Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt màr valaki ilyen...

Volt màr valaki ilyen helyzetben? Minden rendben volt?

Figyelt kérdés

Most jôttem a nôgyogyàsztol. A babàm 2kg és 35+4 hetes vagyok. Azt mondta hogy pici a gyerek és holnap be kell mennem a korhàzba ctg-re illetve egy ujabb UH-ra. Vagy egyszerûen pici a babàm, vagy azért ilyen kicsi mert kevés a magzat vizem( amit ma meg is àllapitott). Ha valoban igy van, akkor kiveszik a babàt.

Légyszives nyugtassatok meg!


2011. júl. 26. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem mindig jó az uh becslés. Nekem azt mondták hogy 35+2 hetesen 1700 gr az egyik fiam, (másikat 2 kg-ra becsülték, ikrek), aztán 3 nap múlva megszülettek a kisebbik 2 a nagyobbik 2,5 kg-mal. Lehet neked is csak elmérték.
2011. júl. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

36+0-ra született a fiam, mert gyakorlatilag semmi magzatvizem nem volt. Ezért sürgősségi császározni kellett. Előtte uh-n azt mondta a doki, hogy ne ijedjek meg ha rögtön elviszik a babát, mert kb. 2 kg lehet.

Ezzel szemben 2760 g-mal és 48 cm-rel született. Már elmúlt 2 éves és makk egészséges.

Szóval a súly csak egy becslés alapján határozódik meg.


Ha mégis kevés a súlya és még megfelelő a magzatvíz, akkor kapsz egy kis cukor infúziót és hipp-hopp megnő az a pici.

Nyugi, idegeskedéssel nem használsz sem magadnak, sem neki. Holnap minden kiderül!


Drukkolok!

2011. júl. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Érdekes helyzet.. Ok, kevesebb a magzatvíz.. de hogy a fenébe lenne kevés a 2 kiló? Ha kibírná a babád odabenn, még bőven hízhatna odabenn 1 kilót... Emellett a súly csak egy becsült érték, ami sosem pontos. Lehet, hogy kisebb a babád az átlagnál, de ti mekkorák vagytok? Mekkora súllyal születtetek, Mondjuk, ha bízol a dokiban, akkor nincs kérdés..
2011. júl. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
majdnem teljesen ugyanezek az adatok voltak nekem is. befektettek, pár napig nézegettek, majd kivették a babát. kicsi volt, de amúgy semmi baja!! egy ideig koraszülött osztályon volt, mikor behozta a súlyát, hazavittük. nyugi, inkább örülj, hogy észrevették időben. a kevés magzatvíz miatt esetleg próbálj sokkal többet inni, és szőlőcukrot enni. annak idején utánanéztem, bár ezek sem biztos, hogy befolyásolják.
2011. júl. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kôszônôm a vàlaszokat! Majd irok hogy mit mondtak a korhàzban.
2011. júl. 27. 07:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én babám a 32. héttől elmaradt a súlyfejlődésben. A 37. héten 1950 grammra becsülték. Akkor már egy hónapja kórházban voltam infúzió kezelésen, hogy növeljék a súlyát. Végül a 39. héten megindították a szülést, 1850 grammal született meg. Egy hónapig volt kórházban amíg összeszedte magát. Most 4,5 hónapos és 4,5 kg. Teljesen egészséges kis örökmozgó.

Ne aggódj, nem lesz semmi probléma. Egyébként a 2 kg tényleg nem kevés, hisz még 4 hétig bent lesz. Az utolsó hetekben híznak a legtöbbet.

2011. júl. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nálunk kicsi volt a méhlepény azért nem hízott a babám.
2011. júl. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat! Megnéztek a korhàzban, 2.10kg a kislànyom 35+5hetesen. A méhlepény mennyisége annyi amennyinek lennie kell, tehàt rendben van. 45 percet nézték a szivét az is rendben van. UH-n is megnéztek mindent és a vér àllàtàstol kezdve a köldök zsinorig minden ok. Egyszerüen pici a baba.. Most kedden megyek megint 36+4 hetesen, kivàncsi vagyok mennyit fejlődött azota.
2011. júl. 31. 19:24
 9/9 anonim ***** válasza:
örülök, hogy rendben vagytok! majd még írj, mi ujs.
2011. júl. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!