Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vannak itt kismamák, akik...

Vannak itt kismamák, akik otthon mérik a cukrokat? Csináltatok már olyat, hogy amikor a laborban vérből mérték a cukrot, a vérvétel után rögtön a saját cukormérővel is megmértétek?

Figyelt kérdés
Én csináltam háromszor is a terheléses cukor után és más jött ki, mint a labor eredmény, pl. 7 lett a laborban, a saját méréssel 8,1. Mindaháromszor kb ilyen arányban mutatott többet, de nem ugyanannyival.
2011. júl. 28. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
nálam csak olyan volt, hogy terhelésesnél (magán laborban) levették a vért és abból cseppentettek a kézi mérőre is, az éhgyomrinál is és a 60-120 percesnél is. Tájékoztató adat volt csak, amit a kézi mért, abból csak annyit mondott a laboros, hogy nem lesz gond a laborban megnézett vércukorszintekkel sem. Nekem egyébként mind a 3 érték kevesebb lett a kézivel...
2011. júl. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez normális. A vénás vérben (vérvétel) teljesen más koncentrációban van a cukor, mint a kapilláris vérben, amit az ujjadból cseppentesz. Egyébként is gyorsan változik az eredmény, elég hozzá egy kis mozgás.
2011. júl. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is tobbet mutatott! Eleve, a keszulek sem pontos, plusz mas a ver az ujjadban, mint a venadban, ahol frissebb. A venas eredmeny a helyes. En allandoan itthon mertem a cukromat es vegig feltem, hogy problemaim voltak a cukorral, holott semmi bajom nem volt.
2011. júl. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi, ezeket nem is tudtam.

De akkor most ha mérek itthon, mit vegyek figyelembe? Vonjak le valamennyit a cukormérővel mértből?

2011. júl. 28. 18:49
 5/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Ne törődj azzal, hogy eltérő az eredmény, mert az a néhány érték, amivel eltér egymástól, semmit nem jelent. Az otthoni vércukormérő arra jó, hogy felhívja a figyelmet az extrém értékekre, és ez a fontos. Az orvos úgyis ezeket veszi alapul, amikor pl. meghatározza a diétádat vagy az inzulint, ha kell. Szóval ne agyalj ezen, ez csak olyan apróság, mint a digitális meg a higanyos vérnyomásmérő közötti méréskülönbség. Csak méregesd tovább, ahogy kell és vezesd naplóban, ha kéri az orvos.

Ápolónő anyuka

2011. júl. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!