Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Debreceni DOTE-n ki szült...

Debreceni DOTE-n ki szült már? Vélemények? Baba-mama szoba? Miben adják ki? Mennyit kérnek, vagy adtatok? DR Deli Tamáshoz járok szült már nála valaki?

Figyelt kérdés
köszi :)
2011. júl. 23. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

Szia! A Klinikára gondolsz? Én ott szültem hat hete, csak jó élményeim voltak. AZ ügyeletes orvos és a szülésznők is nagyon segítőkészek, rendesek voltak. A babát születése után rögtön rád teszik, és utána is, mikor osztályra kerülsz, veled lesz. SZóval a baba-mama szoma az automatikus, nem is örülnek, ha külön akarsz lenni tőle..a kétágyas szobák teljesen kulturáltak, figyelnek rá, hogy normális szobatársad legyen stb..A babának biztosítanak ruhát, pelenkát, de hazavinni sajátban kell természetesen (meg bennt is adhatsz rá sajátot, ha akarsz). Nekem fogadott orvosom volt, neki adtam a fix tarifáját, illetve a szülésznőnek, aki nagyon rendes volt, utólag adtunk ajándékcsomagot és 10 000 Ft-ot. De nem várta volna el, azt láttam rajta.

Remélem, a kérdésedre feleltem, és segített valamit! SZép szülést kívánok!

2011. júl. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia

én a klinikán szültem

nem jó véleményem van róla, inkább mentem volna a kenézybe

a baba -mama szobában legalább 6 kismama van a babájával aki ugye éjjel nappal veled van te gondozod.

elvileg segítenek a szoptatásban, bár volt hogy 20- szor szóltam hogy jöjjön már vki segíteni aztán mire jöttek a gyerek bealudt.. nem vmi kedvesek a csecsemős nővérek

az adjunktus nőröl meg HÚÚÚHHHAA nem is beszélek

borzasztóan gonosz, útálatos nő..ha nem megy a szoptatás képes bent tartani több napot emiatt, mindenbe beleköt

sokat sírtam miatta mert az én lányom nem szopott és nem fogta fel és 8 napot voltam bent mire hazajöhettem ( jelzem itthon se szopott úgyhogy fejtem a kórházba is ezerrel és üvegből kapta ) később tápis lett mert már nem volt tejem ..

a szülőszobán is speciel velem elég bunkók voltak

én Dr Vad Szilviánál szültem ő volt ügyeletben

könyörögtem hogy adjanak fájdalomcsillapítót hát nem kaptam, amúgyse törődtek felem túlzottan

kaptak bonbont, annyi.. ( azon is veszekdtek kié legyen! SZÁNALMAS)


úgyhogy nekem nincs jó véleményem a klinikáról


inkubátorban is volt a lányom azt mondták több nap mire kiveszik, erre még aznap mire szültem már megkaptam

össze-vissza beszélnek, gorombák nagyon..

pelenkát kapsz, 5 -öt, meg hálóinget bár ha vasárnap szülsz ne számíts sokra, mert akkor kifogy minden.

popsitörlőt is vittem babaruhát is,. mert ha lebüfizte órákig vártunk mire kaptunk másikat, úgyhogy szóltam a férjemnek hogy hozzon pellust, meg ruhát is.


na ennyit erről a hátam közepére se kívánom a klinikát !

nekem negatív a tapasztalatom.

de kinek hogy. ezért nem kell lepontozni

csak a kérdésre válaszoltam..

16 hós kislány anyukája

2011. júl. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

igaz én már 4 éve szültem, de nekem nincsenek rossz tapasztalataim, a másodikat is biztos ott fogom majd szülni. Nem volt fogadott orvosom, így az ügyeletesnél szültem. Hajnali 1-kor kerültem be, az akkori nővér és orvos nem volt kedves, de 6-kor jött a váltás, azok nagyon rendesek voltak, náluk is szültem. Dr. Farkas Ágnesnél szültem. Az osztályon nem volt semmi problémám. Két császáros mellé tettek be, mert nem volt hely a sima szülésesek között. Kaptam pelenkát, ruhát is, ha koszos lett, lecserélték, adtak másikat. Igaz akkor még 7 pelenkát adtak egy napra. Viszont popsitörlőt azt vigyél, meg amibe majd hazahozod a babát. Magamnak vittem be hálóinget, de nem kellett, a kórháziba voltam. Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak, pedig belülről szétszakadtam (nem tágultam csak 3 ujjnyira) és egy óra volt míg összevarrtak. Remélem neked is pozitív élményeid lesznek.


Első válaszoló ki volt a fogadott orvos

2011. júl. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a fiam elkapcsolta, azt akartam kérdezni első, hogy ki volt a fogadott orvosod és mennyit adtál neki?
2011. júl. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Uhh, úgy látom mindenkinek teljesen más a véleménye... Idén januárban szültem ott, volt fogadott szülésznőm, Morvainé Emike, iszonyatosan aranyos, én 30at adtam neki, de teljes mértékben megérdemelte!!! Szülés előtt 4 héttel már megbeszélte velem, hogy ha menni kell nst-re, menjek fel a szülőszobára, és ő megcsinálja ott az előkészítőben vagy a papás szobában, na úgy is lett, minden alkalommal, mentem fel, gyorsan kész is lettünk vele:) Ügyeletben aznap Juhász Gábor volt, neki nem adtam pénzt, de megérdemelte volna így utólag visszagondolva mert ő is nagyon rendes volt, végig ott voltak velem a vajúdóban is Emikével együtt. A szülésem nagyon gyors volt másfél óra alatt meglett a kislányom, a férjem bent volt velem végig, jött a pihenőbe is, aztán még lekísért az osztályra is a szülésznőmmel együtt. ŐŐŐ, az igaz hogy az adjunktus nővér nagyon boszi, (szülés után nem sírt fel a lányom, oxigén hiányos lett, és még fel sem fogtam hogy szültem, ott feküdtem szana szét tárva a szülőszéken, mellém állt ez a banya, és elkezdett faggatni hogy drogoztam, ittam, cigiztem e terhesség alatt, mert arra akarta ráfogni a baba oxigén hibáját, de persze egyiket sem csináltam soha, nem hogy a terhesség alatt) de én nem foglalkoztam vele, megmondtam neki a magamét, meg mindig azt válaszoltam neki, amit hallani akart, tudtam hogy igent vagy nemet szeretne hallani, hamar kiismertem. A nővérek egy kicsit változatosak, attól függ hogy éjszakásak vagy nappalosak, szerintem a nappalosak jobban bírják, este nyűgösek egy kicsit, de velük nem volt bajom. Én vittem magamnak és a kislányomnak is minden féle cuccot, egyedül pelust nem vittem, mert tudtam hogy azt adnak. Nekem segítettek szoptatni is, egyszer egy kicsit véres lett a lepedőm, szóltam nekik, rögtön kicserélték. Csak jókat tudok mondani!!!! Én nem kértem külön szobába magunkat, hogy csak egyedül legyünk, de így is csak ketten voltunk. A tisztaságra is oda figyelnek. Majd ha lesz kis tesó, őt is ugyanitt és ugyanígy szeretném szülni. Remek élmény volt!!! Ja, és eda nélkül csináltam, első baba:) Megérte volna a világ összes fájdalmát is:) Könnyű szülést kívánok neked is!!!!!
2011. júl. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok: kicsit csodálkoztam a második válaszoló élményein, én úgy tapasztaltam, hogy teljesen korrektek és segítőkészek voltak a csecsemős nővérek. Ha kértem valamit, azonnal hozták. LEhet, hogy rossz váltást fogtál ki, peches hete volt a klinikának, nem tudom..

A fogadott orvosom Dr Fekete IStván volt, hogy mennyit kért-hát sokat. Én előtte megkérdeztem, és kerek perec megmondta, hogy egy százas. MÁr megfogadtam, úgyhogy nem problémáztam rajta, de tényleg sok.

A szülésznő pedig, aki véletlenül bennt volt nálam szüléskor (nem fogadott) nekem is MOsvainé Emi volt, és egy angyal az a nő! Először megijedtem kicsit tőle, olyan szigorúnak tűnt, de irtó kedves, és mikor lekerültem osztályra, éjjel még megkeresett megnézni, hogy vagyok, és a babát megnézni! Nagyon sokat segített, legközelebb is nála szeretnék szülni..

Úgy látom vannak ilyen élmények, és olyanok is.sosem lesz mindenki elégedett egy kórházzal, ennyi.

2011. júl. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!