Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a mióma befelé nő a terhess...

Ha a mióma befelé nő a terhesség során, akkor előfordulhat hogy nem marad elég helye a babának a fejlődéshez? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom,hogy a mióma terhességben hormonok hatására mindenképpen növekedésnek indul.

Az orvosommal csütörtökön találkozok.

Legutóbb a 12. héten voltam nála,de nem mondta a miómát,de azóta 2x voltam máshol 4D ultrahangon, ahol mindkétszer látták.

Aggódom,mert belül van,és befelé nő.


2011. aug. 2. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
és az ikrek? hármas ikrek? elférnek?
2011. aug. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Miert nem kerdeztel ra, ha magatol nem mondta? De amugy ne felsd a gyereket, csinal maganak annyi helyet, amennyire szuksege van, a mioma meg amugy sen no gyereknagysagura.
2011. aug. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen elfér, több ismerősöm van,aki végig kihordott terhességet növekvő myomával.

Alaposabb gondozást igényel, ágynyugalomra inthetnek

Szülés után a szoptatás befejeztével műtéti úton távolitják el.

Szerencsésebb lett volna terhesség előtt megműteni, mert egyszerű laparral eltávolitható lett volna, viszont igy ha hüvelyen nem tudják majd kivenni nyilt hasi műtét lesz :-(

2011. aug. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azért nem kérdeztem rá,mert amikor a dokimmal találkoztam még nem is tudtam a miómáról.

Csütörtökön rákérdezek,köszönöm az eddigi válaszokat!

2011. aug. 2. 09:56
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt elsősorban nem az a kérdés, hogy elfér-e, ez ennél összetettebb. Nekem van egy miómám, viszont szerencsésebb helyen, a méh falában és kifelé nő. 7x8 centis volt, mikor terhes lettem (előtte az orvosok nem vették észre - no comment), végig nőtt a terhesség alatt. A végén csecsemőfejnyi mérettel zártam, és a 38 héten született a fiam császárral, teljesen egészségesen.

Nálad ha belül van, akkor igen, okozhat olyan gondot, hogy a baba nem fér el, de erősen kérdés a mióma mérete. Ha nem túl nagy, akkor szerintem nem lesz gond.

A nagyobb baj, hogy ha sorvadásnak indul, kezd elhalni. Ezt a dokid elmondja, én úgy értelmeztem, hogy ha nagyon gyorsan nő, akkor következhet be, nem kap elég vérellátást a mióma. Ez furcsa kettősség, neki is drukkolni kell, hogy minden jó legyen.

Én a 14. héten kórházba kerültem, nálam elindult ez a folyamat, majdnem elvetéltem, de szerencsére sikerült visszafordítani. Ezután fekvésre voltam ítélve a végéig, és nagyon gyakran kellett orvoshoz járnom. A baba nem tudott befordulni (ez nálad is elég keményen esélyes), és ezért (is) császárral született. De egy ilyen terhességnél ez a legkevesebb!

Kitartás, szerintem minden rendben lesz!

2011. aug. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!