Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt lehet DNS...

Terhesség alatt lehet DNS tesztet csináltatni a babán?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy a két apajelölt közül melyiké a baba, mert ahogy szakítottam a párommal, már jött egy másik férfi, akivel egy hét után lefeküdtem. Nem kérek megvető válaszokat. így is eléggé rosszul érzem magam e miatt.
2011. júl. 25. 22:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

az h mind2 szülőd AB-s, abból te egyértelműen lehettél A-s. mind a 2 szülő az A gént adta. ha mind a 2 a B-t adta volna, akkor B-s lennél. ha az egyik az A-t , másik a B-t akkor lennél csak AB-s.

ha az egyik szülő 0-s. azt jelenti h 00-a másik As(vagy Bs)= 0A(0B). akkor lehetsz 0-s (a 0as szülö nem tud mást adni, az A-s v B-s is adja a 0-ját)vagy lehetsz A-s(B-s) mert kapsz egy 0-t és egy A-t(Bt)

ha az egyik szülő 0=00, a másik AB-s na akkor van az, h csak A-s vagy csak B-s lehet a gyermek. AB-s, 0-s kizárva.

szoval nem olyan egyszerű ez a vércsoportosdi sem, igencsak többesélyes. (eü fősulit végeztem, tanultam genetikát)

2011. júl. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 sumergo ***** válasza:
Igen, kedves utolsó, én is ezt írtam, de én nem tanultam, csak egyszer egy orvos mondta nekem, h kevés olyan eset van szülőknél, ami kizárja a gyermeknél az apaságot. Csak azt akartam ezzel, h vércsoportokra nem nagyon tud alapozni a kérdező!
2011. júl. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Szerintem aznap, amikor kihagytad, nem eshettél teherbe. Pár napig tart a gyógyszer hatása, hiszen azért is jelentkezik a megvonásos vérzés pár nap múlva. Attól, hogy kihagysz egyet, nem fog egy petesejt rögtön megérni. Nem lehet, hogy előtte nem vettél be valamikor?
2011. júl. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

hello


ez a vércsoport dolog tényleg nem egyxértelmű h az kell legyen am a szülők valamelyiké.

szerintem sem az egy tabi kimaradsa napján estél teherbe.kizárt.tudtommal uganugy van peteérés fogamzásgátló szedésekor is, a gyógyszerek a beágyazódást gátolják meg. ahogy én hallottam.

2011. júl. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ismerősön, aki terhesség alatt nézette meg, hogy ki az apa (2,5éve). Nagyos sok pénzébe került (3x annyiba, mint egy normál DNS vizsgálat), és illegális volt. Szóval van rá lehetőség, hogy szülés előtt kiderüljön. De ha pozitív a hozzáállás, akkor ezt az utat nem ajánlom egyáltalán.
2011. júl. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

A születés előtti apasági vizsgálat végzése nem tartozik az illegális tevékenységek közé, ezt minden további nélkül meg lehet csinálni, ugyan bonyolultabb mint a normál apasági vizsgálat (el kell különíteni ugyanis az anyai és a magzati sejteket egymástól), de azért nagyobb gond nélkül elkészül.


A mintavétel a lényeges kérdés: ugyanis önmagában az apasági vizsgálatért Hazánkban nem végeznek mintavételt, ez ugyanis invaziv eljárás. A mintavételnek két formája lehetséges: a terhesség 11-12 hetében a chorion boholy biopszia (méhlepényből vett szöveti minta); illetve a 12-16 hét között az úgynevezett amniocentézis, amikor a magzatvízből történik a mintavétel. Az ilyen mintavételt csak akkor végzik el, ha klinikai genetikai vizsgálat miatt indokolt (önmagában az apasági vizsgálat elvégzése miatt nem). Az indikációt a klinikai genetikus javaslatára szülész nőgyógyász állítja fel, és végzi is el, pár órás beavatkozás.


A vércsoporttal kapcsolatos információk a korábbi válaszok között finoman fogalmazva is minden alapot nélkülöztek, kivéve azt, amelyik már részletesebben bemutatta, hogy nem is olyan egyszerű ez az egész.


A születés előtti (prenatalis) DNS alapú apasági vizsgálattal kapcsolatban további inormációkat, illetve kérdésre választ is adunk a www pont dnskozpont pont hu honlapon.

2011. júl. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!