Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kislányommal a terhességem...

Kislányommal a terhességem során toxémiás voltam 2 éve. Lassan terveznénk a tesót. A toxémia mindenképp ismétlődik, vagy van esélyem arra, hogy "normál" terhességem legyen?

Figyelt kérdés

Toxémiás tüneteim ezek voltak:

- 3 keresztes fehérje a vizeletemben

- magas vérnyomás (160/100)

- ödéma (kéz, láb, arc)


A kislányom koraszülött lett, 30. héten született.


2011. júl. 25. 00:08
 1/8 anonim ***** válasza:
ezt egy jó orvossal meg kell beszélni!
2011. júl. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösssssssssssssssz...gondoltam van itt 1-2 kismama vagy anyuka, akik esetleg saját tapasztalatból írnának...és nem orvoshoz küldenek. Nyilván fogok oda is menni...
2011. júl. 25. 01:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem ismétlődik feltétlenül. Az én kisfiam is korababa (31. hét) - bár egészen más okból (magas bur. repedés miatt). Mi is tesót tervezünk, ezért rákérdeztem az orvosomnál, hogy mennyi az esély ugyanerre. Azt mondta, hogy sem ez, sem a toxémia nem feltétlenül jelentkezik, gond csak méhszáj-elégtelenség esetén van, az nagy valószínűséggel egy következő terhességnél is problémás.
2011. júl. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első babával én is toxémiás voltam, de szerencsére kibírtuk a végéig, 41. hétre született császárral. A második babát várom, és a dokim szerint kicsi az esélye, hogy ismétlődni fog a toxémia, de én most tudatosan igyekszem is elkerülni: ezúttal szinte naponta tornázom és nem fogok 25 kilót hízni....
2011. júl. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia


engem 32 hetesen császároztak toxémia miatt.

rengeteg cikket, oldalt elolvastam erről utána. Sokan írták hogy bár a toxémia teljesen nem jött elő, de a vérnyomás az a másodiknál is kicsit magas lett, de már közel sem olyan súlyos hogy koraszülés legyen belőle. Nekem azt mondták amit talán neked is hogy nem feltétlenül ismétlődik meg. Csak tudod mikor a baba is és én is majdnem meghaltunk, én nem merek kockáztatni.

a szülésznő (aki "bevitt" a műtétre) azt mondta szerinte ne vállaljak többet. Egy doki azt mondta mit már írtam hogy nem biztos hogy ismét előjön.azt mondják mivel a toxémia lényegében azt jelenti hogy a babát mint idegen "dolgot" a szervezet nehezen fogadja be, de másodjára már ezek a sejtek benne vannak a szervezetben.


szerintem nyugodtan vágjatok bele, az orvosok jobban fognak figyelni rád. a rengeteg netezés között mindössze egy anyuka írta hogy másodjára is teljes toxémiás lett.

2011. júl. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű hogy ismétlődik. Fokozott6an oda kell figyelni elejétől kezdve, de általában nincs gond.
2011. júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 gica04 válasza:
Én is ebben a cipőben járok.180/120 ennyi volt a vérnyomásom 3 héttel szültem korábban.A kisfiam 2 éves lesz és most megint terhes vagyok kb4-5 hét és nem tudom megtartsam-e babát. a vérnyomásom azóta sem rendeződött.
2011. júl. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én dokim azt mondta, hogy többedik terhességnél mindig egyre kisebb a toxémia kialakulásának veszélye. De ha apukát váltasz, akkor minden kezdődik előről. A magas vérnyomás okozhat problémát, de nem törvényszerű.
2011. júl. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!