Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz az, hogy a második baba...

Igaz az, hogy a második baba hamarabb és könnyebben érkezik?

Figyelt kérdés
Várom a válaszát minden több babás anyukának,és még érdekelne az is hogy ki hány hétre szült,és hogy milyen panaszokkal indult be a szülés,ja és persze hogy a baba egészségesen született e.
2011. aug. 1. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát nagyon remélem!:) Én is a második babámat várom,8 hét múlva megtudom!

32 hkm

2011. aug. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ezek engem is nagyon érdekelnek, szóval 2en várjuk a válszokat :)
2011. aug. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én most épp 36 hetes vagyok,de én nagyon bízom benne hogy 38 hétre megszületik... Nem bírom már... :S:S De olyan jó lenne már babázni :)
2011. aug. 1. 10:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Hát, a fiamat a 38.héten szültem röpke 18óra alatt...

A lányomat 41.héten 2óra alatt.

Az első szülés nem is nehéz, hanem hosszú és ezért fárasztó volt.

A lánykámmal táncikáltam vajúdás alatt. Az meg sem kottynat.

Igaz a tolófájásokat nem úgy éreztem, így kicsit macerásabb volt nyomni, de az se volt nagy gond.

A fiamnál elment a nyákdugó és elkezdett szivárogni a mvíz, a lánykámnál "beindultak" a fájások csak, amikre először azt hittem még mindig jóslók.

Mind a kettő makk egészséges kisördög:)

(2éves kisfiú, 6hónapos kicsi lány)

2011. aug. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen igaz!

Az első 40+3 hetesen született, 1:57 perc alatt,nagyon enyhe fájásaim voltak,1 tolófájás- 2 nyomás alatt kint volt.

A második 41+0 hetesen született,majd dupla ideig tartott,a magzatburok nem repedt meg,azt mikor már teljesen tág voltam,és fél órán keresztül perces fájásaim voltak,amik ezúttal tényleg fájta,akkor repesztették meg.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!


Üdv:2 kiscsaj,34 hetes anyukája.

2011. aug. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az első szülésemnél 39+6 hetsen a 10 perces fájások hajnal 3 kor kezdődtek,nem tágultam egyáltalán majd délben burkot repesztettek 14:40 kor a második nyomásra kinnt volt a kisfiam,most 39+2napos vagyok várjuk a hugit nagyon,bár egy pár napot még bírjon ki bennt,mert az apasági nyilatkozatunk csak szerdán lesz meg:)de remélem gyorsabb lesz:)
2011. aug. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én csak saját magamat és a nővéremet tudom felhozni példának.

A nővéremet 20 óra után szülte meg anyukám, pár nappal hamarabb a kiírt időpontnál, engem 2 óra alatt (mindig azzal viccelnek, majdnem elhagyott a kórházba menet :) ) és én a 42.hétre születtem.

2011. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem sem feltétlenül igaz.

Szerintem mindenkinél más:)

Nekem az első 13 éve született kb. 3 óra alatt megvolt,és nem volt olyan vészes(már másnap szültem volna megint)

Egészséges 3kiló 40 (lány)

A második szülés 2 éve volt.

Azt mondta a szülésznő,hogy nekem (a sok idő eltelte után) olyan,mintha az első lenne.

Ez sokkal hoszabb ideig tartott este 10- reggel 3/4 7 ig.

Jóval nehezebb volt.

3 kiló 75 dkg és fiú.

Viszont szerintem ez a kortól is függ,mert egy fiatalabb "anyuka" még jobban bírja fizikailag(mind a terhességet,mind a vajúdást)

Nekem sokkal nehezebb volt :)

Az elsőnél 23,a másodiknál már 35 voltam :(

Szerintem ez is sokat számít.

Bár ki tudja.

Most viszont újra terhes vagyok (6 hetem van hátra)

Már előre félek,mert a barátnőm szerint a 3. még nehezebb :((

2011. aug. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok:D

Elfelejtettem megírni,hogy mindkettő 11 napot késett:D

Mindkettőnél másnap indították volna meg a szülést:)

...és mindkettővel 12.-ére voltam kiírva :)

Remélem a 3-dik nem fog "késni" :))

2011. aug. 2. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a kornak nem sok köze van hozzá! Én 2 év különbséggel szültem a lányainkat,a 2. kisebb is volt,mégis majd dupla ideig tartott- és érezhetőek voltak a fájások a 2. babánál.- bár,így sem panaszkodom! :-D

Hogy min múlik,nem tudom,nem is próbálok találgatni.


Boldog babavárást Mindenkinek!!!


Üdv: 4. válaszadó.

2011. aug. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!