Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ebből így is-úgy is én jövök...

Ebből így is-úgy is én jövök ki rosszul?

Figyelt kérdés

Lassan elkezdjük berendezni a babaszobát. De közben anyós felajánlott egy bölcsőt! Őszintén én annyira nem szeretném. Ad 1: egyébként is kellene fog kiságy, mert bölcsőben csak 6 hónapos korig lehet, meg elég régi darab (bár még nem láttam) tehát tuti felújításra szorul, ami meg már megint macerás. Szerettem volna, ha a bútorok a szobában valamiféle összhangban vannak. Tegnap szóba került a férjemmel,hogy nézni kellene bútort, erre megszóltalt, hogy hát nem is tudja, de az anyját sem kellene megsérteni. Én ezt értem, de anyuka tipikus őrizgetős, tehát ennyi erővel mindent elhozhatnék, amit megtartott. De nem szeretném. A szobába a bölcső és a kiságy nem fér be, mert bent van már egy ágy nekem,hogy ott tudja aludni,ha gond van.

De ha visszautasítom,akkor biztos jön a gazdag kislány mindenből újat akart című sztori. Pedig nem lesz mindenünk új, csak a szobába akartam új dolgokat, hiszen nem is érkezett felajánlás a családból bútorra.

Nem akarok senki megsérteni, de azt sem szeretném,ha egy olyan dolgot erőltetnének rám,ami meg egyáltalán nem tetszik!


2011. aug. 2. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Együttérzésem!

Dettó anyósom és a pici fia!Nem magadnak akarsz újat és szépet,hanem a közös babátoknak!

És ez most a Te (Ti) időtök,Ő már ezen túl van,és tőle sem vette el senki ezt az örömöt!Gondolom nálad sem az a szempont,hogy méreg drága legyen!Hanem szép,és öröm legyen készülni a babára!

Én sem tudom,hogy szereljem le az anyóst,DE LE FOGOM!

Ezt mondd el a férjednek!

Ha nem érti meg,akkor gáz!(ahogy nálunk is)

De ez a Ti babátok!

Kitartást!

2011. aug. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Megírom őszintén, ha nekem felajánlott volna -akár az anyósom is-egy bölcsőt, minden további nélkül elfogadom, még akkor is ha fel kell újítani.

Két dologból is.

1. A bölcsőben kiválóan el lehet ringatni a nyugtalan babát is.(nemhiába "találták ki")

2. Olyan hatalmas nagy baja nem lehet, max. egyszer-kétszer át kell kenni festékkel.


Viszont. Ez a Te dolgod, de tényleg!

Én csak a magam részéről írtam le. Ha Te úgy gondolod, neked ez sok, akkor ezt így meg kell mondani. Finoman, de elmondani, hogy sajnos már vettetek kiságyat, a kettő együtt már nem fér be a szobába...pl.

2011. aug. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menjetek el, nézzétek meg, hogy milyen állapotban van, ne utasítsd el kapásból. Ha keveset kell rákölteni, hogy rendbe hozzátok, akkor próbáljátok ki, legfeljebb pár hónap múlva vesztek egy kiságyat. Ha viszont sokat kell rákölteni, akkor meg kell mondani a mamának, hogy nektek ez így anyagilag nem túl jó. Ha ezen besértődik, akkor tegye, bár a lehetőség az övé, hogy felajánlja, hogy felújíttatja.
2011. aug. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk bölcsőnk volt, igaz viszonylag új, bár használtan vettük. 5 hónapos koráig a mi hálónkban aludt, ott volt a bölcső. Nagyon szerettük azt a bölcsőt, jó volt. Utána költözött saját szobába, ahol kiságya van. De a kérdésre válaszolva, persze, ha nem szeretnéd a bölcsőt, akkor mondd el anyósodnak azokat, amiket itt leírtál. Hogy nem szeretnéd megsérteni, és nagyon kedves, hogy felajánlja a bölcsőt, de te kiságyat szeretnél a babádnak, és emellett már nem fér el a bölcső. Ennyi. Vagy beválik, vagy nem, de érdemes megpróbálni.
2011. aug. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

:))))

Köszi! Nem akarom én megbántani, meg aranyos, de nekem valahogy nem akkora durr,hogy abban a bölcsőben már 10 gyerek "nőtt" fel! Mert,hogy ez szanaszét kölcsönadta mindenkinek! A legjobb az lenne,ha elférne a szobában, de nem fér. Most csak azért ne legyen mondjuk bent szekrény,hogy 6 hónapig bent legyen a bölcső. Ha felújítom, a festékkel, mindennel együtt nem jövök ki sokkal jobban,mintha kiságyat veszek 20 ezerért!

2011. aug. 2. 15:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ma 15:33 asnál a pont , vmi ilyesmi fordult meg az én fejemben is!

/Nem mindig akarnak ám rosszat az anyósok, pl. az lett volna nekem vérlázító, ha a 30 évvel ezelőtti babakocsit akarná ránktukmálni, ami már szétrozsdásodott. De egy bölcső, -főleg ha használható- az olyan kis kedves dolog....Szerintem :)/

2011. aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi nektek is!

Az a baj, hogy a szett,amit kinéztünk, csak úgy van jó áron, ha minden elemét megvesszük, a kiságyat is. Továbbá a hálóban nem fél el a bölcső, én félteném,ha már 3-4 hónapos lesz benne a másik szobában.

Tényleg nem tudom megérné-e a hercehurca ezért a pár hónapért!

2011. aug. 2. 15:38
 8/10 A kérdező kommentje:

Ja persze, megnézni megnézem!

Meg mondtam a férjemnek,hogy arra is lusta,hogy kifesse a szobát, nem fogok neki könyörögni,hogy csiszolgassa meg festegesse a bölcsőt! Mondjuk erre nem szólt semmit!:)

2011. aug. 2. 15:39
 9/10 A kérdező kommentje:
Na tegnap voltunk anyósnál! Kiderült,hogy még egy kiságyat is akar adni! Na jó, mondom nézzük meg. Háááát! Fehér, amit mi kizártunk anno a férjemmel, bár most,hogy anyuka ott állt a háta mögött, mintha kezdett volna belemenni. Szépen, de a hátározottan mondtam,hogy még akár jó is lehet (bár össze volt csukva), de szeretném barnára átfesteni. A férjem közölte,hogy ő nem fogja csiszolgatni, járjunk utána,hogy így le lehet-e festeni! De össze akarom állítatni előtte. Utána azért beszélgettük,hogy a kettő együtt nem fér be. Most szórakozni kell a festéssel, mert a bölcső is fehér (igaz az még kölcsönben van, nem láttam), nem tudom,hogy megéri-e,mint 20 ezerért venni egy kiságyat, amit nem kell festegetni, passzol a többi bútorhoz és kész!
2011. aug. 3. 10:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha több gyereket szeretnétek, akkor meg tudod mondani, hogy inkább vesztek mindenből sajátot, azt soha senkinek nem kell kölcsönadni/visszaadni. Én ezt mondanám.
2011. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!