Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki terhességéből adódóan van...

Aki terhességéből adódóan van táppénzen, segítene, hogy mi szerepel a táppénzes papírján?

Figyelt kérdés
Sajnos ma helyettes orvos volt csak, akihez elmentem, hogy a munkahelyem a kiadott szabik után, megbeszéltük, hogy táppénzre megyek (2 sikertelen terhesség után). Én úgy gondoltam, hogy veszélyeztetett kismamaként vesz állományba, így nem kell utánam betegszagit fizetni, ezt is beszéltük meg a főnökömmel. Ő 021-es kódról hadart valamit, meg terhességi vészes hányásról. Akkor most mire is írt ki? Nem 9-es kóddal kellett volna?
2011. júl. 29. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Bár én a kódokat nem ismerem-és nem is emlékszem már rá-, de asszem én is a terhesség végén már veszélyeztetett terhesként voltam otthon. Függetlenül attól, hogy nem voltam az.
2011. júl. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Csak azért érdekel, mivel sikerült nehezen zöld ágra vergődnöm a munkáltatómmal (nehéz eset), és nem szeretném, hogy azt higgye direkt átvágtam, és még neki kell fizetni az első 15 nap után a betegszabit.

2011. júl. 29. 14:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát a kódokban én se tudok segíteni, de nekem is attól a naptól h táppénzre kerültem már veszélyeztetett terhes volt a papírjaimra írva.
2011. júl. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De 9-es kóddal vehet táppénzre, mint veszélyeztetett terhes, de ha jól tudom csak szakorvosi javaslatra. Tehát kell a nőgyógyásztól egy igazolás, ami alapján a háziorvos kiír. Addig gondolom valami más indok alapján tud csak.
2011. júl. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia.Igen kell a nőgyógyászodtól egy papír(orvosi javaslat)hogy veszélyeztetett terhes vagy, amit utánna elviszel a háziorvohoz.Én már a terhességem 10-ik hetétől táppénzen vagyok mert nagyon sokat hánytam.És magánvállalkozónál dolgoztam egy pékségbe ahol hagy ne mondjam állandóan rekeszeket kellett pakolnom meg hajnali 3.30 kor keltem.Teljessen kikészültem ettől.Megbeszéltem a főnökömmel hogy elmennék táppénzre,hát annyira nem örült,sőt!Nagynehezen belement,azzal a címszóval hogy csak az első 15 napot kell neki fizetnie.Hát nem így történt.A táppénzem 1/3-át neki kell fizetnie.Had ne mondjam milyen hiszti lett belőle.Mintha én tehetnék róla.És a legszebb hogy most derült ki 32 hetes terhes vagyok,és megyek majd késöbb Tgyásra,hogy addig nem tudjuk megszüntetni a munkaviszonyomat amíg én itthon leszek a babával.(az még minimum 2 év)Hát ebből végképp kiborulás lett.7 hónapot dolgoztam rendessen és most majdnem 3 évig fizethet utánnam,ugy hogy itthon vagyok.Az volt a szerencsém hogy terhes kismamával még nem volt dolga és nem tudta hogy ez mivel jár.Anyukám szerint ezek után vagy öreg nőket fog csak alkalmazni vagy terméketlent,mert én kicsit húzos vagyok neki.De ne haragudj ez ezzel jár ha az ember fiatal nőket foglalkoztat,eszembe nem jutott volna azért nem vállalni babát mert neki ez nem éri meg.Ha van kérdésed csak kérdezz mert képbe vagyok már ezekbe a dolgokba.:)
2011. júl. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Itt van előttem a táppénzes papírom, 9-es kód van rajta. Mondjuk nekem nem kellett a háziorvoshoz semmilyen igazolás a nőgyógyásztól (bár én a 36. héttől vagyok csak itthon).

2011. júl. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Táppénzen vagyok én is a 20. héttől fogva. 9-es kód szerepel a papíron, mint veszélyeztetett terhes. De nekem nem kellett a házorvoshoz mennem, nem ő vett táppénzre hanem a nőgyógyász. Ezek szerint mindenhol másképp működik a dolog. 31 km
2011. júl. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is a körzeti nőgyógyász adja ki a táppénzes papírt. Egyszer se voltam emiatt háziorvosnál.
2011. júl. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a 36.héttől vagyok itthon,és veszélyeztetett terhesként vagyok beírva:9-es kóddal.Nem kellett igazolás a nőgyógyászomtól,csak elmentem a háziorvoshoz és ő ki is írt.Betegszabi máj.1-től nem jár a vesz.terhesként tp-n lévőknek,csak a sima 60%-os tp,amit a tb fizet.
2011. júl. 30. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!