Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Edzés (röplabda) közben...

Edzés (röplabda) közben egyszer csak erős szúrást éreztem kb. az alhasam és a vénuszdombom között. Ez mire utalhat?

Figyelt kérdés
...este ülésből alig bírtam felállni, majd elalváskor alig bírtam balról jobbra fordulni olyan kellemetlen fájdalmat éreztem. Reggelre elmúlt.
2009. ápr. 7. 17:45
 1/10 A kérdező kommentje:
10. hetes terhes vagyok.
2009. ápr. 7. 17:48
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a röplabda edzés nem kimondottan kismama torna.Tudom,hogy egy rendszeresen sportoló embernek nehéz egyik pillanatról a másikra leállni az aktív sportolással,de azt hiszem neked eljött az ideje,ennek a szervezeted is jelét adta.Ha szeretnél vigyázni erre a kis manóra,akkor tedd le a röplabdát és keress valamilyen kevésbé megerőltető testedzést!
2009. ápr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Valószínüleg csak rendesen belehomorítottál egy ütésbe és meghúzódott az alhasad. Most egy kicsit minden kezd átrendeződni, az ilyen előfordul. Én is majdnem végig edzettem (úszás), egészen addíg, míg a 8. hónapban már annyira nem ment, hogy szenvedtem. Akkor éreztem, hogy elég. Nekem a doki is azt mondta, hogy edzek csak nyugodtan amíg bírom, mert a szülés is könnyebb, ha rendesen megvannak a hasizmaim, azon kívül attól szenvedtem volna, ha nem csinálhatom.
2009. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Miért veszélyezteted a gyerekedet?Én értem,hogy kell a mozgás,de aki gyereket akar az meg tudja választani,hogy mi az amit lehet,és mit nem terhesen.Gondolom az egészségetek,és az,hogy megmaradjon a babád csak fontosabb mint az edzés.Járj kismama tornára,vagy csinálj olyasmit ami kevésbé veszélyes rátok.
2009. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
természetesen az volt az utolsó edzés aktívan! ezek után fel sem merül bennem hogy próbálkozom még vele. Semmiképpen sem szeretném kockáztatni az én kis tündérem egészségét.Remélem nem okoztam eddig sem gondot. 9. hetesen voltam először orvosnál 12. hetes UH-ra kell mennem ,így is alig bírom kivárni annyira izgulok olyan sok ez a 3 hét "tudatlanság" :(
2009. ápr. 7. 17:59
 6/10 anonim ***** válasza:
71%
2 válaszoló,azért az úszás és a röplabda között van különbség.Az úszás még jót is tesz,ha nem erőlteti meg magát a kismama.A röplabda viszont veszélyes is lehet.
2009. ápr. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

második

Én edzésen úsztam, időre. (egyre rosszabbra :)

Napi 2 órát. Annyi előnye volt, hogy egyáltalán nem vizesedtem, tényleg könnyen szültem, súlyomnál maradtam. Szülés után pár nappal kezdtem újra tornázni.

Aki edzéssel töltötte a fiatalságát nem tudja és nem is szabad abbahagyni, amíg nem érzed, hogy a szervezeted szól. Az pedig szinte csak szülés előtt szól. Régen is arattak a nők a szülés előtti napig.

Azt hiszem ma ha valaki megtudja, hogy 5 hetes terhes sokan már fel sem kelnek a szófáról, mert kímélik magukat. A terhesség nem betegség. Majdnem mindent lehet ugyanúgy továbbcsinálni mint előtte

2009. ápr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A terhesség tényleg nem betegség, de a röplabdának sokkal nagyobb veszélyei vannak, mit akár a versenyszerű úszásnak. Hisz ha belegondolunk, ott röpül a labda és ha nem vigyáz a kismama, akkor akár a pocakot is megütheti! És az úszást ajánlják is a dokik, míg a labdajátékot már nem!

Ha aggódsz, akkor elmehetsz külön dokihoz, nem fog elzavarni. Ha neked ez ad nyugalmat! Bár szerintem nem lesz baj! Minden jót!

2009. ápr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

Nekem azt mondta a védőnő, hogy a 14. hétig semmilyen mozgás nem ajánlott, még annak se, aki aktívan sportolt.

Minek kihívni a sorsot magunk ellen?

Persze biztos vannak ettől eltérő vélemények.

2009. ápr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért az úszás elég más, mint a röplabda... Bár fiatal vagyok, és nem voltam még terhes, de azért a vízben lebegsz, semmi nem üt meg, röpinél meg hasbavághat a labda, elesel, ugrálsz...
2012. márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!