Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki otthon van táppénzen a...

Aki otthon van táppénzen a terhesség első harmada óta, az mikor jelentette be a munkahelyén?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a munkaköröm miatt nem dolgozhatok és a táppénzzel jobban járok, mint az áthelyeztetéssel.
2009. ápr. 8. 12:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 hetes voltam, mikor bejelentettem, majd két hét múlva otthon is maradtam. Nekem sokkal több a táppénzem, mint a fizetésem lenne, így egy percig sem gondolkoztam.
2009. ápr. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem dolgozhattam a munkaköröm miatt. Az első uh utén bementem a főnökökhüz és közöltem vele, hogy terhes vagyok és csak adig maradok, mig a munkémat étveszi valaki. A 10. héttől betegállománxban voltam.
2009. ápr. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én 7 hetes voltam amikor táppénzre mentem.Nem bántam meg, hogy itthon vagyok.Sokkal nyugodtabbak a napjaim.És tényleg jobban fizet a táppénz...Minden jót kívánok neked, boldog babavárást!

22 hetes

2009. ápr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én állandó éjszakásként dolgoztam hipermarketben. Amikor kiderült, hogy babás vagyok, azonnal levettek éjszakáról, mivel kismama nem dolgozhat éjszaka. Ekkor voltam 5-6 hetes. A bejelentése hamar volt, de már várták is, mert a feletteseim is tudták, hogy szeretnénk babát (férjem is ott dolgozik). Aztán azt a hetet még végig vittem éjszaka és a következő héttől már nappalra mentem volna más munkakörbe (ami nem lett volna sokkal nyugisabb, de nappal van). Aztán a hétvégén vérezgettem kicsit, pár napra kórházba feküdtem (nem a babával volt baj), és a doki nem engedett vissza melózni, kiírtak táppénzre! A táppénzem nekem se sokkal rosszabb, mintha nappal melóznék! (az éjszakai pótlékom volt magában 25 ezer havonta, aminek a kiesése volt rossz)

Ha nem melózhatsz tovább és jobban is jársz a táppénzzel akkor simán menj táppénzre! Írasd ki magad és szólj a főnöknek!

2009. ápr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Volt már vetélésem, és a terhességem a hányós hasmenéses 39 fokos lázzal kezdődött. Így én az elejétől táppénzen voltam, a háziorvosom kiírt, pedig még nőgyógyásznál sem voltam. 6 hetesen voltam dokimnál, volt szívhang, és írt táppénzre javaslatot. Akkor mentem be a munkahelyemre, beszéltem a főnökömmel és mondta neki hogy mi a helyzet és nem jövök dolgozni már. Örült is meg nem is, de a lényeg hogy a babám egészséges legyen.

Így én akkor megmondtam nekik, hogy ne számítsanak rám egy jó ideig. Megértették.

Szerintem szólj nekik, így a korrekt, és nem tehet semmit. Ha kiakad az se érdekeljen, hisz senki neked, így csak a babáddal és magaddal törödj!

Jó itthon lenni, már 14 hetes vagyok. Államvizsgára készülök, de olyan szép idő van hogy szívesebben sétálgatnék.


Jó pihenést! Gratulálok a babára és vigyázz magatokra!

2009. ápr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a pozitív teszt után már nem mentem. Ez az Ünnepek alatt volt, jan.5-én már hívtam a főnököm, hogy itthon maradok. Az első ultrahangig a háziorvos tartott táppénzen (két hetet), utána a szakorvos írt javaslatot.
2009. ápr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Előző vagyok! Hülyén írtam: Gratulálok a babához és vigyázz magatokra! :D:D
2009. ápr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
szia én is táppénzen vagyok kiirt az orvos mert nagyon lent volt a babám és mivel álló munkát végeztem ez így veszélyes,ez volt 7-hetesen most 13-hetes vagyok és minden rendben ha dolgoztam volna talán már a babám sem lenne meg ez természetes hogy betegre mész meny nyugodtan.Csak tp nem kaptam még sokat szokot késni??? és rendszeresen küldik?
2009. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én három hónapos terhes koromig dolgoztam, de tovább már nem mertem, mert a gyerek itta volna meg a levét. Így is lehet néha többet kellett csinálnom, mint amit lehetett volna, de mivel kevesen voltunk nem volt más választásom. Amúgy ha mindkét műszak ott volt, nagyon rendesek voltak a kollégák és vigyáztak rám.

Én amúgy nem valami jó táppénzt kaptam, de fontosabb volt a gyermekem egészsége. A cég meg hiába akarta volna megoldani hogy nekem könnyebb legyen, nem tudta volna, úgyhogy így jól járt mindenki hogy táppénzre mentem. Így vettek fel olyat aki nem kismama én és a baba meg biztonságban voltam otthon táppénzen.

2009. ápr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én az első alkalommal, amikor megtudtam, hogy babát várok (6 hetes)onnantól kezdve nem is mentem dolgozni, hanem táppénzen vagyok azóta is. 15 hetes kismama
2009. ápr. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!