Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ebből megint én jövök ki rosszul?

Ebből megint én jövök ki rosszul?

Figyelt kérdés

Szóval anyósom rokonaitól kaptunk egy babakocsit. Megbeszéltük,hogy ha nem tetszik vagy valamiért nem jó, akkor marad anyósnál és oda nem kell vinni majd a miénket. És hát igen, a Murphy törvénye,hogy nem tetszik. Őszintén megmondom, nehezen hittem el,hogy egy milliomos család ebben tologatta a babáit. A színén még túl teszem magam (nem kertelek ilyen kaki barna színű), de nem igazán praktikus, mert nem lehet kicsire összecsukni. A férjem látta rajtam,hogy nem igazán ilyesmire gondoltam. Mivel ő elég sprólolós elkezdte mondani,hogy ez teljesen jó stb. Ráhagytam. 10 perc múlva jött,hogy majd keresünk másikat. Aztán felhívtuk a rokont megköszönni és kiderült,amit a sejtettem,hogy ők tulajdonképpen ezt anyósomnak szánták, mivel ők is arra használták,hogy ne kelljen a másikat cipelni a mamához. Bár nem értem,hogy hol a rendes babakocsijuk, de mindegy is.

Nem feltétlenül újat akarok én, viszont két vagy három gyereket kell kibírnia. Egy nagyon jó állapotban lévő használt is megtenné. Viszont megtehetnénk,hogy újat veszünk. Nagymamámtól kaptam pénz, ezt a gyerekre költhetjük. Csak már előre félek,ha ma mondja anyósomnak a férjem, akkor az lesz, hogy miért nem spórolunk, meg a gazdag kislánynak semmi sem jó. Pedig eddig mindenben hallgattam a férjemre és viszonylag olcsó dolgokat vásároltunk!

Hogy csináljam,hogy ne jöjjek ki rosszul a dologból?


2011. szept. 6. 08:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A pénzt nem kell elkölteni. Kössétek le az ovis iskolás kezdéshez jól fog jönni.


Szerintem ebből már nem jössz ki de én nem vennék másikat ha csak oda lesz a babakocsi nem az amit Te használsz napi szinten.

2011. szept. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebből csak akkorjönnél ki jol, ha a férjed azt mondaná, hogy neki nem tetszik a kocsi és nem praktikus és nehéz és nem szeretné, ha te azt cipelnéd amikor lépcsőn kell vinni stb stb stb. Amugy meg ha van rá pénz akkor vegyetek kocsit,de lehetőleg ne is hasonlitson ahhoz ami anyósnál van.
2011. szept. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ilyen babakocsi, de ha sokat autózol és ez egy kombi kocsi, úgy is újat akarsz mire a gyerek 1 éves lesz mert a kombi kocsik nagyon nehezek, és akkor már a gyerek is 10 kiló lesz +15 kilós babakocsi (vagy még több is) az autóba ide oda nem tudjátok betenni.


Mi egy nagyon drága kocsit vettünk, kombi, ami szuper jó is, de most 11 hós a lányom és vettem egy könnyü kicsire csukható kocsit megint egy vagyonért.


Szerintem fogadd el, és mikor tologatod lesz vele egy csomó problémád, mond a párodnak és lecserélitek.

2011. szept. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mindenképpen odaadnák, csak akkor nem nekünk,hanem anyósnak. Ami jó is lenne, mert akkor a miénket nem kellene hurcibálni anyóshoz.

Hát a férjemnek sem tetszik annyira. Illetve szerintem picit rosszul esett neki,hogy effektíve a "rosszabb" babakocsit adták oda.

A pénzt azért nem kötjük le, mert az erre van szánva, ráadásul azért ez nem akkora összeg,hogy értelme legyen lekötni!

2011. szept. 6. 08:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Ebből mindenkpp rosszul fogsz kijönni, de érdemes kiállnid az igazadért, mert egy jó babakocsi aranyat ér az első időkben.


Én anno hónapokig kutattm a netet, mire találtam olyat ami minden egyes igényünket ki tudja elégíteni. Nem bántam meg, és most a tesónak is ez lesz!

2011. szept. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem értem, mi a gond. Babakocsi marad anyósnál, ti meg vesztek egy olyant, amilyent akartok.

Mindenki örül.

Ha egyszer a rokon is szó szerint ezt mondta, akkor mi a gond? Nem kell rögtön rémeket látni, meg rosszindulatot feltételezni. Örüljetek, hogy lesz egy babakocsitok anyósnál és nem kell sem cipelni, sem kettőt venni.

2011. szept. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!