Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt lehet DNS...

Terhesség alatt lehet DNS tesztet csináltatni a babán?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy a két apajelölt közül melyiké a baba, mert ahogy szakítottam a párommal, már jött egy másik férfi, akivel egy hét után lefeküdtem. Nem kérek megvető válaszokat. így is eléggé rosszul érzem magam e miatt.
2011. júl. 25. 22:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Lehet, de veszélyes, így csak ezért nem fognak mintát venni. Csak akkor végzik el, ha más genetikai vizsgálatot is kell csinálni. [link]
2011. júl. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2011. júl. 25. 22:44
 3/26 anonim ***** válasza:

Azért nagyjából ki lehet találni. Tudod mikor volt peteérésed? És hogy pontosan mikor feküdtél le egyik és másik pasival?

Egyébként lehet, hogy nem is kell DNS teszt. Ha a két pasi vércsoportja nem egyezik és a baba az apja vércsoportját örökli, akkor nincs szükség erre a drága beavatkozásra.

2011. júl. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta az orvosom, hogy a magzaton semmiféleképp nem végezhető el apasági vizsgálat céljából indítványozott DNS vizsgálat ... Abban az esetben engedélyezett a mintavétel ha fejlődési rendellenesség gyanúja áll fenn.
2011. júl. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek. És ez a vércsoportos dolog hogyan működik?
2011. júl. 25. 23:22
 6/26 anonim ***** válasza:

Hát egyszerűen ha megszületett a baba, akkor megnézik milyen a vércsoportja. Ha nem azonos a te vércsoportoddal, akkor az apa vércsoportját örökölte. Mondjuk a fiad A + akkor megkérdezed mindkét faszit, hogy mi a vércsoportja, amelyiküké egyezik a fiaddal, az az apja.

Persze ha a két pasas vércsoportja egyezik, vagy a gyerek a te vércsoportod örökölte, akkor nem lehet így megállapítani.

Akkor vagy marad az a módszer, amit először mondtam, hogy számolj peteérést, vagy marad a biztos DNS teszt.

Ez a peteéréses dolog persze nem biztos, de azért sejtést ad.



Amit nem kérdeztem még: Egyik férfivel sem védekeztél sehogyan?

2011. júl. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Egyikkel se, gyógyszer mellett történt meg a dolog.
2011. júl. 25. 23:29
 8/26 anonim ***** válasza:

Ohh, így már érthető :(

És nem hagytál ki egy szemet valamikor, vagy nem szedtél véletlenül antibiotikumot?

2011. júl. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Egyszer hagytam ki egy szemet, de úgy hogy másnap este 2-t vettem be, már volt ilyen többször is, de nem volt belőle gond. Pont aznap este voltam együtt ez egyikkel, akkor ő lehet az apa? Nekem így is úgy is kéne a baba, de szerintem nem árt, ha tudja az apuka, hogy gyereke lesz.
2011. júl. 25. 23:39
 10/26 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem akkor az az apa. Ha átcsúsztál a 12 órán akkor valószínűleg nem hatott a tabletta.

Iszonyú kicsi volt a valószínűsége, de látod, a természet tud szépeket produkálni.


A másikkal akkor elvileg 1 héttel azelőtt feküdtél le utoljára. Akkor szerintem nem ő az apa, hanem az új pasi. Bár azért ez nem biztos, de mindenképp várd meg, ameddig megszületik, ne a terhesség alatt akard a tesztet.


Gondolom a másik férfivel együtt vagy, ő tud a terhességről? Várja ő is a babát?

2011. júl. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!