Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet hogy gombás fertőzésem...

Lehet hogy gombás fertőzésem van (folyás). A doki csak csütörtökön tud foagdni, nem késő? Addig valami házi praktika?

Figyelt kérdés
21 hetes vagyok. Igazából nem viszket, nem csíp, talán egy kicsit érzem a hüvelyemnél. A babának nem lesz baja ugye?
2009. ápr. 7. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Terhességnél gyakori a normális(nem fertőzött), akár nagyon bő folyás, de ha gyanakodsz a gombára, akkor a Peraryl-G-t 3 napig nyugodtan használhatod semmi bajt nem okoz, nekem is az orvos javasolta, a baba el van szigetelve a hüvelytől, nyugodtan használhatod.

A Canesten kúpot is szabad, de erősebb mint a Pevaryl, nekem pl. irritálta a nyálkahártyát és kicsit begyulladt tőle a hüvelyem, ezért javasoltabb a másik.

Ezenkívűl pl. a protexin hüvelykapszulát is lehet használni ami visszatelepíti a normális flórát, lehet ez is elegendő.

2009. ápr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem kezdettől fogva nagyon erős a folyásom, de azt mondta a doki, hogy nem gond.

Ha nem viszket, nem csíp, akkor nem lehet gond!

30 hetes kismama

2009. ápr. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is több a folyásom és az én dokim is azt mondta, hogy nem gond, a terhesség alatt ez megszokott. Persze ha csíp, viszket, fáj, akkor probléma lehet.

Én azt mondom, hogy várd meg a dokit! Már csak azért is, mert ha nincs fertőzés, akkor feleslegesen kezeled! Szerintem hagyd, hogy a dokid eldöntse! Ő meg fogja neked mondani, hogy milyen kezelés jó rá, ha mégis van! Plusz ha te most kezeled, a dokid nem reális eredményt kaphat a vizsgálatkor!

Csütörtökig a babádnak sem lesz semmi baja!!! Minden jót!

2009. ápr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi segítséget!

Én is úgy gondotlam hogy megvárom a csütörtököt, csak a babát féltem. De addig csak nem lesz semmi. Eddig a méhszájam mindig zárva volt.

2009. ápr. 7. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!