Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cukorterhelés eredményénél mi...

Cukorterhelés eredményénél mi számít jónak?

Figyelt kérdés

Az éhgyomrim teljesen jó, megihattam azt a borzalmat (75gr szőlőcukor+víz), két óra múlva az értékem 7,35. Nem írtak mellé semmit, hogy mennyi lenne a jó.

Védőnőm már nincs bent, holnap megyek hozzá, de addig megőrülök. A neten 5,8-tól 10,5-ig mindent olvastam már.


2011. aug. 30. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt, hogy mennyit fogad el a doki, ez is változó.

Én is mindenfélét hallottam. Én úgy tudom, hogy7,8-ig jó a terhelés.

Legalábbis az én dokim ezt mondta.

Szerintem a tied jó, bár lehet, hogy azt fogja mondani, hogy figyelj oda a táplákozásra.

2011. aug. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az az igazság ez nagyon egyéni.

Egészséges embernél valószínűleg azt mondanák tökéletes. (egyébként az én fiam cukorbeteg és ezért mérem a sajátomét meg a családét is, összehasonlításképpen és valóban bármikor mérem, bármit eszünk, soha nem megy 5,6 fölé, de általában a 3 éves fiamnak 4, nekem 5,5-állandóan) Úgyhogy a 7 már nagyon a határ egyébként is.

De te állapotos vagy és ez valószínűleg már a terhességi diabétesz kapuja. Úgyhogy biztos,hogy diétát fognak javasolni, nehogy tényleg valóban cukorbeteg legyél.

Annál is inkább azt gondolom, hogy ez már az, mert akikről olvastam és a saját esetem is, hogy terhesség alatt inkább túlműködés a jellemző és nem terhességi diabéteszes kismamáknál ez az érték vészesen alacsony szokott lenni, nem a felső határ fele, nekem 3,5 volt.

2011. aug. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hivatalos felső határ 7,8.

36hkm

2011. aug. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. aug. 30. 18:11
 5/6 sumergo ***** válasza:

Nekem 7,1 lett az érték (az éhgyomri meg 4,8), kérdeztem a dokit, diétázzak-e, vagy változtassak-e valamit? Erre az volt a válasz, hogy ilyen nagy mennyiségű szénhidrátot kizárt, hogy elfogyasszak normál esetben, ezért ha sima kaja után néznék meg, a közelében sem lenne ennek az értéknek, úgyhogy teljesen felesleges diétázni, egyek amit csak akarok!


30+1 hkm

2011. aug. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor leírom, mi lett végül, hátha érdekel valakit.


A védőnő azt mondta, hogy nagyon a határon van, kérdezzem meg a dokit. Ő meg azt, hogy egy hét diéta után újra kell próbálni a cukorterhelést. :(

2011. aug. 31. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!