2011. júl. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2011. júl. 22. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!