Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ettől félek a szüléstől nem?...

Ettől félek a szüléstől nem? Volt másnak is ilyen?

Figyelt kérdés

Már a terhességem elejétől nagyon fáj a farkcsontom. Terhességem előtt sokat híztam,mert leraktam a cigit, gondolom a plusz súly is hozzájárul, meg hát ugye alakul a medencém, a csontozatom. Van,amikor annyira fáj,hogy fekve alig tudom arrébb tenni a fenekem, ill. alig bírok felállni. Sajnos néha érzem,hogy ha nagy wc-nem kell nyomás közben (bocsánat:)) is fáj! Eszembe jutott,hogy mi lesz,ha így fog fájni kitolásnál? Erre tudnak fájdalomcsillapítót adni. Attól félek,hogy annyira fog fájni,hogy inkább nem fogok ill. nem tudok majd tolni. Most is van már,hogy inkább nem nyomok wc-zés közben!

A szüléstől nem félek, de ettől nagyon!

Volt már is így?


20 hkm


2011. aug. 2. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is:ha majd szülni fogsz ott nincs olyan,hogy"inkább nem tolok" az egy olyan elemi erő amit nem te irányítól.Annyira elfog zsibbadni odalentminden,hogy nem fogsz érezni semmit ez a természet ajándéka.

Másodszor pedig:ha ilyen fájdalmaid vannak,akkor ez nem egészen természetes.Mond el az orvosodnak és ne szégyenlősködj csak vágd a szeme közé,mert ezzel foglalkozni kel!!!Az természetes,hogy fájdogál sajog húz von feszít így se mag úgy se jó,de az ilyen mértékű fájást komolyan KELL venni!Az sem egészen jó,hogy vissza tartod a székletet.Az bizony sok kárt tesz az eggész szervezetedben.INDULJ DOKIHOZ!

2011. aug. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

akkor nem vagyok egyedül, nekem is orbitális módon szokott fájni és hiába mondom bárkinek is csak kinevetnek, meg azt mondják, hogy nagyon el vagyok kényelmesedve és nem kéne annyit piheni.


Szerintem a plusz súlynak nincs ehhez köze, hisz én csak pár kilot híztam.

2011. aug. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Két orvost is megkérdeztem! Sajnos ez normális! Vékony a csontozatom, ennek is van hozzá köze! Van,akinek a dereka szakad le! Meg azt mondták,hogy röntgent ilyenkor úgy sem csinálnak, tehát ha véletlenül mástól fájna, az is csak a szülés után derülhetne ki!

A wc-zést nem tartom vissza sűrűn, tehát nem minden nap!:) Csak fordult már elő!

Azt értem,hogy tolnom kell, de attól félek,hogy annyira fog fájni,hogy nem fogok bírni!


Kedves Második! Hát akkor ezek szerint nem a súlytól függ! Terhességem alatt én sem híztam sokat,csak előtte, azért is gondoltam,hogy azért is lehet!

2011. aug. 2. 08:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia4


Nekim is nagyon fájt!Bár az enyém el volt törve egyszer régen! én is sokat híztam, a cigi miatt, de legalább a fogantatás előtt abbahagytam!Nekem 21 kiló lett a vége :(


Nekemis végig azt mondták ez normális!

Nekem szülésnél ez az egyik legtisztább emlékem, mikor a medencémet feljebb emelték, közvetlen a kitolás előtt!Szinte megsem bírtam mozdítani hiába kérték!


A kitolásnál már nem éreztem semmit!Csak azthogy nyomnom kell, nem is fájt már akkor semmim!


De utána mikor a doki összevarrt én a saját lábamon mentem át a tolókocsira!Vagy arra az ágyra..Szóval ott már semmim nme fájt!


Nekem el is tört újraszülés közben, de nem éreztem!Utána fájdogált, de a fene sem tudott különbséget tenni, hogy a mitől nem jó ülni! :)De nem tart sokáig!


Ne aggódj!Halgass mindig a belsődre, és hidd el Te olyan erős leszel akkor, hogy a farokcsontod nem fog izgatni :)ÉS ezt tényleg hidd el!Pedig tudom mennyire fáj most!


20 hós kislány anyuja

2011. aug. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is fájt, vékony a csontozatom és még ráadásul túlságosan befelé is állt a csont.

Szülés közben esküszöm mindebből semmit nem éreztem,pedig sajnos el is törött a csontom.

Pedig én vajúdni és szülni is csak félig hanyatt fekvő pózban tudtam,másképp nem bírtam lenni annyira fájdalmas volt,de a csontot nem éreztem,ne aggódj!


Könnyű szülést kívánok!

2011. aug. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Most kicsit megnyugodtam!:)
2011. aug. 2. 10:41
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem is ez van,amit leirtal.Miota sok gyumit meg vizet iszom,keves hust,azota laza a szekletem es nincs fajdalom:)ez csak a szorulasos fajdalomra megoldas,nem szulesre:)
2011. aug. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!