Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Azok akik a terhesség elejétöl...

Azok akik a terhesség elejétöl kezdve otthon vannak táppénzen, nem unatkoznak? Mivel töltitek a napjaitokat?

Figyelt kérdés
2009. aug. 25. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Ülnek a számítógép elött és a Gyakori Kérdésekre válaszolnak a nap 24 órájában 9 hónapon keresztül :-))) Persze néha alszanak és esznek is, úgy a szabadidejükben, amikor kevés a kérdés...
2009. aug. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Miért unatkoznánk?! Van mit tenni mindig a házban és körül. Aki unatkozni tud az találja fel magát! Szerencsére én nem vagyok ez a kategória. Lehet takarítani, főzni, sütni, kapálni, gyereket nevelni, csinosítgatni a gyerek szobáját...stb.

Soroljam még???

2009. aug. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én unatkozom gyakran/unatkoznék. Az első terhességemet végig dolgoztam, a második babát most várom, az első babám is kilenc hónapos, úgyhogy itthon vagyok nagyrészt, csak 2-3 hónapra kell hamarosan visszamennem dolgozni.

Lakásunk van, kertünk nincs, nincs mit kapálni, kertészkedni. Minden nap takarítok és főzök, de a rutinnak és a kis lakásnak köszönhetően ez egy, max másfél órás művelet. Vásárolgatni nem tudok menni, mert nincs annyi pénzünk, hogy egész nap vásároljak, gyerekszobát nem tudok csinosítani, mert már készen van a nagyobbik baba miatt. Napi három órát sétálunk kb, de ha rossz az idő, akkor ez kiesik. A babám sok időmet leköti, de nem mindet, ugyanis ő még mindig kétszer alszik napközben, ezenkívül szeret egyedül játszani, ilyenkor nem kíváncsi a fejemre, hiába ülök mellette és játszom, ő elfordul és arrébb battyog. A férjemnek hétköznaponként két munkája van, nincs sokat itthon.

Ha nem lenne egy babám már és nem kellene főznöm, takarítanom, mert mondjuk szülőkkel laknánk és felváltva főznénk, akkor fogalmam sincs, hogy mit kezdenék magammal egész nap.

Nekem egyébként az egyetlen hobbim a sütés, de erről is leálltam, mert a férjem erős hízásra panaszkodott, amikor állandóan sütöttem szabadidőmben, ráadásul már eljutottam oda, hogy a saját szülinapi tortámat is én sütöttem meg. :-D

2009. aug. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ha nagyon unatkozok, átrendezem a szekrényeket, a konyhát. Különben meg itthoni munkázok, egyetemre járok, és egy nemrégi költözés után a sok cucc nagy része még dobozolva van, azokat bontogatom, a gyapjútakarót szellőztetem, a gyapjúderékaljat megtaposom és kimosom stb. Én 2 évig tuti nem unatkoznék itthon, még ha nem is lennék terhes. Ha tényleg nem megy más, akkor sütök-főzök
2009. aug. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Első! Te nagyon bunkó vagy! Képzeld el, hogy pl. én a 6. héttől itthon vagyok és egy nap nem volt még, h unatkozzak. Te biztos egy kiégett ember vagy és nem tudnál magaddal itthon mit kezdeni.


Bocs, az offért. Én is sütök, főzök, kertben vagyok, takarítok, csinosítgatom a babánk szobáját,a férjemmel eljárogatok dolgozni (amúgy is ált. este szokott hazajönni és így legalább kicsit többet lehetünk együtt)és képzeld "Kedves Első" a magyar egészségügyi rendszer olyan, h valamikor fél napokat kell várni egy tőlünk 50 km-re lévő városban vizsgálatra, nst-re....stb, sőt ha ez megnyugtat, akkor szoktam netezni is.... de nem a nap 24 órájában, ahogy Te gondolod....

Bocs, Kérdező az ismételt Offért, de egyre több a faragatlan ember a kismamákkal szemben, nem értem, h miért kell velünk bunkózni....

2009. aug. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon viszont nagyon unatkozom, mivel a doki csak könnyű házimunkát és csak rövid sétákat engedélyezett, egyébként fekvés. A szemem már fáj a sok olvasástól...
2009. aug. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!